Nikdy neříkej nikdy

Never Say Never Again

• slovenský

Nikdy nehovor nikdy

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Západní Německo, 1983, 134 min (Director's cut: 121 min)

Nikdy neříkej nikdy! Ale Sean Connery se ještě jednou pouští do své slavné role agenta 007. Každá "bondovka" má svoje kouzlo a každá se mi líbila, některá více některá méně. Nicméně to, že je Nikdy neříkej nikdy "neoficiální" bondovka to nic nemění na tom, že je skutečně z celé série nejslabší. Chápu Conneryho chuť se vrátit do té role, ale film je takový slabší remake Thunderballu. Opět se potýká s hlavou Spectre Blofeldem a tentokrát v sérii Bonda opravdu naposled. Connery má stále švih, ale chybí ta správná hudba, chybí gunbarell a nějaké lépe zapamatovatelné scény. (68 procent)(2.12.2012)

Film, ktorý sa medzi oficiálne Bondovky nezaraduje sa dá považovať za priemerný diel tejto série. Sean Connery svoju najslávnejšiu úlohu zvláda opäť skvelo, ale pôsobí pomerne staro, tak tesne pred dôchodkom. Účasť Rowana Atkinsona je veľmi rozpoluplná, pretože scény s ním pôsobia až priveľmi komicky. Najviac však chýba pôvodná hudba Johna Barryho, kvoli čomu nemajú mnohé scény ten správny šmrnc a väčšina melódii je úplne nevýrazná. Ku kladom filmu zase patrí neutíchajúca akcia, takže film v podstate nenudí, navyše spestrené o typické Bondove hlášky.(9.12.2007)

Ale jo, i jako neoficiální bondovka to ujde. Connery se vrací do své životní role, coby agent 007, který je poslán do sanatoria, aby zjistili, jestli má ještě na to být agentem. Zde se vše zkomplikuje a 007 vyráží vstříc svým dobrodružstvím. Akce tu není kdoví jak zběsilá, ale příběh je celkem fajn. Za mě 68% :)(27.1.2016)

• Tosim

Snad je to zapříčiněno tím vším kolem vzniku filmu, je mi to upřímně jedno, protože to jediné, co dokážu napsat, je, že jsem se nehorázně nudil.(12.10.2009)

Ubohý, trapný, pirátský pokus o bondovku, který nezachrání ani plešatějící Sean Connery, krásná Kim Besingerová nebo vtipný Mr. Bean. Ovšem filmu s Jamesem Bondem nemohu dát míň než 4 hvězdičky, na to mám agenta 007 moc rád. Pro nezaryté fandy tak 50%.(28.10.2003)

• - Casino, kde Bond a Largo hrají videohru se jmenuje Casino Royale. (Terva)

• - Osobného inštruktora bojových umení robil Seanovi Connerymu pre film Never Say Never Again vtedy ešte neznámy herec Steven Seagal. Pri výuke bojového umenia Steven Seagal zlomil Seanovi Connerymu zápästie. (Seag)

• - James Bond (Sean Connery) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)