Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

TheEvilTwin

Další promyšlená, špičková záležitost od výborné Christie, která se za takové zpracování nemusí stydět. Ústřední téma, které je samo o sobě poutavé a divák netrpělivě čeká na rozuzlení, je podpořeno excelentní hudbou, věrohodnou skladbou herců a velkou dávkou napětí. Po prvním rozjezdovém díle už jede seriál naplno až do finále a nechybí zábavné vraždy, atmosferická paranoia mezi postavami a ani finální twist. Vytříbená třídílná minisérie, ze které filmaršká kvalita přímo tryská ()

evapetra

Ještě po druhém dílu jsem uvažovala aspoň o čtyřech hvězdičkách, ale zbytečně natahovaný morbidní konec a na Agathu přehnané množství krve mě nakonec přimělo hodnotit průměrně. ()

Morholt

Agatha Christie není můj šálek kávy, takže Deset malých černoušků jsem znal jen rámcově a díky tomu byla pro mě minisérie napínavá až do samotného konce. K dokonalosti přispívala i výborná sychravá atmosféra opuštěného ostrova a samozřejmě vynikající obsazení s řadou osvědčených jmen, z nichž se mi nejvíc líbili pro mě neznámá Maeve Darmody a ne tak okoukaný Burn Gorman. Dokonalost sama. 100% ()

jerry12

65%. Hutná atmosféra, brilantní flashbacky, ale co do psychologie postav brutálně nerealistické. A ač jde o Agathu Christie, pro kterou je takový styl nanejvýš charakteristický, je And Then There Were None vizuální snobárnou (sic typickou pro předválečné období), kterou mé oči zrovna dvakrát dobře nenesou; snad bych uvítal zasazení do moderní doby a sofistikovanější zpracování charakterů a jejich vzájemných vazeb. Navíc intenzita zvratů se postupně zhutňovala a v poslední části je toho řečeno mnohem víc, než v částech předchozích, takže nevyváženost jednotlivých epizod vytváří dojem, že přinejmenším první část byla nudnou a pouze nutnou výplní před skoro epickým finále, které ku mému podivu přineslo i slušnou katarzi. Určitě nejlepší zpracování Deseti malých černoušků, ale i tak by to šlo (byť třeba v mainstreamovějších kruzích pod vedením např. Davida Finchera) podstatně lépe. ()

malylada

Výborné herecké obsazení, které zůstalo úplně nevyužito. Výborný námět o pár postavách, které jsou uvězněny na ostrově a každá skrývá své tajemství. Bohužel všichni herci nedostávají stejný prostor a postavy začnou ubývat příliš rychle, než si divák stihne vytvořit vztah k hrdinům. Postupné vyvražďování je příliš předvidatelné a postupem času se postavy chovají dosti iracionálně, nesmyslně se rozdělují. Tři díly se děje to samé a na závěr se WOU efekt nedostavil......5/10 ()

GeusX

Zdařilá adaptace detektívky. Pěkná atmosféra v opuštěném domě, kde postupně umírá jeden host za druhým. Popravdě jsem vůbec nepřemýšlel, kdo je pachatelem. Tak úplně jsem nebyl do děje vtažen a postupné umírání jednotlivých účastníků mi připadalo relativně rychlé, že k nějakým rozvahám, kdo že je tím pachatelem, jsem neměl ani chuť jak film utíkal. Největší úsměv vzbuzovala snad až přehnaná korektnost, kdy v říkance černoušky nahradili rasově neutrální vojáčci ()

JohnCZ

Atmosféra je hutná, vizuálně to je dost dobré, herci jsou precizní a casting celkově dost povedený, ale je to nesmyslně roztažené na 3 díly, po stránce logiky děravé jak ementál a dějově to nemá vůbec šanci překvapit. Tři díly divák čeká, než přímočarý děj vyvraždí dostatek postav, aby mohl vyplivnout neoriginální pointu. S ohledem na velmi vysoké hodnocení docela velké zklamání. ()

Padme_Anakin

To je tak, když vás pozve někdo, koho neznáte, někam na ostrov, uvíznete spolu s dalšími cizinci v pasti a nedobrovolně začnete hrát hru „deset vojáčků“.. Houstnoucí atmosféra by se dala krájet, podezřívání jeden druhého, tísnivý strach, přibývající mrtví.. Závěrečná část mi příliš nesedla, konstatuji s upřímným politováním, Agathu Christie nesmírně obdivuji.. ()

Una111

Skvělý komentář CSSM, naprosto s ním souhlasím. Já ovšem právě pro ty nedostatky, které uvádí CSSML, ubírám ještě o jednu hvězdičku víc. Dost mne to znechutilo! ()

NinonL

Velmi dobré zpracování nesmrtelné předlohy Agathy Christie. Tentokrát nejde o černoušky, ale o vojáčky. Na dramatu příběhu to ale nic nemění, paranoia a deprese dýchá z obrazovky po celou dobu. ()

