Do amerických prezidentských voleb zbývají jen dva týdny a Conrad Brean, specialista na problematiku médií, je narychlo povolán do Bílého domu. V podzemní zasedačce se dozvídá o hrozícím sexuálním skandálu mezi prezidentem a nezletilou skautkou, celou kauzu totiž plánuje několik stanic ještě ten večer odvysílat v hlavních zprávách. Breanovým úkolem je zastavit blížící se mediální bouři a zároveň prezidentovi napomoci k jeho znovuzvolení na další funkční období. V tak krátkém čase je jedinou možností odvrátit pozornost veřejného mínění jiným směrem. Brean se proto spojí s hollywoodským producentem Stanleym Motssem a společně vymyslí absurdní plán: nejdříve jsou zveřejněny falešné zprávy o neexistujících bombardérech B-3 a vzápětí USA musí čelit nečekanému útoku albánských radikálů. To je však jen počátek neobyčejně věrohodné hry s fakty a iluzemi, která s každým dalším dnem do voleb nabírá co do absurdity na obrátkách... Americký film natočil úspěšný režisér Barry Levinson (Rain Man, Dobré ráno, Vietname, Bugsy), který satiricky laděné komedii vtiskl dostatek věrohodnosti, humoru a nadsázky. Postavu chladnokrevně a cynicky uvažujícího Conrada Breana si zahrál Robert De Niro (Taxikář, Zuřící býk, Irčan), zatímco velikášsky a furiantsky vystupujícího producenta Motsse představuje Levinsonův dvorní herec Dustin Hoffman (Absolvent, Hrdina proti své vůli, Smrtící epidemie). Autory promyšleného scénáře se skvěle napsanými dialogy jsou pak scenáristka Hilary Henkinová a známý dramatik David Mamet, zároveň jde však o volnou adaptaci knihy Americký hrdina Larryho Beinharta. Ani jeden z tvůrců ovšem nemohl tušit, jak rychle a blízko se přiblíží skutečnosti. V lednu roku 1998, pouhý měsíc po premiéře propukl sexuální skandál prezidenta Billa Clintona, který vzápětí nařídil bombardování v Súdánu. Situace se pak opakovala ještě dvakrát: během projednávání Clintovova impechmentu bombardovaly Spojené státy Irák a pár měsíců na to také Jugoslávii. Název filmu se pak na dlouho dobu ustálil jako označení pro mediální čachry a odvádění pozornosti od klíčových problémů. (Česká televize)

Lyžař

Film, který (jak doufám) nevznikl podle skutečnosti. V Americe je prezident obviněn ze sexuálního obtěžování, a protože je právě těsně před volbami, je snaha všechno ututlat. Téměř hned je sestaven zvláštní tým, který má situaci vyřešit. Dustin Hoffman a Robert De Niro řeší vše po svém. Nejdříve se snaží jen odvést pozornost od tématu obtěžování, tohle vše je ale zavede až k situaci, kdy umírá vězeň, který je „půjčený“ z vězení , kde sedí za znásilnění jeptišky a Amerika začíná smyšlenou válku s Albánií. Film má neskutečný spád, téměř každou minutou se budete smát – teda když na chvilku zapomenete na to, že to takhle podobně za naše peníze může vypadat i v naší vládě. ()

sadlokan

A potřebujeme tohle vlastně vědět?Tedy pokud se nejmenujeme Rockefeler,Rotchild,Kennedy,Bush, Kohn,Kohnovitch taky žid,Svobodný zedník atd??F..k o.f.! ()

mala_kea

V případě, že pro diváka není novinkou to, jak lze manipulovat s veřejným míněním, tak se velmi těžko hledají pozitiva. Jinak totiž tento snímek nenabízí vůbec nic. Překombinovaný scénář bez špetky uvěřitelnosti. Humor bohužel nefunguje vůbec. Napětí, dramatičnost ani zajímavou zápletku nenajdete. Z celého snímku jsem měl silný lacině-televizní dojem. ()

Hapretor

Myšlenka manipulace veřejným mínění mi v tomto filmu nepřišla vůbec poutavá. V půlce sem to utnul. Nebavilo. Nezasmál sem se. Nebudu se trápit. ()

Luk Skywalker

Po zhlédnutí tohodle filmu se vkrádá do mysli myšlenka, opravdu je vše takové, jak to vypadá? Aneb nevěřte všemu, co vám tvrdí média. V paměti mi mimo jiné utkvěla scéna, kdy se strom obhazuje botami, která tam dle mého nemusela být. ()

BeranSon

Po tomhle filmu už rozhodně nebudu věřit médiím to co jsem věřil. Dokázal že celý mediální svět ve kterém žijeme je jedna velká vymyšlená kaše a bůh ví jak to je, když tady si dokázali vymyslet válku. Samozřejmě je to jenom film, ale ve mě podrývá myšlenku že vše kolem nás je stejně jenom rozsáhlá, velice zaobalená habaďůra. Snímky Barryho Levinsona v sobě mají typický nádech pohody, je to velice dobrý režisér a já si jeho práce ve světě kinematografie neobyčejně vážím. Dějově i herecky je až zarážející jak je to na takový komornější snímek natočeno pečlivě. Především hlavní duo DeNiro - Hoffman absolutně exceluje. Některé myšlenky jsou chytlavé a nápadité jako třeba, "tak proč se o tom bavíme?", zvratů v ději taktéž není pomálu. ,,A jaké z toho plyne ponaučení? Nikdy to nevzdávej!" - 8/10 - ()

