"Knedlíky! Medvěd vaří ve škole knedlíky?"
Cirkusový klaun Cibulka, který slaví úspěchy se svým číslem s ochočenými medvědy, dostal výpověď z cirkusu. Medvědy totiž ředitel cirkusu vyměnil za cvičené vepře. Cibulka tedy na popud dětí nastupuje v ženském převleku jako kuchařka do školní jídelny. Problémy nastanou v okamžiku, kdy za Cibulkou do školy přicházejí uprchlí cirkusoví medvědi... (Bohemia MP)

blatouchm

Nejlepší rodinná komedie ČSR. Oproti klasickým komediím vystupuje z řady díky vysoké náloží gagů. I v dospělosti pobaví. ()

soukyd33

No to je blázinec. 😀 Výměna rolí, kabinet, ředitelna, inspekce. 😄 Úžasné scény. Herecké výkony super. Dialogy TOP. Herecké obsazení TOP. Skvělý rodinný film. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Hombre8

Ve třinácti, kdy jsem viděl tenhle film poprvé, mi přišel úžasný. Je to prostě taková inteligentní komedie - pohádka. Prostě Macourek. Asi se ale na to už nikdy dívat nebudu, s odstupem doby to už určitě mnohé ztratilo. Někdy je lépe si zachovat hezkou vzpomínku. ()

Peabody

I já to jako dítě miloval a některé scény jsou pro mne dodnes vynikající, zejména ty ve škole, J Sovák je výborný. Ale protože nejsem velký fanda cirkusu tak medvědi mne nenadchli (ovšem některé politizující komentáře tady mi přijdou trapné). A krom těch pěti hlavních postav jsou ve vedlejších až moc déčkové figurky, s dětmi to panu Lipskému také tak nešlo. Takže to hodně vyprchalo a víc a víc cítím chtěnou komiku. ()

PauloGrane

Klasika o děckách zloduších a těch hodných, medvědoch a klaunoci, scéna s klouzající podlahou je téměř geniální, v závěru už je tempo vyprávění trošku unavené. 78% ()

A.Dufresne

Hodně dobrý film pro děti i dospělý...i pro mě...sice jsem ho už neviděl několik let, ale pamatuji si, že se mi to hrozně moc líbilo. ()

Drapsy

No musím říct, že začátek filmu a stejně tak jako i jeho úplný závěr je poněkud slabší, ale to všechno zde vynahradí opravdu skvělá střední pasáž filmu. To je část, odehrávající se ve škole, kde Lipský, Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský vytvoří takovou řadu šílených událostí, že tím zcela zastíní ostatní (a nepochybně horší) části tohoto snimku. Takže jim zato dávám **** , protože se opravdu jen málokdy dokážu něčemu takhle zasmát. ()

henny2010

Tento film ze 70.let jsem poprvé viděl v období Vánoc a líbil se mi. Ale po nesčetně mnoho reprízách vám už to tolik na chuť nepřijde a více méně jsem se u toho nudil. Když se podívám na herce, jedna ikona vedle druhé, člověk by si snad myslel, že tam šli z důvodu odpočinku od náročnějších rolí. Ono někdy více znamená méně a naopak. Ale srážet tento film taky nechci, přece jen klaun Lubomíra Lipského mi v paměti zůstal a scénka ze školy, kdy přišla inspekce, u ní jsem se mohl potrhat smíchy...70% ()

Ospalek

Film mi přirostl k srdci. Nejen proto, že dvojice O. plus L. Lipští sehráli další dobrou komedii, ale tak proto, že děj, který se odehrával převážně ve škole měl své kouzlo. Asi nejstřešťěnější komedie této doby, ale mě se celkem zalíbila. Dost dobře působí nechápající Libíček a nervózní Kopecký, taky Sovák zahrál dobře. Dám 90% aby se neřeklo :-) ()

sshelbyy

Klasika, která se mi snad nikdy nepřestane líbit. Uklízečka "Náglfóglurbaníková" a "Hadrabo, co mi to děláte? Proč se pořád svlékáte?" u nás doma za ty roky zdomácnělo :-) ()

communic1408

Nemám rád, když se chlap převléká za ženu a ani když mu u toho asistuje 6 medvědů to není lepší. Míval jsem rád cirkus, takže alespoň tři. A jak říká můj kolega: "šest medvědů s Cibulkou", to bych nesnědl!!! ()

Vrbson

''Myslím, že už je všechno ztracený.'' ''Tak počkejte, děcka. V životě není nikdy nic ztracenýho. Pamatujte si.'' ()

pantokrator

Nemám rád opice, cvičená zvířata, klauny ani cirkus. Neměl jsem je rád ani jako dítě. Nemám rád medvědy s Cibulkou, protože je to celé pouze a jenom o samoúčelném předvádění výše jmenovaného. Jedna hvězdička za akrobatické číslo na železných tyčích pod stropem školní chodby. Chodil jsem do školy, kde byly stejné, nenašel jsem ale kuráž vyzkoušet si to taky. Akrobati mi nevadí. ()