Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

st.ranger

Perfektně zpracovaný komixový příběh s úžasným nádechem. Rozdělování obrazu do okének působí jako při sledování opravdového komixu. Tempo děje je sice z počátku pomalé, to jen aby osoby neznalé adaptaci seznámil se vším potřebným. Od poloviny se již začínají dít věci pro zelené monstrum typické. Hulk je ukázkou toho, jak lze komix převyprávět a podat naprosto nezvykle, což nebude každému sympatické, když většina komixových adaptací jsou jen přehrané recyklace. ()

Terva

CITÁT - Regenerace je nesmrtelnost....... Krásný komiksový záběr už v páté minutě - paráda. Tak kamera dobrá, hudba skvělá a obsahově klasické. Táta si ze syna udělá pokusného králíka a o Bruceovi se za chvilku dozví celý svět. CITÁT - V té helmě vypadáš jako idiot i tady mezi samými vědci........ Komiksová okénka na obrazovce, kdy divák sleduje několik dějů najednou, nebo několika kamerami sleduje jeden děj z různých úhlů je velmi povedené a, tím že je to komiksová předloha, velmi chválihodné. Funguje to a divák si připadá jako v komiksové předloze. CITÁT - Bruci!!! To není legrace!!!...... Příběh trvá přes dvě hodiny a divák by možná očekával více akce, ale jako celek je to vyvážené. Až asi po hodině se Hulk pořádně nasera a začne to lítat. CITÁT - Začínáš mě už srát!!...... Bohužel jednu neřest to má, velká část soubojů je zahalena v šeru nebo tmě - což je nějaký filmový nešvar. Příkladem je Hulkův souboj okolo 60 minuty. Moc toho vidět není. Je to však velmi dovedně zpracovaný komiks a já jsem za něj rád. CITÁT - Chtěl mě proměnit na bestii!!......... Film nemá za závěrečnými titulky žádný dodatek. ()

JohnCZ

Problémem filmu je samotný Hromotluk. Hulk je jednoduše postava nevýrazná a ze všech hrdinů od Marvela nejnudnější. Film sám o sobě je natočenej a zahranej dobře. Nicméně scénář je strašně nudnej a předvídatelnej. ()

M.Macho

Ang Lee a komiks? Že by Hulk lítal s šavlí nad Nevadskou pouští a svými mohutnými tlapkami se odrážel od kaktusů? Nikoliv. Hulk je spíš normální chlápek (ano, to jsou ze začátku všichni), ale on jím zůstává i po proměně. Snaží si svůj problém "psychoanalyticky" pojmenovat a vyřešit ("Povohořte o svém otci). Pomáhá mu v tom výborná J. Connelly. Řazení obrazu na okínka také není k zahození a funguje. Celkově je Hulk dobrou variací na komiksové téma a bere si z něj to lepčejší... ()

corpsy

Ak sa povie slovo HULK , každý si predstaví akciu a deštrukciu. Toho je tu však hriešne málo. Čo je škoda, pretože záverečné sekvencie ( v púšti a následne v San Franciscu ) sú dostatočne efektné a okázalé. Na psychologický podtext sa mali tvorcovia vykašľať. Viac akcie a menej rečí a mohla to byť pecka. Osobne uprednostňujem NEUVERITEĽNÉHO HULKA s Edwardom Nortonom. ()

Marek1991

Hulk nie je zrovna moja obľúbenina, aj keď tu je niečo s výskumom a vývojom, je to skôr robené trápnejším štýlom. Celý film stojí na tom, že sa chlapík premení v obludu, frajerka ho dá do rúk svojmu otcovi, od ktorého ho prevezmú zlí chlapci a robia na ňom pokusy, ona sa ho vzápätí snaží vyslobodiť, jej otec po ňom pôjde, zároveň aj jeho biologický otec sa voči nemu postaví a Hulk tak bojuje takmer proti všetkým a pochopenie nachádza len u svojej milovanej. Samozrejme vyhráva. Okrem poukázania na to, že tajné vojenské, či vládne organizácie by sa nikdy nemali dozvedieť o niekoho superschopnostiach pre jeho bezpečnosť a dobrý život, to nedáva nič. Zábava žiadna, technologické vecičky skoro žiadne, efekty takmer žiadne, zaujímavé komentáre žiadne, film dlhý a prepletený tak, že ma prestal rýchlo baviť a to už pri scéne v San Franciscu. Tento film sa podľa mňa svojím dejom snaží byť niečím viac, ale zlyháva aj tam, kde chcel vyniknúť. Dvojica Bana a Connelly funguje, obaja v najlepších rokoch, veľmi k sebe pasujú, až si začínam myslieť, že hollywoodsky filmári majú na fantastické dvojice čuch a zrak. Ja som si tento film neužil, bolo to pre mňa útrapné a to som ešte netušil, čo z toho vyrobia neskôr. Slabší podpriemer. ()