GMVajgl

"Tomuhle nikdo neuveří." "Nemusej tomu věřit, musíme je zabavit, jen zabavit." Tenhle film nehraje podle ortodoxních pravidel cesty hrdiny. Místo toho je spíš sledem událostí, jak skupina expertů řídí mediální politickou kampaň. Kvůli své odlišnosti a možná až příliš pravdivému a nepohodlnému tématu má film velmi zvláštní atmosféru. Je to asi ten nejvíc red-pillující mainstreamový americký film s odvážným tématem. ()

Faila

Myslím, že kromě skvělého nápadu, zpracování, zahrání a vlastně skvělého skoro všeho má na to, jak moc se mi tenhle film líbil, taky vliv rozpoložení, věk a doba, ve které jsem ho viděla. Vidět ho dřív, asi bych tak moc nedokázala ocenit děsivost toho všeho. ()

GOREGASM

Satira na dezinformační mašinérii z doby, kdy jsme pojem dezinformace, alespoň tady u nás v Evropě většina ještě ani neznali, natož chápali. Jen ať mě špatně nepochopíte, rozumím, že Barry Levinson natočil absurdné nadsázku na téma, že když američtí političtí marketéři chtějí, tak si třeba i tu válku na pár dní vymyslí, aby děvkama načuchlého prezidenta udrželi ve hře o trůn. Já jen, že když ten film vidím poprvé až v březnu 2023, vyvolává mi to v makovici všelijaké myšlenkové propletence. Když ale odhlédnu od tohoto aktuálního aspektu, tak jde o zajímavou myšlenku, která asi fakt nebude až tak odtržená od reality, byť tady jde o satiru postavenou na těžkých hereckých vahách DeNiro/Hoffman. Navzdory celkově super castingu je to ale bezkrevné a bezkontaktní. A jestli se nepletu, tak to měla být taková ta koutkem úst cukající sranda, Sorry chlapci a děvčata... Nebyla. 40% ()

plagjoklas

Velmi inteligentna a vtipna komedia, ktora akoby nahodou prisla prave v case Clintonovych oralnych radovaniek. No bola to trefa do cierneho. Deniro a Hoffman predvadzaju nevidany herecky koncert na ktory sa vzdy rad pozriem. Nadupane 4 ()

Lipi21

89 % REŽIE: **** KAMERA: *** SCÉNÁŘ: ***** HERCI: ***** HUDBA: *** _______________________________________________________________________________________________ SKVĚLE TO VYSTIHL UŽ AMARCORD: NIC AŽ TAK NEREÁLNÉHO NA SCÉNÁŘI NEVIDÍM. DOKNCE SI MYSLÍM, ŽE NA PODOBNÉM PRINCIPU FUNGUJE "INFORMOVÁNÍ" VEŘEJNOSTI V MEDIÍCH. JISTĚ, JE TO KOMEDIE, TAK JE ŘADA PŘÍPADŮ DOTAŽENA DO EXTRÉMU. URČITĚ STOJÍ ZA TO VIDĚT, NEJEN KVŮLI VÝBORNÉ ZÁBAVĚ, ALE TAKÉ MOŽNÁ ZAČNETE JINAK PŘEMÝŠLET O PŘEDLOŽENÝCH INFORMACÍCH (OD KOHO INFORMACE POCHÁZÍ, KOMU SE TO HODÍ, KDO NA TOM MÁ ZÁJEM) ()

asfalt

Hoffman sa mi páčil o chlp viac než De Niro, možno je to aj tým že veľmi dobre vedel, čo od neho Levinson chce. No bola to veľmi príjemna komédia, ktorá človeka prinúti rozmýšľať, kde sa končí realita a začina fikcia... ()

dakarin

Film o řízené mediální manipulaci k zakrytí prohřešku prezidenta - bezesporu moderní aktuální téma ... ale pro mě to byl hlavně herecký koncert Dustina Hoffmana a Roberta De Niro pod taktovkou Barry Levinsona. Většina z vás zažila, že se neplánovaně přichomejtla ke sledování nějakého filmu a ten film je už "nepustil" k pokračování plánované činnosti - tak tohle byl ten případ. Dustin Hoffman dozrál a s velkou lehkostí vykresluje zkušeného producenta, co zná všechny filmové triky na kouzlení klamu, Robert De Niro je ve své roli neoficiálního poradce se slušnou pravomocí zlatý - prostě tato role mu sedí. Film má spád, nápady a jemný styl humoru. Pokud někdo dovede točit, může si dovolit "slušnou" nadsázku, ale filmu to neuškodí - Levinson to zvládl - a já se tedy nijak netrápil mírou věrohodnosti reakcí postav a vyvíjející se situace ... prostě jsem se bavil ... a to přeji i dalším, pokud vám tento film sedne, poznáte to po pár minutách... ()

GIK odpad!

Tato forma parodování amerického patriotismu mi vůbec nesedla. Oni ho sice parodují, ale zároveň se s vědomím, že zaručeně točí geniální film, berou nesmírně vážně. Parodování amerických vlasteneckých monumentálních písní tím, že tam přidám ještě desetkrát víc patosu a hrdinství, už u mě vyvolává žaludeční nevolnost potažmo vředy. Způsobu, kterým odvádějí pozornost od prezidentova skandálu, by uvěřili snad jen děti z mateřské školky. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche