Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Autogram

Spidermanovi celkom pristane byť kreslený, veď taký je aj v originálnom komiksovom vydaní. Horšie to bolo, keď do akčných scén vkladali statické komiksové obrázky. Bolo to často a aj tých akčných scén bolo veľa, takže ako nefanúšik listovania v obrázkoch toho na mňa bolo priveľa. Zase naopak, civilné scény, doberanie sa hrdinov, tie boli veľmi fajn. Takže celkovo priemer, žiadne veľké prekvapenie sa nekoná pri aktuálne 190. najlepšom filme na čsfd. ()

stitch7

/// Líbila se mi komixovost a některé velmi barevné a hravé scény, časté sekání se zhruba pěti snímky za vteřinu ale ne a nezvykl jsem si na něj. Nejvíc mi vadí, jak se Spider-Man strašně snaží být nasílu jiný (ale ne! tohle přeci nemůže být ještě blíznivější! hele, japonská dívka v robotovi! jak divné!), ale v jádru je to neskutečně šablonovitý film. Včetně toho, že když jsi při těle, tak si z toho musíš dělat srandu a nebo jsi záporák. Jakože co měl bejt ten Kingpinovo design? Soundtrack, včetně přiblblého rádoby goofy bubnování, se mi většinou nelíbil. ()

TroiMae

Animáci! Multikulturní <3 Spider-Man je Deadpool pro náctileté. Spider… člověkem může být kdokoli. Černý teenager, co vypadá jako kotě od Černého pantera, muž středního věku, co vypadá jako Ben Affleck s bříškem… nebo… A můžete mít i plášť! A chcete-li, tak Spider… lidi jsou dobrá alegorie na LGBT+… lidi. Konichiwa. ()

Glowski

Brána do paralelních světů, která po spuštění chrlí světelné paprsky a trsy barevných jisker, se stává dějištěm finálního souboje hrdinů proti padouchovi, a její vizualizace je příznačná pro celý film. Tvůrci jako by nasáli kulturu, která nás v současnosti obklopuje na každém kroku, rozložili ji na menší částice, trochu je pomíchali, a vzniklé střípky nakonec vypustili v pestrobarevném ohňostroji do světa vlastního díla. Sledovat nový film o Spider-manovi je jako listovat komiksovým sešitem z paralelní dimenze. Příběh o zrodu superhrdiny a jeho učení se ovládat své nově nabyté schopnosti vám bude povědomý, ale samotný hrdina a způsob animace jeho reality je úplně nový a strhující. ()

Hollohlaway

Už to tu někdo zmiňoval,ale je to nejkomiksovější věc jakou jsem kdy viděl.Trochu jsem se vyděsil, když jsem viděl černého Spidermana, ale prý je to oficiální a už starší linie, takže dejme tomu. Ale jinak je to barvité, vtipné a velmi dospěle dramatické, scénář je opravdu dobrý. ()

jefff

Začnu negativy, a to že je ta na mě někdy trochu moc rychlé/hektické a epileptické, ale jinak jde o stylový a správně moderní animák s nesmírně sympatickou komiksovou stylizací a dost dobrou hudbou. Nečekal jsem to, ale i mě si Paralelní světy získaly. ()

Firebug

Neskutečná pecka, ochromující vizuál, skvěle napsané postavy, překvapení roku a nesmírně vydařený animák, který strčí své hrané kolegy do kapsy. Být fanouškem Spider-Mana chrochtám blahem a uděluji maximální hodnocení. Osobně bych byl radši, kdyby se více času (třeba na úkor roztahanějšího finále) věnovalo historii hrdinů. I tak 4.4*. Chci to vidět znova a chci pokračování! Nejlépe hned! ()

Reanimated

Neskutečná pecka! Doporučuju zahrát Spideyho na PS4 a pak si střelit tohle. Ohromující vtipná jízda, kde ale fungují především postavy i vážnější momenty. A hned v prvních minutách si to dělá prdel z Tobeyho pistolek, takže mě ta barvitá dimenze hned vcucla. ()

Soweek

4,5*. Kdo by to byl řekl, že nejlepší film se Spidermanem bude ten komixový. Into the Spiderverse je pro mě asi nejvážnější, ale zároveň i nejvtipnější marvelovský počin. Komixová animace je zpočátku divná, ale rychle si zvyknete a hlavně pochopíte, že tento snímek by hraný, potažmo v CGI verzi, nikdy neobstál. Dabing je naprosto skvostný, stejně tak hudba je zvolená výborně. Takže příště prosím opět komixového Spidermana a toho hraného si strčte někam. ()

Maynard.

