Likan7

Finále je sice povedený, ale druhá polovina filmu, kdy se Aykroyd a Murphy dají dohromady, už nemá ani zdaleka takovou šťávu jako ta první. Žádná velká věda to není, Záměna je prostá komedie. která má pobavit někdy v sobotu ránu pří snídani. Mladá Lee Curtis je nádherná film celkem odsýpá, proto škoda třetí čtvrtiny. Tam film vyloženě ztrácí tempo, být to 90 minutová komedie, byla by nejspíš téměř bezchybná. ()

John80

Zvláštna zámena dvaja bratia vymenia zobraka z ulice , ktorý sa stane aj ich stávkou za svojho kolegu , ktorého budú podozrievať z krádeže 3* ()

KdG

Je to staré ale dobré, lehký nadprůměr. Pěknej konec. No a prsa Jamie Lee Curtisové je třešnička na dortu. ;-) ()

Jacccob

Skvělá komedie, která sice není až tak úplně vtipná, ale bravurně zahraná a se skvělým a lehce přitroublým příběhem. ()

Don82

Celkem normální komedie bez nežádoucího trapného humoru. Dan Aykroyd zde hraje dobře, ale myslím, že má navíc. Film je sice bez vaty, ale postrádá nějakou hloubku, která by diváky trochu víc vtáhla. Druhou slabinou jsou dětinské scény (gorila ve vlaku, nepravděpodobná výměna kufříku). ()

Stanix

Klasický Eddie s dobrým Aykroydem a dalšími skvělými herci (půvabná Lee Curtis a noblesní Elliot a další). I dnes se tomu dá smát. ()

Duke90

John Landis je jeden z těch režisérů, jehož komedie mě často míjí účinkem a ty zábavné bych napočítal na prstech jedné ruky. Záměna je zrovna jeden z jeho nejlepších počinů (možná nejlepších vůbec), ale dle mého názoru je to zapříčiněno hlavně přítomností dvou vtipálku z SNL. Aykroyd i Murphy měli před sebou hvězdně rozjetou kariéru a tímto započali své nejslavnější období. Díky nim se opravdu často zasmějete a vtipné situace výborně dokresluje nejlepší komorník Denholm Elliott nebo "správná" prostitutka Jamie Lee Curtis. Závěrečný "výdrb" už jen potvrzuje kvalitu této mimořádně zábavné podívané. ()

dawydx

Eddie Murphy ve své nejlepší formě spolu s Danem Aykroydem natrhnou triko dvěma starým pošetilým milionářům, kteří jsou ochotni zahrávat si se životy lidí - třeba za jeden dolar. Výborné herecké výkony, originální scénář přecpaný správně potrhlými charaktery - to já přesně rád. ()

Jaromír

Jooo komodity, to je moje :). Velice podařená komedie s prvky obchodování na komoditní burze. I když je vše zjednodušeno a překrouceno (jsou to pro zasvěcené takové vtipy ve vtipu :) ) , přesto se člověk královsky pobaví :). Spolu s Back to the future to je jedna z mých nejoblíbenějších komedií. ()

ktzc

Vynikající komedie s výborným nápadem a skvělým Eddiem Murphym a Danem Aykroydem v hlavních rolích. Podle mého je to jedna z nejlepších komedií s Eddiem Murphym. ()

Pokryvac

Solídna komédia ,ničím nevybočujúca z rámca klasických komédií 80. rokov, pravdebodobne inšpirovaná Twainovým románom Princ a Bedár. Okrem hlavných protagonistov poteší aj James Belushi v opičom kostýme. ()

yaqwsx

Po pro mě velice rozporuplném začátku se z toho vivinul velice slušný film, nechci říkat přímo komedie - tolik humoru tam zase nebylo. Ale stále jsem v tom (tedy alespoň ze začátku) viděl My Fair Lady. ()

dur.dur

Pro mně velmi zajímavý film jednak tím, že hlavní zápletka příběhu čerpá z konfliktu dvou stěžejních socio-politických konceptů. Dále, nejedná se o klasickou "bláznivou" komedii s Eddie Murphy, kterou jsem čekal - film obsahuje (především pak ve své první půli) příliš mnoho nekomediálních momentů. Rozhodně příjemné překvapení. ()

PAVLIS

50% Až na zhruba posledních deset minut komedie skoro bez vtipu a s uvěřitelností příběhu na úrovni pohádky pro děti. ()