chlupatec

Po tomto filmu jsem si konečně oblíbil Toma Cruise, jak na mě nezapůsobil v Eyes wide shut, tak si to tady vynahradil. Výkonu Dustina Hoffmana nelze vytknou téměř nic. Rain Man je silný, dojímavý film s patřičnými grády. Všichni chválí hudbu, ale mě nepřijde zas tak dobrá, není podle mě dostatečně nadčasová jako třeba v requiem for a dream. Nevyhnu se srovnání s dalším filmem o autistovi, Being there(Byl jsem při tom) s Peterem Sellersem, mohu jen říct, že Hoffman byl skvělý, ale Sellers je nedostižitelný:). 8/10 ()

BoXBe

Nesestřelitelný výkon Dustina Hoffmana, ale také skvělý herecký výkon Toma Cruise v duetu dvou bratrů, kteří si jsou více podobní než tuší....:) Výborný film, výborný!! ()

c.tucker

Naprosto skvělý, famozní, geniální (už mě nenapadají další vychvalující slova) výkon Dustina Hoffmana. Perfektní režie i velmi dobrý výkon Toma Cruise. Vše velmi geniálně prostoupeno průvodním hudební motivem od Hans Zimmera. Vše dohromady dává neuvěřidetlnou podívanou. ()

mortak

Pohádka, při které má divák řešit morální hádanku. Kdo je vlastně ten retard? De jure je to autista Raymond, jenže de facto je blázen Charlie, protože omezil bohatost života na rychlost (kterou vkládal od dětství do blýštivých aut) a peníze. A tak jeho rozhovor na začátku filmu se Sussane velmi připomíná jeho dialogy s Raymondem, jenže v tom prvním se on chová jako idiot. Jenže jako se autista může naučit podstatu vtipu, může se člověk s "lack of moral sense" mnohému přiučit. Vždyť před vznikem psychiatrie byli blázni lídé, kteří jsou v kontaktu s jinými světy. Přes skvělé herecké výkony - Hoffmana i Cruiseho, či obratně napsaný scénář, nemohu dát pět. Je tu moc blýštivosti, patetických vět a scén, a konec filmu se utápí v sentimentu. ()

forsythia

Před lety jsem krátkodobě v rámci praxe pracovala ve stacionáři pro autistické děti. Paní Dlouholeté Pracovnice tehdy ten film dost pohaněly. Že prý tvůrci filmu o autismu nic nevědí. Pche. Zřejmě chtěly vypadat důležitě. Dustin Hoffman je prostě nejlepší herec, jakého znám, a deset skutečných autistů mě nepřesvědčí o opaku. ()

dr.fish

Zemře vám otec a vy zjistíte, že máte v ústavu autistického bratra, kterému váš otec odkázal tři miliony dolarů. Vaše firma je momentálně v úpadku. Jednoduchá matematika- získat poručnictví a tím i peníze. Tom Cruise v roli vypočítavého sobeckého zmrdíka se v roli našel, stejně jako Dustin Hofmann, který hraje autistu. Jeho autismus je trochu lehčí formy, aby mohl cestovat a dělat věci, které mu předepisuje scénář. Během společné cesty autem do LA (autisté nelétají) se ale vzájemný vztah bratrů mění. Mizí vypočítavost a Tom Cruise najednou začíná chápat, že bratr je to jediné co mu v životě zbývá. A že peníze nejsou všechno. Je to vlastně taková pohádka. Vzhledem k dokonalým hereckým výkonům obou (!) hlavních předstvitelů, skvělému scénáři a vypilovaným jednotlivým scénám, jde o jeden z nejlepších filmů osmdesátých let. Ani dnes mu čas nesebral na dokonalosti, naopak za výborný obraz i zvuk mu na BD zaslouží ještě pár bodů přidat. 100% ()

