Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

Ron_F

Komedií o dvojnících bylo natočeno mnoho, tato z nich nikterak nevybočuje. Je to jednoduchá, předvídatelná záležitost, nic pro náročnějšího diváka. Občas je ale důležité si oddychnout a to u tohoto filmu můžete. Humor je vcelku milý, přijatelný. Herecké výkony lepší i horší, ale nemyslím, že je nutné to v tomto případě analyzovat. Je to prostě jednoduchá komedie využívající stereotypy tohoto žánru. Nenadchne, ale ani neurazí. Dal bych 2,5 hvězdy, což ale nemohu, a protože jsem hodný kluk ;-), dávám tři. ()

Ejvi

Duo Sokol a Kohák prostě musí pobavit. Upřímně říkám, že jsem se pobavil a tolik špatného hodnocení si to vážně nezaslouží. ()

Gazela2

I když je to komedie spíše pro nenáročného diváka, bylo to příjemné překvapení. Film má spád a bavila jsem se od začátku až do konce. ()

Dussanek

Za mne 3 a půl hvězdičky. Je to přijemná oddychovka, celý příběh utíká rychle a člověk se nenudí. Situace jsou předvídatelné, ale nijak to nevadí. Trochu je to také takové Fakjů pane učiteli po česku. Příjemné je, že není přereklamováno (aspoň jsem si nevšiml). A film má dějovou linii, což třeba u Troškovin nemá smysl hledat. Za mne spokojenost a film bych zařadil po bok filmům jako Probudím se včera nebo Hodinový manžel. ()

Cezar209

Mozno ze to hodnotenie nie je na 100 % objektivne kedze dva dni dozadu som si pozrel teoriu tigra (a to na mna urobilo velky dojem)...ale napriek vsetkemu ziadna slava pane chlumsky. v zasade mi nic prilis nevadilo, ale zaroven som sa usmial mozno 2 krat v priebehu celeho filmu (na komediu zrejme celkom malo). Zamena postav a nejake to tupelo vo vedlajsej ulohe nie je nic prevratne, ale komedia by mala bavit nie nudit. ()

Alagaesie

Čekal jsem slaboduchou věc (Češi totiž povětšinou nemaj finance ni koule na to, aby natočili pořádnej film) a ono né. Sokola moc nemusim, ale ve dvojici s Kohákem se docela dal. Kohák na svý poměry tupounů z reklam exceluje. Scény z noční galérie byly jak z Mission: Impossible. ‚Ona tam byla docela tmavá tma.‘ Šteindler v malý roli mluví o svý malý roli. Polda Čtvrtníček byl vtipnej: ‚Ste si moh namalovat sám. Já Vám s tim pomáhat nebudu.‘ Kniha Kdo je kdo u Richarda doma pobavila. Scény s prohozeným jídlem pro žlučníkáře a normálně stravující se seděly jak máloco. Tolik výrazů pro "ukrást" jako v trafice jsem snad v životě neslyšel. ‚Čórnout - to by šlo.‘ ‚Jo - to je taky moje voblíbený!‘ Jarda nad katedrou byl skvělej. Výbornej je vyplesklej profesor. Vybírání peněz už je, řek bych, mírně za hranou. Duo Sokol-Hýža je fakt sehraný jako jeden, Etzler lehce podprůměr, mírně mimo je naopak Nárožnej (kterýho mám jinak celkem rád), avšak i on má pár světlejch momentů (odhalení Rambouska/Prospala, veškerý fistule). Že Sokol nepoznává vlastní ženu bylo vtipný. Scéna s van Goghem byla moc: ‚Áno poznáme sa už od základnej školy.‘ Honza a Richard s mečem byli vtipní. Jó, dýmovnice je svině. Ale coby nejvtipnější scéna u mě vítězí: ‚Copak, vidíš mě dvakrát?‘ Zapnutí odpočtu mobilem pomocí kódu překvapivé. Šteindlerovo: ‚Nevyvolávejte paniku!‘ nemělo chybu. ‚Včera v noci jsi byl fantastickej!‘ ‚To je darebák!‘ a na druhý straně totéž v bleděmodrým. Celkem 4-5* ()

