Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Nathie

Je to jiskřivý diamant mezi filmy! První velká filmová láska, pokud nepočítám pohádky z dětství. Moulin Rouge mě vtáhl do světa filmu, hudby, víc jsem se o tyto umělecké sféry začala zajímat a stále mě to drží. Toť čistě subjektivní záležitost. Říká se, že MT můžete buď milovat nebo nenávidět. Rozhodne první čtvrthodinka, buď přistoupíte na Luhrmannovu hru, nebo ze sálu odejdete, jiná možnost není. Barvy, přiznaný kýč, slepenec krásy a zrůdnosti, hudebních žánrů. Symbolika. ewan McGregor je pan herec, ale zde prokázal ve velkém svůj pěvecký talent. Neméně vynikl jeho šarm. Nicole Kidman je chladná kráska v nádherných šatech, ale neuhrane na 100%. Snad jen když se poprvé ukáže ve filmu v modrém světle mezi třpytkami, to pak běhá mráz po zádech. Film je to bohužel nedoceněný, teď už je pozdě na nápravu, tak snad si nadále bude nacházet své obecenstvo, jež ho budou ve svém filmovém srdci navěky chránit.:) ()

Zeek

Říká se do třetice všeho dobrého a i v tomhle ohledu to platí. Absolutní vrchol Luhrmannovi tvorby. Muzikál není můj oblíbený žánr, ale tenhle je výjimka. Od kostýmů přes choreografii, výběr známých i neznámých písniček, vše skvěle zvládnuté. No a herecké výkony? Ewan McGregor zahrál jako vždy skvěle a překvapila mě i Nicole Kidman, která mi konečně dokázala, že nejen hezky zpívá, ale umí podat i velmi dobrý herecký výkon, ne-li přímo výborný. Mimochodem, snad v žádném jiném filmu to Nicole nesluší, tak jako právě v Moulin Rouge. Příprava tohoto filmu zabrala Luhrmannovi 4 roky, ale myslím, že ani on nelituje. Krásné lovestory plné lásky, tance a zpěvu. 2 Oscary dostal tenhle muzikál právem. Jen mě mrzí, že v Oscara svoji nominaci neproměnila Nicole Kidman. Snad nikdy nezapomenu na asi nejslavněší větu tohoto muzikálu. To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a v lásce být milován. Moje hodnocení: 90% ()

hakon

Můj nejoblíbenější film nejen díky skvělým Nicol a Ewanovi. Baz Luthrmann vybudoval pestrobarevný svět plný krásných songů a nezapomenutelné atmosféry. I přes kýčovitý look, vše funguje tak jak má a divák, který dokáže ocenit krásný příběh nemůže toto vyprávění hodnotit záporně. Dokonalost. ()

klikva

Už od prvních chvílí jsem věděla, že jde o film, který mě dostane. A dostal. Byla jsem nadšená ještě několik dní po shlédnutí a jsem nadšená, kdykoli ho vidím znovu. ()

smerďakov

Nesmrtelný příběh, pohlcující výprava, neopakovatelný výkon herců a hlavně úchvatná HUDBA. Já muzikály moc nemusím, protože nedokážu uspokojivě strávit fakt, že se tam v některých scénách nemluví, ale zpívá (na přesdržku, já vím :-). Ale v tomto muzikálu vždy netrpělivě očekávám další zpívanou pasáž. ()

Caesar1993

Velice naivní scénář, ale to k tomu asi patří. Nicméně mě to nenadchlo, snad jen dobré herecké výkony a výprava nebyla taky k zahození. ()

smitka8

Obrovské zklamání. Až na několik písniček mě tento muzikál nijak nezaujal a spíše až nudil. Těšila jsem se až skončí. ... 4/10 ()