Cimr

Máte pocit, že Agatha Christie je něco na způsob Charlese Dickense? Taková ta starosvětská britská klasika, kterou čte jenom vaše babička? Zkuste si pustit And Then There Were None a možná budete překvapeni, kolik nenávisti, zla a temnoty se do takové staré dobré Agathy vejde. Už jen ten celkový počet vražd! Zpracování od BBC je jako obvykle výborné - od kamery po herecké výkony, vše šlape jako hodinky. Zde se k tomu ovšem přidává jeden z nejlepších příběhů detektivní literatury, dost nekompromisní a špinavá úvaha o zločinu a trestu. Díky tomu toto dílo přerůstá hranice pouhé televizní minisérie a snese srovnání s filmy jako Sedm nebo Obvyklí podezřelí. Nejlepším doporučením budiž, že ačkoli tři hodiny sledujete deset herců na jenom fleku, ani na minutu se nenudíte a celé se to dá bez problému zvládnout na jeden zátah. ()

Vxxx

Pf. Vždy když jsem už měla nějaké tušení tak přišel nějaký zvrat a všechno bylo jinak :D Knihu jsem nečetla, žádné jiné adaptace jsem před tím neviděla, takže musím říct, že překvapivé to pro mě rozhodně bylo. Atmosféra výborná, postavy taky. Jen na můj vkus to bylo místy až moc vtipné a tak trošku jsem na konci postrádala podrobnější vysvětlení všech událostí. 4* ()

blackrain

Viděna verze 2x90 minut. Herci byli velmi dobře vybraní. Postavy stejně tak dobře zahrané. Ze začátku jsem si myslela, že půjde o nudnou detektivku, dobrou leda tak na uspávání místo večerníčku. Ale to jsem se pěkně spletla. Postavy mají patřičnou hloubku a samozřejmě má každá z nich kostlivce ve skříni, který je činí zranitelnými. Moc dobrý nápad vylákat je všechny na jeden ostrov a tam si s nimi "pohrát". Atmosféra a postupná gradace, kdy figurky jednotlivých černoušků ubývají, byly výborné. Takhle má vypadat s láskou natočená mini série. ()

slunicko2

Raději si přečtěte knížku. 1) Klasické detektivky nejsou mým oblíbeným žánrem ani v knižní podobě a tudíž ani ve filmové. Knížku jsem během dospívání četl. Pokud si vzpomínám, tak se mi docela líbila, když vezmu v potaz své výhrady k žánru. Nedalo mi to a do knížky jsem znovu nahlédl. Uviděl jsem přirozené hbitě odsýpající dialogy a pořád se něco zajímavého dělo. A to je přesně to, co ve filmu postrádám. Herci, pravda, snaživě třískají do gongu a vrhají po sobě zavilé pohledy, venku blesky stíhají blesky, mořské vlny narážejí na útesy a charismatuprostý film se klopýtavě vleče dál. Ve snaze vytvořit hrůzyplnou atmosféru stvořili tvůrci jenom kopu nudy._____ 2) 32letý Aidan Turner (hledač diamantů v Africe Filip Lombard) a 23letý Douglas Booth (bezohledný řidič Anthony Marston) tu jsou, aby potěšili mé zvrhlé oko, zatímco herci jako třeba 68letý Sam Neill (generál MacArthur) nebo 69letý Charles Dance (soudce Wargrave) uspokojí i můj herecký apetit._____ 3) Těm, co raději čtou, než se dívají na filmy, nabízím duchaplné zamyšlení Iva Fencla o povaze a historii říkanky o deseti malých černoušcích. A ještě tady na doplnění. ()

Helo

Charles Dance, Toby Stephens, Sam Neil, trpaslík Kili, Burn Gorman, Noah Taylor... jen herecká třešnička na tomhle sladkým dortu, kterej budete odkrajovat s takovou chutí, s jakou odpadaj jednotlivý postavy a okruh podezřelých se zužuje. Klasický paranoidní psycho v tom nejlepším podání. ()

stration

Téměř jsem nevěřil, že to jde i bez Suchetova Poirota. Jde to a na výbornou! Myslím, že jde o nejlepší knihu Agathy Christie, a proto mě zfilmování extrémně zajímalo. Tvůrcům se podařilo perfektně přenést hlavně atmosféru celé knihy. Obavy, podezřívání, mysteriózno. K tomu výborně zvolení herci a rozumné rozložení do dvou hodinu a půl trvajících dílů. Bavily mě i flashbacky, které nerušily a výborně dovysvětlovaly minulost hlavních postav. Pro mě velké překvapení a jedna z nejlepších a nejnapínavějších adaptací od Agathy. ()

Colby Sawyer

Jako čtenář fantasy jsem od Agathy Christie nic nečetl, takže k téhle minisérii mě táhla hlavně plejáda skvělých herců a samotná BBC. Naštěstí jsem dostal excelentní mysteriózní thriller. Tři díly po hodině jsem sjel na jeden zátah, protože atmosféra a napětí, člověka nutí vychutnat si tuto záhadu vychutnat vcelku. Tempo se neustále stupňuje a nedá člověku vydechnout do závěrečného rozuzlení. To bylo velmi zajímavé a hlavně uspokojivé. BBC zvládla skvělý projekt s výbornými herci, které mám rád a vždy je rád vidím ve filmu či minisérii. Tak snad se co nejdřív něco povede obdobně, jelikož na And Then There Were None budu vzpomínat ještě dlouho. ()