Nedaleko městečka Kostelec dojde k přepadení poštovního vozu, při kterém pachatelé ukradnou dva a půl milionu korun. Případ se místním policistům nepodaří vyřešit. Z pražské kriminálky proto po nějaké době přijede mladý a schopný poručík Charvát (J. Satoranský). Zatímco se seznamuje s okolnostmi případu a s nalezenými důkazy, naváže známost s pohlednou Květou (Z. Cigánová), dcerou správce ubytovny Weisseho (R. Hrušínský). Komplikovaný vztah, který mezi oběma milenci vznikne, si nijak nezadá se složitostí kriminálního případu, jenž Charváta do Kostelce přivedl. Vše se začne ještě víc zamotávat, když kdosi brokovnicí zavraždí místního rváče a opilce Maláska (R. Přibil). Ten je totiž ve skutečnosti Květiným manželem. A jeho smrt podle Charváta souvisí s poštovní loupeží… (Česká televize)

insurgentes

Já mám bohužel Satoranskýho zařazenýho v kategorii šmejdi (Anče, Kubo, Hajnej...) a tak roli klaďase pro mě nikdy nezahraje na výbornou. Tady mu navíc hapruje opíchání Cigánové, a to jsou další body mínus. ()

klúčik

No možno niekoho urazím, ale ja tento film mám rád. Páči sa mi hudba vo filme. Dnes keď to pozerám , tak je to krásne retro : tá krásna Škoda 100.... A nesmiem zabudnúť aj na výborný výkon R.Hrušínského.... 60%. ()

xaver

Na tehdejší dobu slušná detektivka. Jaroslav Satoranský, jako mladý detektiv je uvěřitelný se svými bežnými starostmi i s tím, jak se nešťastně zamiluje. Zajímavý je i děj a příběh jako takový. Vůbec česká detektivka v tehdejším období byla vždy na slušné úrovni. vidím to nejmíň na 3,5, takže dávám 4. ()

Paity

Rudolf Hrušínský už natočil lepší detektivky, jen co je pravda. Navíc představa, že krádež dvou milionů korun vyšetřují dva policisté dnes, natož za komunistů, je více než úsměvná. ()

F.W.Colqhoun

Na film, který zaštítilo ministerstvo vnitra a natočil jej v krásných sedmdesátých Dušan Klein to nedopadlo špatně. Bavit se ale budete hlavně kvůli botám. Těch není málo. Bodrý slovenký velitel, třídní nepřítel hned několikerý [živnostníci, šmelináři, pisálci a sudeťáci] nestačí na neskutečně trapný výkon kníraté Cigánové, která to ale věru neměla lehké. Její postava je napsaná jako ultimátní píča. Vyloženě světlými body je jako obvykle fantastický Rudoslf Hrušínský, možnost setkání Kuby & Hajného [Satoranský a Řehoř jako parta obligátně nesourodých policajtů] a s citem pro nostalgii následujících desetiletí konzervovaná atmosféra neexistujícně malebných sedmdesátých let. A paradoxně skvělá nahá Cigánová na rozpálené plechové střeše. Skvělá přesně do okamžiku, než začne mluvit. ()

Hanys_

Kuba a Hajnej v celkem podařené detektivce, ve které se lupiči pošty předvedou s geniálním nápadem, kterak se dají vyprat uloupené prachy...u mě dobrý. 6.5/10 ()

Disease

Detektivní linie je dobrá, ale casting poněkud ujetý a celé to působí tak nějak televizně. Výborná je ale hudba, která dává vzpomenout na francouzskou školu kriminálek. ()