Pidzey

Neuvěřitelný zážitek,tento muzikál.Ze začátku trochu střelený,místy vtipný krásně barevný,později začíná atmosféra šednout a nakonec je strašně smutná.A přesně takoví pocit jsem měl já při sledování,ovšem míněno v tom dobrém slova smyslu.. ..úžasná lovestory s kvalitním konceptem a herci na kterých je vidět že si to velice užívají.. ..Nicole to sluší v každém záběru a Ewan zpívá jak o život.. ..Muzikály mě nevaděj a rád se podívám např. na Vlasy či The Wall..Ale ať mi ostatní prominou,Moulin Rouge je nejlepší ..už jen proto jak zvláštní dopad na mě měl.. ..a co se songů týče..velmi zajímavá byla the Show must go on.. 8/10 ()

jasanka

Pěkný muzikál, dobré písničky, sympatičtí herci. Bylo by fajn, kdyby někdo zas natočil podobný dobrý muzikál. ()

HouseMK

Bláznivé, kýčovité, vykrádající a na druhou stranu několik opravdu povedených scén - ne tenhle film rozhodně není průměrnej. Buď je tak geniální, až je blbej, nebo tak blbej, až je geniální. Já viděl od každého něco, tak proto ty 3*. ()

R4kosn1k

Znáte ten pocit když se vám dojmutím sevře hrdlo a vy nemůžete dychat? Tento pocit jsem měl 5 minut před koncem. ()

IBBY

...téměř 10 let jsem vzdorovala z obavy dalšího muzikálu který nenadchne...odmítala chvalozpěvy zpřízněných filmových duší...nebrala na zřetel hodnocení kritiků ( odborných ani laických)...a občas utrousila poznámku o zbytečné romantice a kýčovité "velké lásce" až mě udolal obyčejný podzimní večer s náladou na cokoliv neočekávatelného kýčovitého a velkého...a stalo se!...nádherně chaotická změť barev zvuků a masek...podzimní unavený večer dostal jiskru a dušička potřebné pohlazení...zatracená romantika! ()

Helldo

Když opomenu fakt, že muzikály bych nejspíš nezařadil mezi své nejoblíbenější žánry a hudbu beru jako samozřejmost a základ v této oblasti. Tak i přesto musím vyzdvihnout právě výbornou jak hudební, zvukovou, tak i vizuální stránku a jak se dá očekávat také výkony Ewana a krásné Nicole. Z pohledu záláskovaného - jednoduché hodnotit (větší porce slova „love“ ve filmu snad ještě nebyla), z pohledu racionálně uvažujícího - velmi kvalitní žánrovka. Z mého pocitu tak za 4½, ale v uvážení, že se jedná o špičku žánru, přidávám bonusovou odměnu. ***** ()

Filty

Milostný příběh nad milostné příběhy. Zpěvné, zábavné, gradující. A samozřejmě dechberoucí finále. Co víc ve filmu chcete? ()

KosiR_ksr

Na pozadí divadla/baletu/kabaretu (nedej bůh přímo operního představení, aby si to filmaři s napasováním děje ještě více ulehčili) se odehrává milostné drama (typicky mezi jednou dívkou nedobrovolně "připoutanou" k jinému muži, než kterého miluje). Klasický příběh, který se v muzikálech objevil již mnohokrát (Fantom Opery, Kvaska,...) a určitě ještě objeví. Bohužel "jen" hudbou mě film neosloví, což byl i tento případ. Potřebuji více než jen tuctový příběh (což mi dal např. Sweeney Todd). Čistě jako film bych hodnotil velmi nízko. Muzikál ocenit dost nedokážu, a proto nemohu hodnotit. ()

Pfff

Tenhle film by si zasloužil těch hvězdiček aspoň 1000! S každým další shlédnutím se o tom přesvědčuji víc a víc a po nedávném průšvihu s Velkým Gatsbym jsem o tom přesvědčená, že tohle je jeden z nejlepších filmů všech dob! ()

sebo9629

Pre mňa najlepší a najobľúbenejší muzikál, a to predovšetkým kvôli Nicole a Ewanovi. Ale miestami mi trochu vadil vizuál, ktorý bol až príliš bláznivý a zbiehal do gýču, ale naozaj iba miestami, pretože väčšinou sa mi tá prehnaná audiovizuálna stránka páčila, jednoducho dodávala filmu zábavnosť. Hodnotenie: 9.3/10 ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)