Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

makuk1 odpad!

Celý problém je ten, že dvojníci jsou dokonalí dvojníci. Protože obě role Sokol hraje stejně. Hraje je tak dokonale, že od poloviny filmu nevíte kdo je kdo. Bohužel tento problém vznikl již asi během natáčení, kde zjevně ani režiser nevěděl kdo je zrovna před kamerou. A to pokračovalo dál ve střižně atd... Diky tomu vznikl tento unikátní film,který je tak avantgardni. Těším se na pokračovaní a to budou možná "Trojníci". Vyhoda tohoto konceptu je právě v tom, že tímto stylem Sokol dokáže zahrát třeba i 10 rolí najednou a to bude teprve to pravé, doufám, že právě to si i stane. Proto zatím dávám odpad, protože si šetřím body na tu velkou šupu. ()

rigby

Komedie s klasickou zápletkou. Někomu by se zdálo, že je téma už obehrané, ale Ondřej Sokol v hlavní roli doslova zářil. Naštěstí byla zachována jistá živelnost a přirozenost, takže je radost se na tento film dívat. I když se často objeví hluché chvilky, tak jsou na druhou stranu vyváženy perfektními záseky. Vypnout, nepřemýšlet, a jen se bavit. O ničem jiném to není. Přeji krásný večer. 3+ ()

Salvator

Všechny vtipné scény jsou v traileru. Příznivci Partičky ale budou nepochybně nadšeni, protože Ondřej Sokol je i přes své jednotvárné herectví tím nejlepším, co může film nabídnout. ()

fafejt001

SOKOL dobrý , NÁROŽNÝ dobrý , KRAINOVÁ dobrý ,KOHÁK --- je skoro všude , nějak ho nemusím , leč také dobré . Jo Schneiderová dobrá fůrie . Scénář mohl být nápaditější , pestřejší , více gegů A MOHLA TO BÝT DOST SOLIDNÍ POKOUKANÁ . Věřím , že PETR HUDSKÝ jěště něco napíše . Dalo by se říci , že se těším , má talent , klučina . DRŽÍM palce . I tak to stojí za shlédnutí . Dííííííííky . ()

zigy

Sokol hraje stejně jako v Tvojí tváři, a po určité době už jsou ty jeho grimasy ohrané....i když komik je to v současné době asi nejlepší u nás. Jenže ani Funes sám by nic neudělal se scénářem mající diváky za méně inteligentní jedince. Kohák je to nejlepší z filmu, který byl vytvořen, aby prostě tvůrcům a hercům vydělal nějaké peníze, to z toho čiší na sto honů, jinak nic víc. ()

MUNRO

Seznamka,nebo třeba i Celebrity s.r.o. jsou proti téhle kejdě umělecká díla.Alespoň co do hereckých výkonů stoprocentně.Ondřej Sokol,Jakub Kohák a především Simona Krainová s tou dvouapůlmetrovou gorilou hrajou naprosto katastrofálně.Z jejich nepřirozených dialogů a grimas amatérismus doslova čiší.Partička je jeden z hodně mála věcí na světě,u které se dokážu zasmát nahlas,ale ve filmu prostě Ondřeje Sokola nějak nepobírám.Podobně Jakub Kohák,v Okresním Přeboru hláškuje o sto šest,ale tady mi přišel spíš k pláči.Simonu Krainovou a toho atleta ani nebudu zmiňovat.Stokrát víc než Soky s Kohym mně v Celebritách rozesmál Filip Kaňkovský. ()