RomanHyde

Velmi nevyvážený snímek, který díky tomu místy působil až legračně. Hned úvodní scény daly naznačit, že nepůjde o zcela homogenní celek. Velmi kontrastní k tomu co se dělo na obrazovce byla hned v úvodu hudba . Hudba byla hezká, ale naprosto se nehodila k "obrázkům". Stejně i herecké výkony a obsazení byly dosti křiklavé. Drželi se Satoranský a Hrušinský, ovšem zbytek ansáblu to spíše kazil, stejně jako hloupé dialogy a ve finále i rozuzlení. Todle se moc nepovedlo, přišlo mi to, jako by Sázka na třináctku byla spíchnuta příliš horkou jehlou.. ()

jilda

Normalizační kriminálka hemžící se komunistickými obličeji typu Blaškovič a Satoranský. Na film jsem se díval jen kvůli Hrušínskému, ten snad nemůže zahrát špatně ani v takovém fláku. ()

crozet

Gymnasta Satoranský, Rudolf Hrušínský na hanbě (aktuálně pokažený kádrový profil) a charismatický Bohumil Šmída ve svém pozdním období:) ()

Grafito

Fušeřina.. nablblý scénář, toporné herecké výkony (obzvlášť Satoranský se překonává), režie Dušan Klein.. ble.. ()

MickeyStuma

Dějově výborný detektivní příběh plný zvratů a překvapení. Svádí diváka, aby i on sám přemýšlel a pátral spolu s poručíkem Charvátem. A takové mají detektivky být. Na dnešní dobu je však vyprávění značně pomalé a mdlé. Jeho sledování současnou generaci je stěží něčím zaujme. A tak si ho užijí jen ti starší, ale to už je takový úděl většinové normalizační tvorby. ()

gombarix

Kriminální zápletka slušná, ale provedení slabé. Všechny postavy více či méně nesympatické (v čele s "půvabnou dcerou Květou" - prkennost a chlad jejího projevu možná byly důsledkem předabování), snad s výjimkou velkého šéfa (Dušan Blaškovič) se suchými poznámkami a srandovním přízvukem. "Metoda Monte Carlo... Není to nějaká - blbost?" ()

Heavyman

Kuba to dal opět dohromady s Hajným a za kibicování bolševickýho majora vyšetřuje případ přepadení poštovního auta. Je to případ komplikovanej a čert mu ho byl dlužnej, jelikož se zaplete s povětrnou ženuškou, která je úplně labilní. Celou dobu řeší dilema zda zůstane čestným příslušníkem a nebo se nechá oblbnout úplně. V mezi pauzách řešení dilematu jí klátí na ubytovně jejího fotra, který zase rád sází tickety. Všechno se všemožně zamotává a rozmotává a svým způsobem vytváří nenudící krimi zápletku. ()

analog

Nie je to krimi,ale film s kriminálnou zápletkou.Film,ktorý vydržíte pozerať.Nepostráda náladu-Klein to po Město nic neví a "mrtvom mužovi"neodflákol,mierny nadpriemer.Dal by som*** a pol,ale volím systém váh. ()

Dillon

Taková socialistická detektivní klasika, která ničím zvláštním nevyniká, snad možná postavou Weisse (R. Hrušínský st.). Ale bavila mně a to je podstatné. ()

Drom

Když už je život u zlého buržousta Trautenberka nesnesitelný, uprchnou Kuba s hajným k Veřejné bezpečnosti, aby bojovali s podobnými vykuky. Zatímco hajný, navzdory průpravě v policejní akademii, zůstává venkovským troubou, Kuba se v novém vztahu s naprosto nehrající aktérkou v roli buchty snaží vzpamatovat z dominantních ústrků ze strany bývalé přítelkyně Anče a váhá nad svým fízlvýcvikem. Setkáváme se s oběma hrdiny v okamžiku, kdy zákeřný Hrušínský uvedl soukolí své zajímavé zápletky v pohyb. Opomněl ovšem, jak to u největších záporáků bývá, na jednu drobnost, svou nemesis. Tou se jeho zarytému herectví staly otřesné výkony všech ostatních účinkujících, jež byly často hodny slonů v porcelánu. Spin-off se zajímavou zápletkou populární dvojce Kuba & hajný tak definitivně ubíjí vágní zpracování celého filmu a Kubova oddanost odznaku tak zůstává jediným světlým momentem jeho kariéry moderního STBáka. ()