doublefish

Pokud to měla být česká komedie, která má pobavit, tak mě pobavila. Protože jsem od filmu nic nečekal, tak překročil moje očekávání. ()

tompolicky

Laciný humor, bohužel panu Sokolovi jsem nevěřil ani jednu z jeho rolí, humor allá Kameňák, jen ne tolik sprostý, zato naprosto předvídatelný a vlastně ne vtipný...Já už jen čekal kdy přiskočí pan Chmela, Genzer a Suchánek a sehrají nějakou o mnoho vtipnější improvizovanou scénku, Kohák vytáhne ceduli s nápisem Fio banka..... Za mě další z mnoha braků tohoto roku co se České tvorby týče. ()

JerryPilsen

Příběh prosťoučký,ale co.Plno opravdu dobrého humoru a herci užívající si své role.Třeba Nárožný úplně skvělý.Sokol hraje sám sebe,což jsem čekal,je to opravdu o něm.Žádné překvapení se ale nekoná,stačí jen dobrá zábava. ()

drovi

Skvele som sa bavil až do konca. A to som od tejto komédie aj očakával. Ondra Sokol si to užíval a zahral to bravúrne. Jediný, ktorý mi tam nesadol bol Jakub Kohák. Ináč keď sa chcete dobre zasmiať tak si tento film nenechajte újsť. Tradícia českej komédie nestráca dych. ()

KcarlosK

Celkově je to blbina, ale Sokol umí zazářit a párkrát jsem se i od srdce zasmál. Etzler výborný. "Udělam ti tmu." :-) ()

Final

Průměrný český film, který dopadl lépe, než jsem čekal, ale hůř, než dopadnout mohl. Trochu mi to připomínalo film z 85, Já nejsem já, který byl vlastně o chlup lepší a byl natočen už před 30 lety. ()

PORTER44

Docela dobrá oddechovka,převládají povedené a humorné scény nad nuceným humorem ,herecké obsazení v pohodě O.Sokol zvládl dvojroli v pohodě,S.Krajnové to pořád sekne,Kohákovy se něco povedlo něco míň,celkově koukatelné. ()

Maratonec

Škoda nevyužitého potenciálu,který z toho postupně vznikal.Právě když to dostávalo grády,ubralo se...Vyměněný role hlavně ve škole (Fakju pane...) atd.Nadstandardní výkon Kohák,spolehlivý Sokol.Průměrná komedie,která neurazí... ()

waxtrax

České filmové poměry mají dlouhodobý problém natočit to, co jinde zvládají levou zadní, gangsterka, válečný film apod., tak aby to nedopadlo TRAPNĚ. Podobně je to s komediemi, které mají již zaběhlé témata. Tak jako zde - záměna dvojníků. Tohle se, ale povedlo na první dobrou a navíc skvěle - není to trapné. Velmi příjemné překvapení. ()

elma

Mně se tento film líbil velmi, ano jsou tam herecké výkony u některých scén slabší, i když bych očekávala, že právě pan Nárožný s tím problém mít nebude, ale pan Sokol a jeho ,,zlodějský kolega,, to naprosto přikryli:-) Na pozvednutí nálady - doporučuji:-)) A dávám 5 hvězd, opravdu jsem se zasmála. Děkuji:-) ()

k.rakonos

Je to samozřejmě ptákovina, ale celkem tahle komedie pobaví, pár hlášek, gagů, proč ne. Stojí to samozřejmě na dvojroli Sokola. Kohák se na roli bezďáka hodí, ušetří práci i v maskérně. Snad jen Nárožnýho do role minimafiána nebylo dobrý obsazovat, on prostě záporáky neumí a i když se snaží chvílemi vypadat drsně, tak se pořád směje. Nevím, jestli to bylo přemírou botoxu či make-upu, ale Krainová vypadala až nezdravě bledě, postavička super, ale už to víc slušelo Jitce Schneiderový. ()