Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

TedGeorge

Nejlepší muzikál všech dob. Každej další, byť jen trochu dobrej, se bude srovnávat s tímhle. I po těch letech mě nepřestává udivovat, že se tenhle geniální mišmaš Luhrmannovy nerozpadl pod rukama a funguje pořád stejně. To jest výborně. ()

Pavka5

Moulin Rouge je pro mě nejlepší muzikál! Hlavně Ewan to tam pořádně odpálil. Celou dobu jsem si říkala.. sakra.. jak někdo může umět takhle zpívat? ()

MISSha

"Or a freedom, beauty, truth and love!" Film který mě zasáhl amorovým šípem do srdce tak hluboko jako žádný jiný film… To je Moulin Rouge. Úžasní herci, choreografie která vyráží dech, překrásné kostýmy, přenádherně přezpívané a zrekonstruované písně, originální režie, jedna z nejúžasnějších výprav jakou jsem kdy viděla… dělají z tohoto muzikálu pastvu pro oči a hlavně film na který se nezapomíná. Radost pohledět na božsky zpívajícího Ewana McGregora, který v roli básníka Christiana prahne po lásce k přenádherné Satine v podání úžasné Nicole Kidman… TOP number 1. ()

Kass

"The greatest thing, You'll ever learn, Is just to love, And be loved.. In return". V mých očích nebyla láska, ve vší své tragice a omračující síle, nikdy filmem zachycena lépe než ve zrak oslňujícím a sluch ohlušujícím "Moulin Rouge!" ()

DJ_bart

Nestárnoucí muzikálový evergreen. Evžen MekŘehoř umí neuvěřitelně dobře pěvecky krákorat no a Nikola Děckomuž mu zdatně sekunduje. ()

ajuska

Prvních patnáct minut jsem byla zděšená z toho, na jakou se to zase koukám hrůzu a najednou mě to zničehonič tak vtáhlo, že jsem už nedokázala odtrhnout oči. Vizuálně bombastické, zpívají se tu předělávky známých hitů, herci mile překvapují takže výsledek je nakonec velmi velmi pozitivní (a nic na tom nezmění ani fakt, že samotný příběh je jedno velké klišé, sem se to prostě tak nějak hodí). ()

lamps

Od tohoto snímku můžete očekávat cokoli, ale stejně dostanete něco úplně jiného. V první řadě stojí za zmínku krásné, nádherně zazpívané písně a úžasné herecké výkony. Tolik sympatických herců najednou jsem snad ještě neviděl. Úvodní část hrající na hodně odvážnou a zábavnou notu mě úplně ohromila- Jedinečné kostými, kulisy, taneční choreografie, do všeho se pak rozezní Smeels Like Teen Spirit od Nirvany- prostě bomba. I celý zbytek filmu je veden v nanejvýš originálním duchu a je to hotová pastva pro oči i uši, ale romantičtější, chvílemi i trochu deprimující část, už se mi zase tolik nelíbila. Pořád to byla příjemná podívaná, ale ztřeštěný začátek zapůsobil silněji.80% ()

