Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

ostravak30

Při vší úctě k Seanu Connerymu, je na něm vidět, že zkrátka James Bond je prostě stárnoucím agentem 007. A to jak při bitkách, tak hlavně v rysech a na jeho šedinách, ač se je snažili producenti zakrýt. Bohužel, samotná bondovka je totálně nezajímavá a nudná. Chybí akce. Opravdu akčních scén je ve snímku jako šafránu. Efektní záběry letících bomb, přičemž kamera letí s nimi, či honička s Bondem jedoucím na motorce je velmi slabá náplast. Ostatně Bond je i producenty hodnocen jako spíše přestárlý. Jak jinak si totiž vysvětlit, že M je uřvaný mladíček, který Bonda jen kritizuje a podceňuje, aby jej nakonec poslal do sanatoria. A Q? Tak to už bylo na mě až moc. Starý dobrý Q zmizel a nahradil jej postarší strejda, který se místy vyjadřuje jako nadržený akce toužící kamarád právě 007. Ani jeho vynálezy nejsou tak funkční a úžasné, jako v minulých dílech. Navíc chybí i Moneypenny. 007 dostává tentokrát na frak vlastně úplně ve všech rvačkách. O tom, že se nejedná o oficiální bondovu, svědčí hned úvod, kdy chybí klasická hlaveň pistole na kterou Bond střílí a nahrazuje ji jen číslo 007. Ani úvodní song se mi nelíbí. Útěchou může být snad jen to, že je to skutečně poslední James Bond v podání Seana Conneryho a i ve filmu je to na úplném konci jasně řečeno. Smysl tohohle dílu bohužel nechápu. Proč byl vůbec natočen? Proč bokem od oficiálních dílů a proč v něm opět hraje Connery? Beru to jako docela důstojné, leč nudné loučení S. C. s Bondem. ()

Jehan

Prapodivný bondovský derivát, či spíše deviace. Nebo to lze vzít jako milou pitomost, která vznikla ze záhadných pohnutek autorů filmu s luxusní účastí stárnoucího Seana (vybaveného příčeskem a toporně hledaným nadhledem) + mnoha dalších výtečných herců v dostatečně trapných kulisách 80. let. Nikdy jsem nepochopil, proč tento film vlastně vznikl. To však nevadí. Když je v nějakém filmu hodně potapěčů, je o srandu vždycky postaráno. ()

PlayEasy

Tak Sean se nám vrátil a to s neoficiální bondovkou Nikdy neříkej nikdy. Popravdě nemá to to bondovské kouzlo viz. Moneypenny, M, Q a hlavně dějových věcí. Je to něco jako s V tajné službě jejího veličenstva je to vyjímečná bondovka klady i zápory. Ale našlo se tu i místo pro dvě budoucí hvězdy: Kim Basinger a Rowan Atkinson. Byť na konci agent 007 říkal, že se již nevrátí do služby, tak přece Nikdy neříkej nikdy a ejhle máme tady dalších 11 bondovek (nebojte se tentokrát jsou všechny oficiální:). 4* snad jen kvuli tomu, že to je stále Bond, James Bond. 70%............ Časem jak to u akčňáků bývá, u nás tento film lehce ztratil, každopádně rozhodně stojí za vidění! 65% ()

Pete

Sentimentu záchvat. Tuhle falešnou Bondovku s pravým Bondem jsem viděl teď skoro po třiceti letech, a musím si k tomu udělat pár poznámek, a také ospravedlnit starší, poměrně vysoké hodnocení. Měl jsem NSNA mezi několika VHS v originále v 80.letech, které jsem sjížděl snad stokrát, i když jsem dialogům moc nerozuměl - je to jeden z těch filmů, kde to k pochopení zápletky není třeba. Bylo to celé jako z jiné planety, včetně vložených reklam z britské TV. Všechny ty hračičky od Q, vila v Nice a Largova loď s mladičkou Kim - ve východním bloku prostě sci-fi. O existenci původního Thunderballu jsem tehdy neměl ani tušení, vždy jsem měl nejradši odlehčeného Moora. Z dnešního pohledu se jedná chvílemi o parodii na celou sérii, a jeden z nejslabších zářezů. Jedině tady je možné vidět 007 skákat Šemíka, vydávat se za maséra, hrát místo pokeru počítačovou hru s hlavním (btw docela fajn) padouchem, nebo dalšího likvidovat svou močí. Vlastně celá linie s ukradenými hlavicemi je zbytečná a nudná, Conneryho eskapády jsou však přesto stále celkem stylové. ()

kubilov

Conneryova reakce na Mooreovo bondovské přesluhování. Kdyby bylo Nikdy neříkej nikdy součástí bondovského kánonu, rozhodně by nešlo o žádný propadák, minimálně 3-4 jiné bondovky by překonalo, zejména srovnání s Octopussy ze stejného roku je do očí bijící. Connery je oproti pozdnímu Mooreovi ve velmi solidní formě, jen si tvůrci měli vybrat spíše jiný příběh než točit de facto podruhé Thunderball. Ve výsledku jde pochopitelně o nejslabšího Conneryho bondovku, ale jak už jsem uvedl, ani zdaleka ne nejhorší bondovku vůbec. Slabší 4* ()