Torision

Hulk je Marvelovskou komixovou klasikou, komixovostí ale moc neoplývá.Na tenhle kousek jsem se vydal do kina s velkým.... vlastně spíš obrosvkým očekáváním a dostalo se mi dost nemilýho překvapení. Film začínal dost zdlouhavě a než vůbec Bruce měl nehodu v chemičce trvalo více než půl hodiny.Všechno se moc rozebíralo ,zkoumalo, prošetřovalo a to komixový adaptaci vůbec nesedí. První akce se dočkáme asi po čtyřiceti minutách, mno, ona to akce ani moc není, spíš jenom rozbíjení laboratoří v šíleném amoku. Živější je film až někdy po hodině a půl, kdy konečně uvidíme i nějakou akci. Celkem je film tedy dost nudnej a pár akčních scén ho nezachrání. .Herecký obsazení mi (snad až na dost pomateného Nicka Nolteho) celkem sedělo a obvzlášť Eric Bana,kterýho jsme předtím neviděli ve větší roli, se hodně ukázal. 30% ()

liquido26

Moc mě to tedy nevzalo. Ze začátku jsem se dost nudil a zajímavý to pro mě začalo být až tak po 3/4 hodině. Docela se mi líbily některé přechody mezi scénami a taky to dělní obrazovky a taky se mi líbila Jennifer Connelly :-) A samozřejmě skvělý triky. Ty scény, kdy Hulk hopsal ze skály na skálu nebo demoloval silnici v San Francisku jsem si náramně užíval. ()

DDT

Těžká nuda. Poloviční stopáž by neuškodila. Nejzajímavější mi přišly Hulkovy extrémě elastické spodky, které vždycky vydržely tu přeměnu ... ()

ConanVJ

Tento film podle komiksu je spíše o příběhu než o akci. Sice jsou zde akční pasáže, ale není to takové jako u současných komicsových filmů. Přesto je film pěkný a dokonce se i podobá zpracováním komicsu. Za ě 75:) ()

seeker23

Po přečtení několika odstřelujících recenzí jsem k filmu přistupoval s despektem. Velmi příjemně mě překvapil. Jednak jsem už před shlédnutím nechápal odskudky typu: "psychologie do komiksu nepatří". Jednak jsou i v superhrdinském žánru komiksy dokazující opak (např. Batman Franka Millera), a taky nesnášim tyhle apriori odsudky. Film alespoň v první půli dokazuje že to není pravda, pak se bohužel hlavně vinou scénáře trochu rozpadá, Bruceův otec se ve snaze vyhnout se klasické roli padoucha stává dost nečitelným, čemuž nepomůže ani slušný Nolteho výkon. A hlavní hrdina je zase v přesvědčivosti limitován možnostmi triků. Ve chvíli kdy by bylo třeba emotivnost projevu stupňovat (tj. při proměně v Hulka), se spíše vytrácí. Přesto je v některých "běsnících" scénách přítomná zajímavá atmosféra určité nevyhnutelnosti ve spojení s radostí z ničení. Co mě ale opravdu potěšilo, je důsledná snaha pokusit se adaptovat i zásadní formální aspekty komiksu pro filmové plátno. Díky směsici jakési simultánní montáže (prvek, který "vynalezl" - alespoň co já vím - Alfréd Radok ve své Daleké cestě, ale více se užíval spíše až od 80. let - např. Wall Street, či Lola běží o život) a tekutého střihu (který zajímavě použil třeba Robert Lepage v Odvrácené straně měsíce) jakoby se podařilo přenést na plátno základní prvek fungování komiksu - juxtapozici a zároveň přímo zviditelnit procesy, které se při četbě komiksu odehrávají mezi jednotlivými okénky. Když nic jiného, umožnil tak Lee nově nahlédnout rozdílnosti a limity obou médií (mimojiné i limity divácké pozornosti). ()

Kryton

Efekty jsou parádní a akce také. Jenomže na komiksový film, kde se jen kecá a vytváří psychologie postav je jí pomálu. Ve výsledku vyhrál Nortonův Hulk. ()

hous.enka

Cože? To jako opravdu? Chvíli jsem si myslela, že se mi zasekl dvd přehrávač, ale po chvíli jsem si uvědomila, že ty sekající obrázky jsou tam asi opravdu naschvál. Pokus převést komiks do telky (v kině to muselo působit ještě směšněji) se nejenže nepovedl, ale ani se o něj nikdy nikdo neměl pokoušet. Zfilmovanej komiks totiž neznamená, že půlku filmu budou tvořit okýnka, kterým chybí už jen nápsy "Whoa" a "Bum". Tak to zaprvé. Zadruhé Eric Bana je sice sympaťák, ale tak nějak nemá sílu (nebo taky "koule", jak kdo chce. Ok, já se přiklánim ke koulím, protože jako chlap mi Bana zkrátka nesedí) utáhnout podobný typ filmu. Stejně tak ta laň Jennifer Connelly na mě působila dost rušivě - jakože intelektuálka, ale dutá až na kost. Takže nejlepší byl asi ten Nick Nolte, co hrál tak trochu zmagořilýho otce. Což je ale sakra sakra (ano, dvakrát) málo. Akční scény mě neba a tak nějak jsem byla ráda, že Hulk nakonec skončil tak, jak skončil. I když - skončil? Pro mě nejslabší marveláckej film a možná komiksák vůbec. ()