filmfanouch

Zdá se vám kombinace příběhu jako vystřiženého jako z Shakespearovské tragédie a vizuálního stylu vystřiženého jako z bollywoodského blockbusteru už při první zmínce totálně šílená? A přece jen to může fungovat! Moulin Rouge scenáristy a režiséra Baze Luhrmanna je jedním z nejslavnějších muzikálů všech dob nejenom díky svému originálnímu pojetí ale především také i díky své formální dokonalosti! Moulin Rouge je ten typ filmu, který se mohl nešikovnému tvůrci snadno rozsypat jako domeček z karet. Vizionář Baz Luhrmann ale vzal námět, který se inspiroval Romeem a Julií, Paříž roku 1900 obohatil mistrovskou dokonalou stylizací, která je svými barvami prostě neodolatelně přitažlivá a především vzal hity od umělců jako Nirvana, Queen či David Bowie a dobově je stylizoval tak parádně, že třeba takové legendární Show Must Go On od Queen se zde dočkává provedení v podobě Nicole Kidman a Jima Broadmenta a jedná se určitě o jedno z nejpůsobivějších muzikálových filmových čísel všech dob. Dobrý muzikál se také pozná i tak, že každé písně mají své opodstatnění a slouží jak k větší hloubce do hlavních postav tak také k postupnému vývoji v příběhu. Především mají písně ale nejen parádní pěvecké provedení ale i dodatečnou úžasnou choreografii a i kvůli tomu si divák vlastně nepřeje aby libovolná píseň či taneční sekvence došla ke svému konci, protože libovolné výstupy jsou vrcholem muzikálového žánru a bohémský život dobové Paříže zachycuje naprosto skvěle. Luhrmann je typ jasného vizuálního režiséra, který vypraví čistě obrazovým provedením a jeho filmu přidávají opravdu hodně. Už samotná hlavní zápletka volně inspirovaná Shakespearovým Romeem a Julií pojednávající o lásce mezi chudým spisovatelem a prostitutkou je zajímavým námětem, hodně jí ale přidává právě Luhrmannův nekompromisní zběsilý vizuální styl. Právě jeho režie poté dohání jednotlivé taneční sekvence a pěvecká vystoupení na vyšší úroveň a jeho vizuál stylově vypráví i když jdou zrovna muzikálové pasáže stranou. I díky tomu je Moulin Rouge naprosto svižný a strhující muzikál, který se hodně snadno výrazně zapíše divákovi do paměti. Po stránce scenáristické poté potěší naprosto uvěřitelná a funkční love story mezi dvěma hlavními protagonisty a naprosto přirozeně vyvinutý konflikt a nástrahy. Luhrmann a spoluscenárista Craig Pearce už vlastně na začátku vyloží všechny karty na stůl a divák tak může víceméně očekávat jak se celá romance mezi básníkem Christianem a prostitutkou Satine vyvine. Tento fakt ale neubírá nic na síle celé nádherně vybudované romance a naprosto parádní vzájemné chemii mezi Ewanem McGregorem a Nicole Kidman, kteří tento tragický pár naprosto parádně ztvárnili. Především Nicole Kidman je ve své roli nejen nesmírně půvabná ale opravdu přirozená a božská. Tento film dokáže strhnout opravdu mnohými věcmi- Oním šíleně překrásným vizuálním stylem, silným tragickým příběhem, skvělou hlavní dvojicí a vlastně všemi velmi dobrými vedlejšími herci, kamerovými průlety kameramana Donalda McAlpineho, skvělou hudební režií Craiga Armstronga, který skutečně songům Nirvany či Queen dodává novou vizáž a to velmi povedenou a především opravdu nádhernými kostýmy, dekoracemi a mistrovskými pěveckými a tanečními čísly. Jde opravdu o film, který se mohl stát obrovským průšvihem, místo toho se ale stal mistrovským muzikálovým dílem, které dokáže naplno předvést neskutečnou energii a radost ze života... hned jenom proto aby vás přesvědčil, že vždy není vše sluníčkové! To je ale právě ten pomyslný vrchol, který celému vyznění Moulin Rouge dává ještě trochu víc a řadí ho společně se Zpíváním v dešti, Lvím králem a La La Landem mezi nejlepší muzikály všech dob. Vizuálně skvostné dílo, které má krom mistrovské vizuální stránky i skutečně parádní tragickou romanci a stárne překvapivě velmi pomalu, čímž jenom dokazuje svou nadčasovost a genialitu. Moulin Rouge jde sice zpočátku vnímat jen jako lehký muzikálový kýč, pokud mu ale člověk přijde na chuť a dá mu při dalších zhlédnutích ještě šanci tak ho poté čeká milé překvapení a opravdu jeden z vrcholů muzikálové tvorby. Především pokud věříte v pravdu, svobodu a ze všeho nejvíc v lásku.... () (méně) (více)

Big Bear

Budu parafrázovat principála kabaretu. Moulin Rouge je ,,spektakulární show se vším všudy '' a nejednomu divákovi se možná z rychlosti scén zatočí hlava. Tenhle kabaret je skvostná záležitost ať už se jedná o výpravu, tanec či zpěv. Znalec písní v nejedné předělávce pozná původní šlágry z let minululých. Ivan MekŘehoř hrál velmi přirozeně a Nicole byla opět skvostná a k nakousnutí. Klaním se jejím hereckým schopnostem. Ona je fakt univerzál. Nejen, že z ní sálá ženskost - ona umí skvěle i hrát, tančit a dokonce zpívat...Na tuhle show si rozhodně kupte vstupenku ! * * * * * ()