Muf911

Trošku ptákovina, ale veselá. Po čase příjemná ztřeštěná česká komedie, která si nehraje na intelektuální humor, ale vyznává spíš gagy jak v italské nebo francouzské komedii z 60-70. Let. ()

denyny

Čekala jsem, že to bude totální blbost, ale to se takhle sešla izolace díky covidu a konečně síla a chuť pustit si nějakou komedii. A světě div se, ono to fungovalo. Nejen, že mi to nepřišlo vůbec blbý, ale já se většinu filmu s chutí smála. Jasně, je potřeba to brát s rezervou, ale Sokol je tady fakt skvělý, Kohákoj jsem toho totálního debila fakt věřila a bavil mě i Nárožný v netypické roli. Dokonce nevylučuji, že se na to ještě někdy podívám znovu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

daleba

Překvapení určitě! Přemýšlel jsem i o vyšším hodnocení, ale některý vtipy byly trapný jak od Trošky, takže za tři... Dost těch trochu skrytejch gagů v pozadí pobavilo. Nárožný výbornej, Čtvrtníčka málo! Klidně bych snesl pokračování. ()

PenelopaW

Když jsem se kamarádce svěřila, že mám slabost pro Sokola, doporučila mi tento snímek, který nedávno chytla v televizi a prý se u něj - překvapivě - docela pobavila. Připravila mne na to, co to bude, takže jsem vydržela první část, kde jsou oba dvojníci představení, a těšila se na avizovanou jízdu. No... pro Ondru Sokola mám vážně slabost. Stejně tak mám ráda Nárožného a nevadí mi ani tak Jakub Kohák, protože ho beru takového, jaký je. Bylo tam pár momentů, kdy jsem se zasmála, ale po skončení jsem film s klidem v duši pustila z hlavy. Obrat z mizery a děvkaře mi přišel nevěrohodný, u pana učitele jsem neviděla žádný osobní růst a v neposlední řadě mi přijde, že Simona Krainová není herečka, ač se tím často holedbá. Ten film měl vcelku potenciál, ať šlo o herce (včetně Čtvrtníčka či Šteindlera) nebo samotný námět. Uchopení bylo ale takové... nijaké. ()

Igy007

Od malička miluju komedie se záměnami osob. Třeba Princ a chuďas, to je super napínavý film, u kterého se i zasměju. Už delší dobu jsem se na Dvojníky chystala, ale trochu jsem se bála, že to bude blbý a že budu zklamaná. Byla jsem ale příjemně překvapená. Sokol není žádný extra herec, ale myslím, že dvojroli zvládl docela obstojně. Nikdo mi tam nelezl na nervy, dokonce ani kohák, kterého mám už léta plné zuby, neboť ten hladový jedinec je úplně všude. Snad nikdo se nenarval do tolika reklam jako on, hrůza. Zpátky k věci : moc se mi líbilo prostředí, kde byl film natáčen, hlavně ty krásné noční záběry. Poklonka tomu, kdo vybíral lokace. Nejvtipnější je scéna, kdy stříbrný gorilák a Sokol předstírají, že jsou Slováci; ta mě vážně pobavila. Ty kecy o D1 a vodičích a polovodičích neměly chybu. Jak stárnu, mnohem víc mi dá milá komedie prostředních kvalit než dokonalé umělecké dílo s hloubkou, které je ale depresivní a po shlédnutí mám chuť jít si hodit metr konopí. ()

pepe_r odpad!

Nejhorší je když se divák cítí trapně za tvůrce. Přesně tento pocit jsem měl během filmu. Mě nenapadá jediná věc, která by se dala hodnotit kladně. Kdyby to aspoň netrvalo tak dlouho. Prostě odpad. ()

M_crha odpad!

Film mi přinesl nečekanou podívanou. Zhruba v půlce kdy jsem zjistil, že to opravdu už lepší nebude jsem se začal dívat po ostatních divacích. Pohled na zděšené tváře, které hledaji něco čemu by se zasamáli byl opravdu úžasný. ()

titix

Tak ja vám nevím, v poslední době mám pocit, že začala soutěž o to kdo dokáže český film ponořit co nejhlouběji. Dříve se o to pokoušeli mistří jako Bistroň pak Magnusek. Zjevně to ostatním přišlo líto proto Brabec natočil Vánoční kameňák a vznikli Celebrity, Decibely a tito Dvojníci. Asi nás čeká "nová česká vlna". A to jdu zapít. ()