Tak dlouho sem čekal, až bude tenhle kousek ke stažení, až sem to asi celý přečekal a přetěšil. Jako, barevnost tohodle kousku na jedničku. Taková pestrá škála nápadů se jen tak nevidí. Ale slabina jednoznačně příběh + prase spider man... KOho to kurvadrát může napadnou takle to celý zazdít mluvícím prasetem z jiný dimenze. JAsný, chápu ,že to mělo asi něco znamenat, že jako je tam těch dimenzí mraky a každá má svýho hrdinu, ale tohle na mě bylo už moc. Začátek tedy perfektní a konec hodně slaboučkej. Takže celkově vzato 50%... Škoda toho prasete sakra :o) ()

Melios

Wow. Tá animácia je dokonalá. Aj takto sa dá zhodnotiť film Spider-Man Into the spider-verse. Pokiaľ milujete komixové ,animované ,stop-motion ,alebo anime kresby (ako ja) ,tento film budete milovať. Nie je ,čo riešiť ,je jasné ,že pokiaľ čítate tento koment film vás zaujíma a váhate ,či si ho pozrieť. Radím vám pozrieť ,neoľutujete. Je tu z každej animácie niečo. Tiež tu dostanete peknú dávku nostalgie a známych zloduchov. Udivuje ma ,že až teraz začal Marvel rozoberať pararelné svety vo svojích filmoch. Ale to nič nemení na tom ,že sme od Marvelu dostali jeden z najlepších animákov za posledné desaťročie.....A bude aj dvojka? ()

Sdoom

Velmi povedený animák, který svou nápaditostí a originálními nápady hravě válcuje veškerou hranou marvelovskou produkci. Do plného hodnocení ale přeci jen něco málo chybí, do své úplné animované topky Spideyho nezařadím. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Koda

Víte, někdy je lepší sundat nohu z plynu a nerozjíždět film úplně totálně na plný koule, potom to dopadá tak, že z toho prakticky nic moc není a úroveň grafiky tomu moc neusnadňuje. Já jsem se celkem těšil na tenhle film, ale bohužel nakonec jsem se u toho tak trochu nudil. Ten příběh je hrozný a uznejte, že i přidat random "Spider-man" pomocníky z portálu taky není úplně to pravé ořechové. Jako jo, začátek byl fajn, Miles, který studuje a nakonec ho kousne pavouk, proč ne. Jeho otecko taky není na škodu... ale potom se to všechno prostě posere. Upřímně vynaložit lež, že pravý Spider-Man zemřel, i když tomu tak není + to, že strejda Milese najednou "změní názor"... to jako fakt? Dále jsou rivalové.. taky hrůza. Rvačka v barvách a obrysech věcí a takových momentů, co vůbec nedávalo smysl tam bylo spoustu. Příště radši Milese s příběhem, který má hlavu a patu, než multivitamínový koktejl. ()

666Carnage

Super animace, dobrý příběh, svižné tempo a skvělá komiksová atmosféra. Moc povedený animák, který ocení nejeden děti ale i dospělý a to nejen vtipem ale i celkovým příběhem. Konec roku nám naservíroval docela povedené komiksové snímky a já můžu jedině doporučit. Určitě si snímek shlédnu ještě jednou v originálu protože si rád poslechnu Nicolase Cage. Je to velká barevná jízda, která by nemusela zastavovat a mohla by chrlit jeden takovýto snímek ročně. 85% ()