JohnnyD

Neskutoční Nicole Kidman a Ewan McGregor, bombastický soundtrack, opulentný vizuál, epileptický strih a podmanivá atmosféra preštylizovaného Paríža na prelome storočí. Dekadentná romanca, kde sa prelína gýč s umením a bohémsky Paríž s glam rockom. ()

Niles

Prvých 40 minút som mal pocit, že sledujem treťotriedne divadelné predstavenie plné nevkusných kulís, kostýmov a prehrávajúcich, vyškierajúcich sa hercov. Potom to bolo už len lepšie, páčila sa mi aj verzia The Show Must Go On, v ktorú som tajne dúfal odkedy som túto vetu prvýkrát započul a hlavne celá El Tango de Roxanne scéna bola krásnou čerešničkou. Na torte, ktorá mi bohužiaľ ako celok veľmi nechutila. ()

playboxguest

Dodnes vzpomínám, jak z kina v první půl hodině odešla asi čtvrtina sálu a říkám si: "Vždyť on ten Moulin Rouge je na tom vlastně skoro stejně jako já", prostě pokavaď dáte na první dojem a vzdáte to s ním hned z kraje, o hodně přijdete, protože tady je potřeba proniknout do hloubky. A mě ta hloubková penetrace baví i opakovaně, ačkoli mi poprvé ta první bohémská půl hoďka taky moc nesedla, ale barvičky a songy mě v kině udržely a bylo to dobře, protože se pro mě z Moulin Rouge stal už po prvním shlédnutí jeden z mých nejmilovanějších filmů, který mě dostane z každé depky, ač mi ji zároveň i přivodí, jelikož s málokterým filmovým hrdinou jsem ze svých čtyř tisíc viděných filmů dokázala soucítit tak jako s Christianem. ()

Rover

Ušmudlané čtyři hvězdičky dávám proto, že jsem se několikrát opravdu srdečně zasmál (hlavně skvělé "dračici" Nicole Kidman) a taky za nápadité kostýmy, scénu a masky....co mě zklamalo byl děj a snad pokus o parodii, ktarý nakonec vůbec nevyzněl (alespoň pro mě). HUDBA: Marius DeVries - občas nápadité předělávky, občas nuda... ()

Indiana

Tak tenhle film na mě působil zatraceně úchylně (a to jak po výpravné a kostýmní, tak herecké stránce). Pokud máte rádi muzikály, raději se podívejte na Chicago, to je mnohem lepší. ()

Hromino

„Elephants! Bohemians! Indians... and courtesans! Acrobats and juggling bears! Exotic girls and fire eaters! // Muscle men, contortionists, intrigue danger and romance, electric lights, machinery... oh the electricity! // So exciting, the audience will stomp and cheer, so delighting, it will run for fifty years! So exciting, the audience will stomp and cheer, so delighting, it will run for fifty years! Spectacular, Spectacular, no words of the vernacular can describe this great event, you'll be dumb with wonderment!” –– Netřeba zbytečných slov. Jeden z nejlepších filmů mého života, kterému jsem přicházel tak dlouho na chuť, až jsem si jej úplně zamiloval. ()

salahadin

Nejprve jsem chtěl dát odpad, pak 4* a končím prozatím u tří...schopnost absorbovat ten neutuchající gejzír nejnablýskanějšího kýče nočních podniků Paříže vyžaduje hodně sil. Tenhle film ale neoplývá jen vizuálním přehršelem barev, které působí jako roztočené kolo štěstí báby Tutovky, ale i příběhem o lásce (slovo "láska" tu bylo absolutně nejužívanější slovo), který se toho krásného slůvka kýč rovněž ani v nejmenším nestrachuje. Proč mám tedy vůbec ztrácet čas s tímhle naleštěným pozlátkem? Protože je občas velmi zábavný (klobouk dolů, Jime Broadbente) a originální vůbec. A skrz své zdání uvnitř bych vsadil na to, že funguje jako schopný nabuzovák lásky pro holky (nebo i kluky??). Všeho moc škodí a proto říkám: "Láska je krásná věc, ale být jí posedlý tak jako ti dva, to by mi vzalo radost z ní." ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)