JUX

Zadna prvoplanova rehtacka, ale vtipny a vypointovany pribeh, ktery ma nasledujici plusy: traderske prostredi, kde se odehrava; Aykroyd + Murphy (kupodivu!!) a dvojice bratru bohacu; Denholm Elliott; Jamie Lee (kozy!); scenka ve vlaku ()

morganf

Málokdo ví ,že za tímto filmem stál sen Eddiho Marphyho netočit film ve kterém by všechny hlavní role hráli černoši a to se mu podařilo na jedničku. ()

El_Koko

Plný počet,nelze jinak... "Bude si pán přát Jacuzzi?" "Já věděl že jste buzíci,mě teda jacuzzovat nebudete... Jeee,bublinky,když jsem byl malej a chtěl jsem bublinky,musel jsem do vany prdět" I kdyby v celém filmu nezazněl jiný skvělý vtip,i za tuto samotnou scénu bych dal za 4*. Nicméně skvělých vtipů,strhujicich hereckých výkonů a nádherné klasické hudby je tento snímek plný. Dávám 87% ()

Ghedina

"Nemůžeš chodit po ulici a střílet každého,kdo tě naštve,brokovnicí do kolen."Fantazie.Co se všechno může stát,když se dva arogantní snobský dědci vsadí o jeden všivý dolar a pro svou vlastní potěchu dokážou obrátit život dvěma naprosto nic netušícím lidem.Úžasné komické situace,skvělá práce všech protagonistů,Murphyho xichty a výborné rozuzlení se spravedlivým happy endem.Tohle mě nikdy neomrzí. ()

TheBlizard

Moc hezký příběh o tom, jak se nevyplácí být, jak to říci slušně? Bezpáteřní a vypočítavý smějd? Těm dvěma jsem úspěch po celou dobu ze srdce přál. Člověk potřebuje věřit, že na světě existuje šteští a nějaká ta spravedlnost, ne? ()

Elmont

Tak geniální, jak jen může komedie s Murphym a Aykroydem být. K Tomu Jamie Lee Curtis a máte jednu z nejlepších komedií, které znám. Miluju tenhle film! ()

BH7

Opravdu skvělý film. Výborné zmapování sociálních průserů společnosti. Vykontrastování pomocí černobílé protipolové dvojice, ukázka sraček, který dělaj s lidma peníze. Fajnový film pro celou rodinu, ať je chudá či bohatá. Zkrátka každý se ve filmu tak trochu najde a možná si z něho i něco odnese, ale jestli se z toho ponaučí, je už jen na něm. ()

megacik

Vynikajúca napínavá komédia, úžasný herecký výkon, tento film sa dá pozerať stále a vždy sa budete baviť. ()

mrzo

Spolu s Coming to America asi moje dva najobľúbenejšie filmy s Eddie Murphym. Danovi Aykroydovi mám chuť pár vraziť prvú polku filmu vždy keď je v zábere, takže toho snoba zahral asi fakt dobre 😏 A keďže to tu bolo spomínané málo - buďme vďačný, že ich Jamie Lee ukázala, nemala sa za čo vtedy hanbiť… 👍🏼 ()

Jirkacek

Snímek Záměna z roku 1983 jsem viděl už několikrát, vždy s určitým časovým odstupem tak, aby mne dokázal pobavit jako když jsem na něj čučel s rozesmátou pusou poprvé nedlouho po jeho natočení. Nicméně si myslím, že i kdybych si jej doma pustil častěji, smích by se rozléhal obývacím pokojem tak jako tak. I po desítkách let totiž nabízí vysokou kvalitu nadčasového humoru s výbornými herci té doby. Slavný Eddie Murphy teprve začínal svou bohatou kariéru, uplatněnou převážně v černošských filmech, čímž se mi dokonale zprotivil. V Záměně ale exceloval a moc se mi zde líbil, jak zahrál svou roli malého podvodníčka Billy Ray Valentina. Ten se stal hračkou v rukách dvou namyšlených postarších boháčů Randolpha a Mortimera, kteří se vsadili o jeden dolar, že Valentine zvládne či nezvládne práci obchodníka na burze. Kvůli sázce si vyměnil své místo na ulici s dalším skvělým komikem té doby Danem Aykroydem, který zde hrál roli mladého a úspěšného muže Louise Winthorpa III, žijícího v luxusu s krásnou přítelkyní. O to všechno přišel díky rozmarům staříků, které zde ztvárnili Ralph Bellamy a Don Ameche a ona výměna chudoby a bohatství se stala podstatou výborné komedie. Ještě se musím zmínit o Jamie Lee Curtis, která zde hrála lehkou holku z ulice Ophelii a jenž se ujala vyhozeného Winthorpa, přičemž to bylo moje první setkání s touto vynikající herečkou. A ještě s někým jsem se poprvé ve filmovém světě seznámil - s Inge ze Švédska. Kdo čte moje komentáře ví, kde to bylo podruhé. Bylo zkrátka zábavné sledovat, jak se trojice aktérů Valentine, Wintorpe a Ophelie dali dohromady a začali spřádat pomstu nabubřelým zbohatlíkům. Takže nezbývá mi nic jiného, než za skvělou zábavu udělit filmu Záměna plný počet pěti zaměněných hvězdiček *****. ()

honza.g

Je to takový americký pokus o britský filmařský styl. Scénáristé vzali klasický příběh Princ a chuďas, přihodili něco z Twainovy Milionové bankovky a uvařili pohádku pro dospělé, kde drobné zlo je tvrdě potrestáno. Jenže je to propracované a vtipné ví, než je u americké produkce běžné. Eddie se od svého mustru příliš nevzdálil, ale režisér ho ukočíroval, takže na sebe nestrhává všechnu pozornost. 75% ()