HiddenDragon

Asi jsem uplny mimon, ale pro me to je strasny zklamani a nejvetsi blbina roku, ktera animakum od DC jako je napr. "Dark Knight Returns" nebo "Flashpoint Paradox" nemuze ani lizat podrazky, natoz se jim rovnat. Asi jsem cekal moc, ale je to presne to, co to asi byt melo. Pubertalni preplacana slatanina pro vekovou skupinu tak do 13 let. Moralesovi ostatne je (podle ruznych zdroju) 13-15 let, cili takovy Parkerovo hubeny strevo. Nemam ho rad a jen v PS4 hre z r. 2018 je solidni postavou. Kazdopadne tuhle multikulti splacaninu z r. 2011, kdy se rozhodli, ze je Spider-svet moc bily, a nakrizili cernocha a Portoricanku, meli nechat u ledu a ne ji cpat do filmu. Vysledkem je Spider-film pubertalni jako obdobne trapny serial Ultimate Spider-Man (2012). Morales nema strycka Bena, ale zato ma posahanyho tatu a strejdu gangstera, ktery s nim chodi sprejovat (wtf to je teda cooool motivace pro decka, dammit). Cele se to toci kolem otevreni interdimenzionalniho portalu Wilsonem Fiskem, z ktereho se do naseho sveta dostanou ruzne verze Spider-lidi a...ano, i to prase Spider-Ham aka Peter Porker, jeez. Vsechny fory jsou pubertalne hloupe a jen par scen mi vyloudilo aspon letmy usmev na rtech. Vrcholem je ale priserna animace, kterou paradoxne lidi zde vyzdvihuji. Cely film jsem premyslel, jestli to tak je schvalne, nebo zas neco zmrvil promitac v Cinema City, ale animace postav byla jak stop-motion styl u LEGO filmu. Hruza. Hracum to asi nejblize priblizim, kdyz reknu, ze svet je plynuly, ale postavy v nem laguji tak s 10fps. Bylo to tak neskutecne rusive a nepochopitelne, ze jsem tomu neprisel na chut a jsem zvedav, jestli to tak je i na videu, nebo to byl nejaky glitch 3D kinoverze. Mozna se snazili imitovat cteni komiksu tou trhanosti. Ale vubec mi to nesedlo. Paralelni umistovani vice oken do obrazu nebo bublin s textem uz bylo vizuelne a komiksove prijatelnejsi. Trhana animace ale nikoliv. Cele je to navic opravdu epileptikova smrt - tak barevne preplacany LSD film dlouho neuvidite - a nepomuze tomu ani zenska verze Doc Oca nebo radoby vtipni "sidekickove" z paralelnich svetu. Pokud jste slintali u Guardians of the Galaxy, asi vam ten humor sedne. Pokud vam ale problemy stredoskolaku lezou ne usima, ale doslova prdeli, radsi si od tohoto filmu moc neslibujte. ()

wooozie

Bezpochyby nejlepší animovaný film poslední dekády a jeden z nejlepších superhrdinských filmů vůbec přišel v okamžiku, kdy už mnozí začali pochybovat o potenciálu přinést do tohoto žánru něco nového. Lord a Miller už mnohokrát prokázali, že každý jejich výtvor se ve zlato promění a dostali důvěru od z průseru do průseru chodícího studia Sony a díky tak unikátní stylizaci trefili naprostý jackpot. Tento Spider-Man je totiž zcela určitě ten nejkomiksovější, nejnašlapanější, nejzběsilejší a jednoznačně nejoriginálnější. Všechno tady letí v tak vražedném tempu, že některé postavy mají možná o něco méně prostoru než by si zasloužily, ale tvůrci si byli dobře vědomi rizikovosti celého projektu, a tak vyložili všechny karty na stůl a narvali tam všechny nápady, co jim přišli na mysl a zafungovalo to skvěle. Jakkoliv je celý příběh s dimenzemi překombinovaný a šílený, všechno to do sebe zapadne skvěle, neztrácí to humor ani nadhled a všechny hlavní postavy jsou úžasně sympatické. Máloco mě letos tak moc bavilo a krom neotřelé atmosféry, skvělé animace, humoru a možná nejlepšího camea Stana Leeho to je především neskutečně originální komiksovka. ()

-Dawe-

První polovina je celkem fajn. Bohužel se to ale neubíralo směrem, který by mě dokázal zaujmout. Radši 10x Spider-Mana 2 od Raimiho. ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon