Nikdy neříkej nikdy

Never Say Never Again

• slovenský

Nikdy nehovor nikdy

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Západní Německo, 1983, 134 min (Director's cut: 121 min)

• Rimmer100

Jedna ze slabších Bondovek.(3.3.2007)

Sean Connery pôsobí už trošku zostarnuto v jeho nezabudnuteľnej úlohe Jamesa Bonda aj keď svoj šarm si udržiava, ženských má po celý film doslova kopec od známej tváričky ako Kim Basinger až po neznámu ako Barbara Carrera v tomto ohľade má čo robiť, po akčnej stránke je to v norme žiadne zbytočné preháňačky po príbehovej stránke je to už dosť otrepané a naháňačka za ukradnutou jadrovou hlavicou nám neprináša dohromady nič nové. Malým prekvapením pre mňa bolo keď som vo filme uzrel tvár Rowana Atkinsona a ten vyzeral vo svojej úlohe akéhosi podivína fakt fatálne tupo s tým výrazom v tvári, on sa stou utiekavou tvárou fakt narodil. ║Rozpočet $36miliónovTržby USA $55,432,841Tržby Celosvetovo $160,000,000(8.12.2007)

Moc nechapu, proc tohle vzniklo, jestli to mela bejt pocta bondovkam nebo jejich parodie, faktem je, ze to ve vysledku neni moc ani jedno, ale kdybych nevedel, ze se nejedna o oficialni bondovku, nevim jestli by me to napadlo. Protoze krome sem tam nejaky uchylnejsi sceny nebo hlasky typu Bond v teplakovce na ozdravnym pobytu a podobne, to zadna velka komedie neni, ale je to proste klasickej Bond s vynalezama, bondgirl, zaporakem a tradicnim pribehem o planu na ovladnuti sveta. Connery trochu zestarnul, na druhou stranu bych rek, ze se hodil docela do formy a ukazuje, ze by Mooreovi v klidu natrh prdel. Z ostatnich postav jsem byl zvedavej na Brandauera, kterej je schopnej herec a na zaporaka se hodi, bohuzel ho hraje tak trochu priteplene. No a Basinger je docela sexy a ukazuje, ze se umela hezky hejbat jeste pred Catwoman. Jedno jmeno jsem si nechal na zaver, protoze toho bych tu fakt necekal, naprosto ultimatni mini rolicka Atkinsona, kterej je fakt brutalni. Celkove nevim, jak hodnotit, misty sice komedialnejsi, ale jinak vicemene nicim odlisny od jakykoliv lehce nadprumerny bondovky, navic tu je dost akce a kdyby hrala sviznejsi hudba, mohla to bejt docela jizda, takle par hluchejch momentu, ale 4* to da.(24.1.2010)

Řeknu to takhle: Nebýt toho debilního začátku, (Bond potřebuje DIETU!!! no wtf?), tak bych neměl problém dát plný počet. Jinak jde poznat že to není oficiální bondovka, (hlavně obsazením Q!), ale jinak si myslím, že pořád lepší než Casino Royale s Craigem.(24.2.2008)

Kershner, občas zapomínající, že netočí další díl Star Wars, nešetří nápady, zároveň se je ale neobtěžuje nijak filtrovat, takže vedle těch zábavně přihlouplých v klidu seká momenty vyloženě blbé (Bond si hraje na Horymíra). Selhává-li třináctapůltá bondovka dramaturgicky (nulová gradace, donekonečna odkládaný konec), mírou obsaženého sexismu vyniká. V 80. letech poněkud pravěce působící přístup k ženám eskaluje likvidací šílené feministky, což je jedna z vícero scén otevřeně komediálních. Jistě, nezdravé množství humoru obsahují i mnohé Mooreovky, ale i v těch nejhorších z nich bylo cosi bytostně bondovského, vcelku vážně míněného. Nikdy neříkej nikdy tuhle elementární vážnost, krom mnoha jiných bondovských ingrediencí, postrádá. Nepochopím, proč měli jistí lidé potřebu ukázat světu, že Connery ještě udrží v rukou dva joysticky naráz, což ovšem neznamená, že by mne tato prapodivně nebondocentrická bondovka nebavila. Vystupování z bondovského univerza a narážky na něj (počínaje úvodní "simulací") vykazují vtipnou neúctu, která by v oficiální sérii zřejmě neprošla. 65% Zajímavé komentáře: Marigold, tron, ScarPoul, twinpeaks, Jasmín(1.7.2011)