V Bosně je zavražděn významný politik a nedaleko Uralu právě explodovala jaderná hlavice. Dvě zdánlivě nesouvisející tragické události. První záhadné okolnosti vyplouvají na povrch a krizový štáb Bílého domu začíná okamžitě pracovat na nejvyšší obrátky. Šéfka oddělení nukleárního dozoru Julia Kelly dostává k ruce svérázného pomocníka, drsného vojenského specialistu Toma Devoa. Tahle dvojice spolu nudu rozhodně nezažije. (oficiální text distributora)

dawe787

Slabší čtyřka za ten celkový závěr, ale jinak výborná zápletka, dobrá akce hned na začátku i v průběhu filmu. ()

Akana

Ucházející akční thriller s kvalitně obsazenou ústřední dvojicí, ačkoliv ani Clooney ani Kidmanová tu nemají moc příležitostí ukázat co v nich je. Když si odmyslím obvyklé politické banality, je to ideální kousek pro chvíle, kdy mozek odmítá náročnější činnost. ()

alambert

Nicole Kidman naprosto nádherná, fascinující a sexy (i přes nepadnoucí hadry, které nosí)...Jinak bohužel dost nudné a trapné... ()

helloween93

Průměrný thriller na téma terorismu, který je spjat s válkou v Jugoslávii. Samozřejmě filmu nechybí mnoho klišé, ale i přesto je to dobře šlapající snímek. Podobně jako ve Skále je i tady záporák, který má opravdu důvod udělat to, k čemu se chystá. 3* ()

pravo

Pozitíva : 1.) ruská reakcia na nepovolený vstup do ich vzdušného priestoru. 2.) Nikolka 3.) explózia po vlakovom nešťastí. Negatívum : takmer nepozerateľný záver filmu. ()

wincow

Nočným Ruskom sa v čele krátkeho vlaku rúti parná lokomotíva s červenou hviezdou - je to armádny transport desiatich jadrových hlavíc... Onedlho nato musia Američania nájsť tú poslednú. Jediné čo majú k dispozícii, je faktúra za zapožičanie vojenského náklaďáku obsahujúca miesto nakládky, miesto doručenia, číslo účtu jedného moslima a poznámku s cieľovou ulicou v New Yorku. Bude to stačiť? Za zmienku ešte stojí, že Mnohé z lokácií sú v Bratislave a okolí (viz. zaujímavosti). ()

Torgal

Námetom blízke Bondovi (ukradnuté ruské atómovky), ale podstatne viac sa držiace pri zemi. Zaujal ma Clooneyho drsný vojenský dôstojník, ktorý nepozná zmilovanie a bez mihnutia oka doráža zranených protivníkov. Toto sa už dnes moc nenosí. Ale nemôžem pomôcť - i napriek tomu, že sa divoko menia lokácie (a Bratislava supluje mnohé z nich) tak ma film svojím civilným prístupom nedokázal strhnúť. Čistokrvných akčných scén je tu ako šafranu (automobilová naháňačka po Bratislave, pardon, Viedni; akcia s vrtuľníkmi na moste) a aj tie sú až príliš umiernené. Nicole Kidman, akokoľvek krásna, je tu tiež tak nejak navyše. 6+/10 ()

Solly

Na úvod člověka naladí efektní scéna s krádeží jaderných hlavic, ale pak už to je celkem o ničem. Jedna hvězdička hodnocení je za výbornou hudbu, ale ta sama o sobě film zachránit nemůže. Takže kromě výše uvedeného je jediným kladem charizmatická dvojka hlavních hrdinů a celkem sympatický nápad, že vládní špičky USA se nesnaží bezcharakterně něo zamlčet nebo zneužít pro svoji politickou kariéru, ale bez výhrad povolují řešení navrhované svými experty. ()

waska

Film nevycházející z tuctovosti podobných akčních snímků..Tomas Devoe je takový brouk Pytlík, práce všeho druhu, všude byl, všechno zná, od všeho má klíč..Postupem času mi byl až nesympatický, což je zvláštní, když jde o hlavního hrdinu, který patří mezi ty hodné..Nicole Kidman podala svůj tradičně dobrý výkon, ale také nějak nezáří. Ono se ani není moc čemu divit, scénář je slaboučký..Nemůžu dát víc než 2,5*. ()

zberatel

Nemozem si pomoct ale mne sa tento film paci,mam rad tento druh "hrdiny" aky stvarnil Clooney.Jeho postava je svojska,charizmaticka a zabavna a co viac,svoju pracu ovlada na jednicku...a samozrejme este skvela hudba od majstra zimmera ktory naozaj vie co robi.. ()

Theker

Prvá polovica filmu je nadštandard - destraction derby na mercedese napríklad :) ..no potom to už prechádza do amerického klišé. ()

Acrobat

"Pokoj Vám, ja som to! Vošiel zavretými dvermi a vstúpil medzi nich." Už vo vtedajšej dobe film nemohol obstáť, spätný, dnes už matný pohľad do minulosti dá spomenúť len na nebojácnosť ženy ukázať jadrový výbuch. Participačne rozdelené hlavné duo odškrtá delenie publika, a katalóg nutných sekundových zastavovačiek. Zberba balkánska dostala na frak od uhladeného Američana, ktorý netušil, že doslovného Američana si ešte zahrá. ()

E lan

Průměrný akční film s několika docela povedenými akčními momenty. Herci předvádějí mírný nadprůměr, především v záporných rolích. ()

haWranka

Tenhle film je sympatický - sympatičtí hlavní představitelé i jejich přátelé, i jejich nepřátelé. Sympatická stopáž, sympatický (neoriginální) děj... Sympaticky nenáročná oddechovka :) ()

danny_21

Na Uralu explodovala jaderná hlavice a Bílý dům vysílá do akce šťavnatou dvojku čmuchalů - šedého milovníka kávy a zrzečku Nicky. Průměrná podívaná pro večery, kdy jeden nemá chuť pustit mozkové závity víc než na půl plynu - 60 % ()

bearmeedek

Tak především se na tento film musíme dívat očima o dvacet let mladšími. A máme tu slušný akční film patřící k této době. Na pár nelogičností v ději se vždycky najde odpověď: „vždyť je to jenom film“. Hudbu dělal Hans Zimmer a chvílemi se mi vkrádal do hlavy motiv z Pirátů z Karibiku. Že by náhodnost čistě podobná? ()