schizmo

Zbytečně rozvleklé a zdlouhavé zpracování komixového hrdiny Hulka, u kterého mi vadí, že to trvá jak psovi pastva, než dojde na nějakou akčí scénu, ikdyž například ta psí je zrobna masakr :D (bohužel zároveň nejsvětlejší bod filmu). A to okénkování, upomínající na tištěný komix si tedy taky mohli odpustit, to asi ocení jen opravdoví komixoví fetišisti. ()

zdepapepa

Komiks jsem nečetl a tenhle film mě k tomu nedonutil. Zdlouhavá nuda proložená pár hezkými akčními scénami(pro US film v dnešní době téměř povinnost :( ). ()

fannah

Jo, bezva... Marvel opět nezklamal a tenhle přepis komiksu je opět výborný. Skvělé obsazení, dokonalý, opravdu dokonalý střih no a rozhodně originální pojetí... + Danny Elfman ()

Adman

Skvělá, nabitá akční podívaná která má myšlenku a hloubku! Je to další z řady filmů na náměty slavných předchýdců v jiné formě, a to komixu. FIlm má dynamiku a tempo.. prostě a jednoduše mi tento typ filmů sedí. Pravdou je že film se na první shlédnutí dá pochopit jen s těží, ale po další analýze člověk objeví to kouzlo a náplň filmu. Absolutní bomba ve filmu jsou dokonalé efekty ať už se jedná jen o prolínačky (záběrové, tak dějové), nebo efekty "obraz v obraze" atd. Ikdyž Jennifer Clonnelly není pro mě zrovna to pravé, tak tady se mi velice líbila jak herecky tak vzhledově. Ang Lee to výtečně geniálně zpracovat po všech stránkách a já si myslím že to je vidět. ()

Alqarin

Skvěle natočená antipřiblblá adaptace Hulka, na kterou Leterrierova nová verze prostě nemá. A to nemluvím o grafické stránce, která je u tohohle o pět let (!) staršího filmu lepší. Takový souboje v poušti nebo destrukce základny měly fakt šťávu! Dokonce i Eric Bana mi do role Bruce Bannera sedl víc, než Edward Norton (a to mám Edwarda rád). ()

MartinezZ

Špatně splácaná pitomost na motivy jednoho z mnoha přitroublých komiksů. Tak dětsky hloupé, že se tanky a helikoptéry rozkládají jak skládačky ze starých dobrých Kinder vajíček, ale neopomene se do vysílačky zahlásit, že stroje jsou na mraky, ale piloti jsou úplně v pořádku, ó Bóže :D.~~~ Nezvládnutý, nezáživný, dětsky pitomě hloupý film, stejně jako v mém pohledu komiksy, které jsou podobným filmům předlohou. Někteří filmaři ale dokáží udělat alespoň podívanou, u níž s může dojít jakéhosi odpočinku. Ale tohle se skutečně nepodařilo. Vlastně šlo o takové akčnější Toy Story, kde se z pultu v obchodě někde vyloupla postavička zeleného Hulka. ~~~ No jo, i Bana musí z něčeho žít. ()

Z0oMb3E

Klasický príbeh R.L. Stevensona o doktorovi Jeckyllovi a pánovi Hydem zabalený do komixového prevedenia sa možno v papierovej verzii predáva na tony, no vo filmovej adaptácii nestojí ani za zhliadnutie traileru. Nielenže je to film z kategórie: "Hodinu a pol čakáte, že sa niečo stane a keď sa to stane nestojí to za veľa", ale aj tá štipka akcie je obalená takou hrubou vrstvou vaty, že prebojovať sa k nej dá zabrať nejednému panicovi so špicatými ušami. Zamýšľať sa nad superschopnosťami hlavného hrdinu sa mi vo filmoch toho žánru zdá trochu od veci. Takže nech si náš zelený mužíček skáče, behá či ohýba kanóny koľko chce dá sa tomu uveriť. Veriť sa nedá však jeho "ľudskej" verzii v podobe mdlého Erica. Ešteže s ním bola v záberoch aj krásna Jennifer, ktorá jediná zachraňuje film aj po hereckej stránke. Komixovo delená obrazovka a k nej štylizovaný strih sa mi naopak zdal celkom vydarený ťah. Aspoň v tomto sa snímok nehral na nejakú extra drámu podľa niekoľkozväzkového románu, ale šiel k svojej podstate 10 strán obrázkov s primitívnym textom. Som celkom znechutený, ale neodsudzujem prípadné kuknutie dvojky. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)