KajusaK

Opravdu se nemohu rozhodnout kdo byl lepší, zda Dustin Hoffman nebo Tom Cruise. Každopádně jeden z nejlepších filmů jaké jsem kdy viděla. Hudba byla dokonalá, konec dojemný. Perfektní , opravdu nádherný film. ()

wendelin9

Musím přiznat že se teď hodně stydím... Když jsem totiž viděla v prosincové 07 PREMIERE v rubrice Retro článek o Rain Manovi, jen jsem přelétla očima obrázky (jako bych neuměla číst) a šla dál. Nebylo to tím, že by se mi film nelíbil, ale já ho doposud neviděla, dokonce sem ani nevěděla o čem nebo o kom je. Zkrátka jsem věděla že je a nic víc, proto mě nezajímal.... Teď už ale vím, že jsem na skvělý snímek o bratrech - autistickém Raymondovi a chamtivém Charliem, kteří k sobě hledají cestu, čekala zbytečně o 4 měsíce déle... Doufám, že mi to hoši prominete :P ()

tom88

Naozaj sa jedná o jeden perfektný film, tak ako recenzie vravia. Film je na tej najvyššej úrovni od deja cez hercov, kameru, hudbu, no proste super. Na nudu v tomto vyše dvoj hodinovom filme neostáva miesto a to hlavne vďaka perfektnému výkonu Hoffmana, ktorý zatienil nemenej dobrého Cruisa a právom si Oscara zaslúžil. Úžasný umelecký zážitok, proste film ako sa patrí. 90% ()

moviefilm

Dokonalý ústredný motív, Hoffmanova excelencia a Levinsonova réžia. Tri aspekty filmu, bez ktorých by Rain Man nebol tým, čím je... ()

tomeek

Tak jsem se teda dostal k Rain Manovi až letos (2010) a nějak netuším, proč je ten film 13. nejlepší. V podstatě nemám žádné výhrady, ale čekal jsem od toho asi něco jiného. Dustin je skvělý, nedokázal jsem si představit, že padla klapka a on se začal chovat úplně normálně :) Výborný výkon. Příjemný Cruise. Místy hřejivý a místy velice humorný film o autistovi a jeho mladším bratrovi, kteří si nehledě na svou rozdílnost nakonec najdou něco jako společnou řeč... Jediné, co nechápu je prapodivně zvláštní (ne, že by mi vadila nebo se nehodila) hudba Hanse Zimmera, která sice evokovala dálku a dobrodružství, ale proč byla laděná do afrických témat je mi záhadou. Dobrý film. Úžasné auto. K-Mart sucks! ()

panMartin

Nooo tak tohle bylo teda maximálně mistrovské dílo to se opravdu povedlo nemám slov. Pořád si říkám jestli by dokázal někdo zahrát autistu tak jako Dustin Hoffman bylo vidět že se do svý role opravdu zažral jak to jen šlo ale na druhou stranu jsem si chvílema myslel že se snad opravdu nemocnej a, že dostal Oscara to snad nebylo pochyb. Všem doporučuju tohle musíte vidět!!! ()

andrii

Rozvázané tkaničky, pochodem vchod. Dvě rozdělené nádoby, na čas spojené, společnou poutí k nitru poznání. Rozepsáno, dopsáno - pracně, nezakřiknutě, souvisle, odlišně, mezi řádky, smíchem, melodramaticky, opětovně, sdíleně. ()

vesper001

Švorcový frajírek Charlie místo milionů svého zazobaného tatíka zdědí autistického bratra Raymonda. No a protože je Charlie co do emocí a empatie vskutku unikátním kusem pařezu a Ray je zakletý ve světě extrémní osamělosti, kde city neexistují, cesta jednoho k druhému je stejně komplikovaná jako jejich improvizovaná road movie napříč Amerikou. Hamoun Charlie slyší slovo autismus prvně v životě a z novopečeného dědice impéria má celkem pochopitelně nervy v prd…achu. Ray je totiž stejnou měrou génius, jako nepoužitelný nešťastník, který jen sotva chápe, co se kolem něj děje. Tom Cruise poněkud narušil své vyrovnané portfolio jednoho z největších dřev Hollywoodu a o Dustinu Hoffmanovi mohu vzhledem ke svým dvěma autistickým bratrancům říct jen to, že je přesný až moc. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel