Filmová pohádka na motivy pověstí o císaři Josefovi II. Stejně jako on i filmový císař Maxmilián (O. Vetchý) často mizí v přestrojení ze zámku, aby poznal život svých poddaných. Na jednom ze svých „výletů“ potká císařského tambora (P. Rajchert) vracejícího se z vojny. Spolu s ním prožívá četná dobrodružství. Setkají se nejen s loupežníky, ale i s lidskou hloupostí a proradností, která je málem přivede až na popraviště. Ani v této pohádce samozřejmě vedle napětí, přátelství a humoru nechybí láska, která i ty nejchmurnější vyhlídky nakonec promění v dobro. (Česká televize)

GIK

Císař má úchylku, kterou mu jeho žena toleruje. Rád courá v hadrech mezi spodinou. Ondra neztrácí svou urozenost a autoritu ani ve svém fetiš převleku. Okolí naštěstí nic nepozná. Jeho kamarád voják si srdce své vyvolené musí tvrdě vybojovat proti obrovské přesile celé loupežnické bandy. Hostinský je super. Do venkovského lokálu ve stodole nepustí jen tak někoho. Vstup zakázán mají tuláci, trhani i rodinka místního pohodného včetně jeho přitažlivé dcery. Krásný závěr, kdy voják získává Ančičku, hlavní zloduch je usvědčen a polapen a pohodný pronese: „Chovám psy pro hodné lidi.“ A všichni jsou šťastní a spokojení. ()

Albyx

V tyhle pohadce jsem jako student delal komparz (s parukou ve triceti stupnich :-)), ale byla u toho velka legrace). ()

Tiiso

U této pohádky se už začala objevovat nešvar současných původních filmových děl, kdy peníze na prvním místě určují kdo bude před kamerou stát. Ne že by tento nešvar nikdy nikde neexistoval, ale v dobách minulých se hezky zabalil do dobře udělaného scénáře a kvalitního děje. Zde tomu tak není. Děj je podprůměrný a nevím nakolik byl pro děti zábavný a pohádkový. Pro mě tedy ne. A navíc film je vyroben už způsobem kdy se kostýmy začali degradovat na něco co připomíná maškarní bál. ()

ForGump

Jedna z nejhorších štědrovečerních pohádek ČT, společně s Králem sokolů a Královským slibem a ještě s pár dalšími. Nezábavná a nezajímavá téměř ničím. Přesto je každoročně, minimálně jednou, reprízovaná, ale na druhou stranu jaká není. 20% ()

Godhaj

,,Kopretino, podej mi ten prsten.“ Po shlédnutí této pohádky mám pocit, že by se měla spíš jmenovat Pes a kozy, než Císař a tambor. Border kolie a výstřih Anny Veselé totiž dostávají zdaleka nejvíce prostoru a film je vlastně jen o nich. Ostatní herci pak působí jen jako kompars. Celkově tato pohádka působí jako chudší bratříček S čerty nejsou žerty. Zpracování je televizní, scénář je kupa výplňových rozhovorů a herci hrají jak ti největší ochotníci, prostě nic, co bych si rád zopakoval. ()

Lavinia

Klasicky slaboduchá pohádka, jak císař mezi lid vychází, v zásadě ho nikdo podle ksichtu nepozná, včetně šlechticů a vojska, poddaní jsou docela xenofobní hovada v původním smyslu českém, tedy že kdo se tady nenarodil, je cizák a přivandrovalec a nechcem ho tu ... vlastně to nemá obsah. Ale také to nedráždí hysterickým pobíháním děvčat po lukách za kvílivého zpěvu ani rádoby humorným hláškováním. Ujde. ()

Jaromír

Nic moc, znovu tuto pohádku už vidět nemusím. Film měl rozhodně na víc. Na to, že měl film hodinu a čtvrt se v něm skoro nic nestalo. Neseděla mi ani amatérská kamera a mluvený projev. Nevím, jestli to namlouvali až dodatečně, či to není chyba jen mé kopie, ale kvalitou post-synchronů mi to připomělo porevoluční porno filmy, někdy jsem až vyprskl smíchy :). S takovými herci jako je Vetchý atd. se dalo udělat víc, pro mě velké zklamání. Vetchý, Skopeček a Goldflam dělali co mohli ale sami to neutáhli ()

Stejšn

O císaři, který tak dlouho blbne, až se dostane do prekérky a málem na to zařve. Přepálená stopáž, celé se to dalo shrnout do dvou třetin délky, protože takhle se to hrozně vleče. A jinak ještě: výprava, kostýmy, exteriéry - všecko moc pěkný, ale s těma psama tvůrci jako fakt přestřelili. Aby smečku venkovských psů hrála skupina čistokrevných setrů s nádhernou udržovanou srstí, to je docela úlet. ()

nmarca

Na televizní produkci velmi příjemná pohádka s půvabnými exteriéry, neotřelou hudbou a sympatickými herci. ()

Kubi21

Vtipná, milá, přijémná a nenásilná pohádka o statečném tamborovi, spravedlivém císaři a samozřejmě o lásce. Velikými klady jsou milá atmosféra a rozumná stopáž. ()

Renie42

Pěkná pohádka, jak císař v převleku obyčejného muže chodí podívat mezi poddaný a někdy se diví, co se tam děje. Císař je správný chlap a ne nafintěná mařena. S tamborem prožívají dobrodružství a stávají se přáteli. ()

Havala

Co chybí na hereckých a scénáristických kvalitách, ti dohání výpravou. Celkově ale ničím neuchvátí. ()

Tominni

Taková průměrná pohádka o císařovi, který se rozhodne v přestrojení vyrazit mezi prostý lid a vojenského bubeníka, kterému se líbí rasova dcera. Trochu mě zaráží, že jen změna oblečení stačí císaři, aby ho nikdo nepoznal...... ()