• cross

Dle mého názoru nepříliš povedený dětský film o nelehkých úskalích osudu. Herci mi připadnou většinou příliš toporní, příběh je místy až moc vypočítavý a naprosto si nedokážu představit třeba desetiletého chlapce, jak vydrží sledovat celý film, i když má jen 70 minut...(9.12.2002)

• blackrain

Asi jsem na tenhle film příliš stará. Přišel mi hodně zvláštní a přišla mi divná mluva dětských herců. Takhle děti mluví? Tedy pokud opomenu slovní výlevy děcek vypuštěných po vyučování ze školy. Ten stojí kolikrát opravdu za to. Ale tady ty děti mluvily hrozně strojeně, možná až jako roboti. Natáčelo se na naší hořejší základní škole. Ten marťanský Pegas tam je pořád.(10.6.2013)

Příjemný rodinný film pro děti, myšlený možná jako varování malým sportovkyním před úrazem a zbytečným hazardem se zdravím v touze vyniknout. Mám stejně starou vnučku gymnastku a tenhle film oceňuji jako podporu mého výchovného nabádání k opatrnosti, aby se nezranila při tomto krásném holčičím sportu. Nerada bych ji jednou nosila v náručí jako Fanynku její filmová babička Emília Vášáryová.(11.6.2013)

• honajz

Až zoufalá snaha NĚCO sdělit, ale tenhle film nefunguje dramaturgicky, scenáristicky, herecky, načasováním, jde jen o prvoplánovou agitku bez nějakého uvěřitelného vývoje postav. A tentokrát i vedení dětí a jejich herectví je děsivé, takhle se možná mluvilo a jednalo v dětských třídách Krkonoš před sto lety, le ne dnes.(10.7.2006)

Kruh se rozhodně nedá nezívat dětským filmem i když hlavní aktérka je dítě je to spíše drama o odhodláni a nevzdáni se svého snu, režisérské duo Věra Plívova-Šimková a Drahomíra Reňáková- Králova vždy uměli točit dětské filmy a Kruh čím je starší tím se mi líbí více než v době svého vzniku.(2.4.2016)