Nikdy neříkej nikdy

Never Say Never Again

• slovenský

Nikdy nehovor nikdy

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Západní Německo, 1983, 134 min (Director's cut: 121 min)

Bond, který si dělá srandu sám ze sebe ještě víc, než ty oficiální... Vzorek moči Jamese Bonda Rulezzz!!!(18.9.2007)

• nascendi

Naozaj Never Again. Mal som dobrý úmysel pozrieť si všetky Bondovky a zistiť, čo na nich ostatní vidia, ale nevydržal som a túto som ani nedopozeral. Asi mám slabú výdrž. Skončilo to ako s nápadom vidieť všetky filmy "novovlnného" Erica Rohmera. Pritom pohľad na plejádu hercov dával šancu vidieť niečo z kategórie lepší priemer. Vlastne ani neviem za čo dávam tú jednu hviezdičku. Asi na rozlúčku.(23.12.2009)

Nikdy neříkej nikdy....si asi řekl slavný představitel agenta 007 a ještě jednou si začal říkat James Bond. Návrat Conneryho k Bondovi nebyl tak úplně marný, a když k tomu připočteme sličnou Kim Basinger, záporáka Klause Maria Brandauera a solidní porci akce, tak je na co se dívat. Jen to chtělo dopilovat scénář. Místy to bylo dost přepjaté, některé scény bych s klidem vynechal, ale jinak se jedná vcelku o vydařený comeback, který si z bondovek utahuje. 60%(24.2.2009)

• berg.12

Řadit či neřadit? Jelikož mi to druhé moc nejde a film nefunguje ani jako nějaký zábavný Conneryho dovětek, staví to tuhle trucbondovku do pozice laciného senilního paskvilu a největšího omylu s visačkou "Bond".(30.1.2008)

Natočit Bondovku mimo patronát MGM? No nikdy neříkej nikdy.. Na Conneryho už sice šahá penze, nicméně vyhnat z těla toxiny pohlavním stykem, zabíjením a záchranou světa stále zvládá s nonšalancí. Přidejte si hrst sebeironie, úchvatnou bitku ve směru posilovna - chodba - kuchyň - laboratoř zakončenou agresivními účinky moči agenta jejího veličenstva, neopotřebovanou Kim Basinger, či Brandauera s vizáží úlisného drážďanského pedofila v saku s krátkými rukávy a máte tu neoficiální, ale přesto svižnou podívanou o dobře namazaném stroji MI6 s magnetickým vlivem na jakékoliv krásné děvče v okruhu 15 yardů..(5.10.2010)