liebgott

Drzý Eddie Murphy údajně slepý a beznohý válečný veterán se najednou stane šéfem firmy a jeho šéfování je ohromě zábavné ! Přesto se ve filmu našlo pár hluchých míst takže dávam jenom čtyři hvězdy ()

u.mojitko

Pěkně natočeno, i po letech se na tento film mohu dívat. Aykroyd jako Santa totálně namol, Murphy září a celé mi to přijde vtipné, povedená komedie. ()

Glowlady

Tak jsem po čase zase koukla na tuto skvělou komedii a opět jsem se náramně pobavila. Eddie Murphy byl skvělý (nejvíc jsem se zasmála, jak ho "zázračně uzdravili" policisté...) ale i Dan Aykroyd měl své světlé chvilky - hlavně v závěru filmu. Tento film patří mezi ten typ komedií, na které se vždy ráda znovu podívám. Nemá žádné hluché místo a děj je logický, diváka zaujme, je rychlý a hlavně vtipný. Dávám 95%. ()

Pompeius

Nejlepší role Dana Aykroyda. Distingovaný nafrněný boháč. Ztroskotanec v podobě Santa Clause (ježiš, když vytáhne zpod fousů tu rybu, tak mě to rozesměje i teď)... Nebo ten jeho černoch ve vlaku. A samozřejmě nejlepší role Denholma Elliota... Jedna z nejlepších komedií, co znám. ()

Tomulka

Na tuto komedii se vždy podívám rád. Eddie Murphy ve své zlaté éře komediálně laděného herce společně s Danem Aykroydem jdu prostě sehraná dvojice, která rozhodně umí pobavit. Jamie Lee předvádí také velmi slušný výkon stejně tak Ralph Bellamy a Don Ameche. Ale perfektní výkon předvedl Denholm Eliot, jeho podání komorníka je excelentní. Na tento film se rozhodně koukněte pokud máte rádi smích. ()

mimuzik

I po těch letech je to pořád velice zdařilá komedie, která mě při každém shlédnutí vždy zaručeně pobaví. Povedený scénář, skvělé herecké výkony a výborný hudební doprovod a kvalitou se film dá srovnat s Cestou do Ameriky. Veliká škoda, že Eddie Murphy už netočí takové povedené komedie. ()

drpepe

Vynikající komedie, která kromě šikovně napsaného příběhu, skvělé zábavy a výborných herců nabídne malý náhled do světa těch největších peněz. Také pohled na úžasné křivky Jamie Lee Curtis stojí za to... ()

marien1039

Tenhle film mi konečně vysvětlil jak funguje burza, protože to je mírně nad mé chápání :-D :-D :-D neuvěřitelná prdel, skvělé herecké výkony i hudba. ()

Dataminer

Naprosto úžasný, skvělý snímek. Od první do poslední minuty. Film který dokoukám a jsem schopen si ho okamžitě pustit znovu. U nás nadabovaný minimálně 3x, přičemž z mého pohledu je jeden úžasný, jeden nenadchne ale ani neurazí a jeden co kazí vtipy a ubírá filmu šťávu. ()

salokin

Jak se, proboha, od téhle geniální komedie dostal Murphy k těm sračkám z posledních let ? Tenhle film vyloženě nemá chyby nebo slabé místa. Je tu rádoby černej Bruce Lee, maniodepresivní Santa v provedení skvělého Aykroyda, sexy Jamie Lee Curtis se tady svlíká, je tu andělsý prach a prostě úplně všechno, co byste jen dokázali do těch necelých dvou hodin nacpat. Na tohle si aspoň minimálně jednou do roka čas vždycky udělám. ()

lvi_psouk

Rozmařilost mocných nezná mezí. Teda až do momentu, než jim jeden bezďák s bývalým loajálním manažírkem vypálí rybník. "Nezapomněl jsem, Vaše vánoční odměna. Deset dolarů. Ó, děkuji. Polovina je ode mě. Děkuji, pane. To budu moct jít do kina. A sám! ...svině..." :-) ()