peeko

Tak tuto je kvalitka. Mohu kdykoli a kdekoli. Samozřejmě není nad originální znění. Znalci vědí. Howg ()

japekli

Rád souhlasím, že tohle je jedna z nejlepších komedií ninulýho století. Střet dvou naprosto odlišných třídních světů, srovnání osudů, když jednomu nadělí mnoho a druhýmu h.... . Bylo by fajn, kdyby někteří z vyšších sfér měli možnost občas nakouknout níž, aby neztratili kontakt s realitou. Byli by líp připravený na krach a zároveň byli víc soudný v dobách vzestupu. ()

Etherium

Klasika, kult, filmárske umenie, toto je lahôdka, ktorá nikdy nezostarne. Jedna z mojich najobľúbenejších komédií, ktorú môžem pozerať stále, bez toho, že by som sa nudil. Scénky alá práve ste nám zarobili 15 000 dolárov :D:D:D:D ()

Aidina

Není sázka jako sázka. Někdy i sázka o jeden dolar může přinést ztrátu několika milionů. Kdo s čím zachází, že? Sourozenci Dukovi asi toto přísloví neznali, jinak by si nechtěli pohrávat a experimentovat s lidskými osudy komoditního makléře Luise Winthorpa III a černošského bezdomovce Billy Ray Valentina. ()

unclejack

Je pekné vidieť komédiu v ktorej Eddie Murphy zo seba nerobí opicu. Po takýchto úlohách dokážem uveriť, že v osemdesiatych ho každý považoval za komediálny talent a v kontraste s odmeraným výkonom Dana Aykroyda je o zábavu postarané. Zápletka je vynaliezavá, scenár obstojný - prečo teda len priemerné hodnotenie? Trochu nezáživné spracovanie. Možno to ani nie je chyba tvorcov, ktorí videli príbeh jednoducho inak ako ja, ale množstvo hluchých momentov mi kazí sledovanie tohto filmu. Kazí do tej miery, že napriek všetkým v podstate fungujúcim aspektom to nie je film, ktorý by ma udržal v sedadle a ide teda len o takú pololabužnícku oddychovku. A v tomto smere sú predsa aj lepšie filmy. Keby sa do budúcna chystal remake, stojí za to si ho pozrieť, ale v tomto spracovaní ma zrejme Výmena nikdy stopercentne nepresvedčí o svojich kvalitách. Tak či onak žiada si to ešte jedno zhliadnutie. ()

jessic

Jedna z mála snesitelných komedií s Eddie Murphym. Trochu variace Milionové bankovky, která je pro mě zábavnější. ()

LencaN

Hra dvou zazobaných staříků se dvěma nic netušícími muži, kterým se životy obrátí vzhůru nohama. Nesdílím názor plynoucí z filmu, že když dáte nickovi jmění, bude z něj prvotřídní obchodník/zaměstnanec/člověk. Naopak si myslím, že když se pomůže buranskému idi*tovi, tolik se nezmění, natož aby dovedl obchodovat na vysoké úrovni, jen bude mít na sobě sako. O to horší to bude. Ale film Záměna je úsměvný. Hlavní protagonisté jsou sympatičtí, suprově je doplňuje Jamie Lee Curtis, která byla tehdy mimořádnou kostí. Nejvíc jsem se bavila při akci ve vlaku a samozřejmě konečné vyvrcholení celé šarády. ()

Desmi

Nic není zábavnější než manipulace a obzvlášť ta, která začne žít svým vlastním, nečekaným, životem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()