Danulinda

Ti, co mají rádi neustálou střelbu, výbuchy a spousty zničených věcí, si nepřijdou na své. Ti, co upřednostňují pestrost příběhu snoubenou s romantikou, akcí v reálném množství či souboje ručního a podmořského charakteru, tak ti odejdou od obrazovky spokojení stejně tak, jako moje maličkost. Trochu mě sice mrzí nekvalitní obsazení (jinak geniálním Mr. Beanem) Rowanem Atkinsonem či hodně nepodaření M a Q, kteří působili oproti skvělým filmovým "originálům" trapně (zejména nový M byl ubohý - ovšem starý Q byl taktéž nepřekonatelná jednička), ale jinak jde na neoficiální Bondovku o zdařilé dílo po všech směrech, takže mírný nadprůměr zejména díky stále skvělému Connerymu. ()

Via

Stará dobrá bondovka, ať si říká (či píše) kdo chce, co chce... a pan G a jeho vychytávky - taky bych nějakou hračičku občas brala ;) ()

lobo87

Neoficiálna, ale v podstate rešpektovaná bondovka. Kvitujem zaujímavé herecké obsadenie i návrat Conneryho do role agenta 007, ktorému to v nej svedčí oveľa viac ako Mooreovi. Avšak prílišná zmena štýlu a charakteru Jamesa Bonda ťahá film tam, kde sú prakticky všetky Mooreovky. Do priemeru... 65% ()

Fíma

Tak trochu parodie sama na sebe. Nakonec to není tak špatné a některé scény a hlášky si pamatuji lépe, než z "běžných" bondovek, které se mi už dost pletou. A teď jdu zneškodnit všechny volné radikály. ()

martins

Pro mne zdařilý snímek, remake kultovního Thunderballu z roku 1965, Connery vypadá i v 53 letech věrohodněji v roli Bonda než Roger Moore, určitě mohl natočit více než 6 epizod, ale to by se zase nedostalo na mého oblíbence. Děj filmu trošku upraven, více akčních scén a více krve, chybí podmořská bitva, kterou nahradila přestřelka ve studni, Domina se krom závěrečné scény nepotápí, ale baletí, Largo není Ernesto, ale Max, spíše lítá, než se potápí a ani nechová žraloky. V postávach bondgirls tentokráte tehdy ještě netolik známá Kim Basinger v roli Dominy a Barbara Carrera jako Fiona. Kim slabši než Claudine Algir, ale Carrera určitě psychopatičtější a vražednější než Luciana Paluzzi, ikdyž netolik hezká. Také záporák Brandaeur není tolik vražedný jako Adolfo Celli a je i docela sympatický, v malých rolích hvězdní Fox, Von Sydow a začínající Rowan Atkinson. Film si finančně nevedl špatně, ale oproti původnímu: $9 million rozpočet a $141.2 millionů zisku, se náklady 4násobily, ale zisk byl jen 160 mil. Navíc konkurent Moore natočil Chobotničku, která byla ještě úspěšnější... $27.5 millionů náklady a zisk $183.7 millionů. Fanoušci v té době už zajímali jiní hrdinové hlavně Stallone a Schwarzenegger. ()

jacob_cz

Jedna z nejnudnějších a nejabsurdnějších bondovek ever. Ne počkat - jeden z nejnudnějších a nejabsurdnějších filmů ever. Never again. Jedna hvězdička za poctivej 80's feeling a theme song. ()

Stanmi

V roce 1983 se v kinech objevily hned dva filmy s Jamesem Bondem. První se představila Chobotnička jakožto oficiální bondovka s Rogerem Moorem v hlavní roli a na konci roku následoval snímek Nikdy neříkej nikdy se Seanem Connerym v roli agenta 007. Film je remakem snímku Thunderball z roku 1965 a i když tvůrci udělali hned několik změn ať už v ději nebo jenom ve jménech jednotlivých postav, tak základní zápletka zůstává stejná. Samotný Sean Connery se do role Bonda vrátil po dvánacti letech a přece jenom to jde trochu znát (paradoxně Roger Moore je ještě o tři roky starší). Nicméně ani vyšší věk nebrání Seanovi, aby byl šarmantní jako před lety a navíc má i v tomto snímku hned několik povedených hlášek. Bondova protivníka Larga tentokráte ztvárnil Klaus Maria Brandauer a ač se jedná o herce nesporných kvalit, tak do role bondovského padoucha se příliš nehodí. Kim Basinger jako bond-girl není špatná volba, ale více zaujme Barbara Carrera v roli Largovy asistentky. Snímek sice nabízí dostatek akce i zajímavé lokace, ale v některých ohledech na oficiální bondovky ztrácí (chybí typická hudba, tradiční herci nebo bondovské auto) a některé novinky, které snímek prezentuje mne přílilš nenadchly (např. James s Largem hrajou místo karet počítačovou hru). Celkově tak Nikdy neříkej nikdy není špatnou bondovkou a má pár zajímavých napadů, ale kvalit Thunderballu však nedosahuje. ()

blondboss

Netuším, prečo sa táto bondovka vlastne točila, ale nebol to asi dobrý nápad. Scenár bol deravý, nezaujímavý a režisérske prevedenie veľmi nudné a fádne. Sean Connery potešil, ale predsa len obaja aj s Rogerom Mooreom už jednoducho v tejto roli v tom čase presluhovali. Minimum hlášok a dosť slabé efekty neprispeli k lepšej kvalite snímku. Podľa mňa jedna z najhorších bondoviek, keď nie najhoršia, aj keď neoficiálna. Jedine Kim Basinger ako nádherná Bond girl ju ťahala trochu hore. 60 % ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)