"Knedlíky! Medvěd vaří ve škole knedlíky?"
Cirkusový klaun Cibulka, který slaví úspěchy se svým číslem s ochočenými medvědy, dostal výpověď z cirkusu. Medvědy totiž ředitel cirkusu vyměnil za cvičené vepře. Cibulka tedy na popud dětí nastupuje v ženském převleku jako kuchařka do školní jídelny. Problémy nastanou v okamžiku, kdy za Cibulkou do školy přicházejí uprchlí cirkusoví medvědi... (Bohemia MP)

RenataD

Nezapomenutelná komedie pro dětské diváky. Každý si musel zamilovat především medvědy, jak plakali nad "mrtvolou". ()

Khotzilla

Všechny, kteří mudrují, že jako "pro děti dobré, ale pro dospělé už nevhodné" lze jen politovat - asi na tom nejsou nejlépe s fantazií a smyslem pro humor. Film je samozřejmě naprostá klasika dětské komedie, která má jediné negativum - zbytečnou adoraci cirkusu po vzoru sovětské školy. Jinak fantastický hold všem filmovým groteskám a ukázka, že jejich gagy fungují i zasazeny do inovovaného prostředí. A k tomu klasické pohádkové schéma s dobrem, co zvítězí a zlem, které je potrestáno. Skvělé obsazení - Rosůlková, Sovák, Kopecký či Libíček ukazují svoje mistrovství a Lipský dostal od bratra hereckou příležitost, na kterou jiní čekají celý život. K tomu úžasná Macourkova imaginace a režijně dokonale nastavené tempo. Plus několik momentů, patřících do pomyslného zlatého fondu české kinematografie - např. "bruslící" scéna... ()

PORTER44

Průměrná rodinná komedie směrovaná spíš k dětem,ať už cirkusovými kousky nebo školním prostředím,herecké obsazení výborné Lipský,Sovák,Filipovský přidali skvělý humor. ()

Sadova302b50

Možná to není Lipského nejlepší film, ale jako dítěti se mi líbil, a myslím, že z našich komediálních filmů, kde zásadní roli hrají zvířata, je tento nejvydařenéjší. 80% ()

Ehrmantraut

Bavil jsem se jako malý, bavil jsem se jako velký. Nevím jestli je na místě mít přehnaná intelektuální očekávání. Já je určitě neměl, naštěstí už ani jako velký. Takže si na rozdíl od mnohých myslím, že to není příjemný film jen pro děti, tedy malé, ale i pro dospělé, tedy velké. Výborné a fungující spojení obou Lipských, Sovák, Filipovský i Kopecký ve vrcholné formě chtějí především bavit. Daří se jim to velmi dobře. Láska Oldřicha Lipského k cirkusu se opět nezapře. Pohodové a povedené ()

Krapet1

Asi nejslabší z filmů pana Lipského, ale asi to bude tím, že nemám ráda klauny..trochu mě děsí....., ale scény v ředitelně mám moc ráda ()

andydufrsn

Pan Lipský v jedné ze svých nejlepších rolí podává úžasný výkon, ale film jako celek tím, bohužel, nad průměr vytáhnout nedokáže. Ale jako rodinná podívaná na sobotní odpoledne dobré! ()

Mac._

Komedie, u které se chechtám od chvíle, kdy jsem ji viděl jako děcko poprvé. Fantastická schizofrenní dvojrole Lubomíra Lipského, a to nepočítám další alter ega, jako je například záskok za paní uklízečku Nágelvogelburdernádeníkovou. Plná palba, za pět! Howgh. ()

tein

Jako dítě jsem to miloval, dospělému mi to přijde slabší, ale je to pro děti takže je to potřeba hodnotit z pohledu (tehdejšího) dítěte a klidně teda i docela zaujatě. Předtím bych dal 5* a dnes 3*, takže to aspoň zprůměruju na. 4* ()