Mluvící prasátko Babe nechtěně zaviní zranění svého pána, farmáře Arthura, který se potluče při pádu do studně. Následkem toho zůstane jeho žena, paní Hoggettová, na všechno sama a brzy se farma dostane do nesnází. Farmářku napadne, že by talentované prasátko mohlo vystupovat v show, a tak s ním odletí do města, aby vydělali peníze a zachránili farmu před úpadkem. Tam je čekají problémy. Ubytovat se mohou jen v jediném hotelu, kde jsou povolena zvířata. Je to ale právě v době, kdy sousedé poštvou proti hotelu úřady a ty zabaví všechna zvířata, které v něm byla ubytována. Jedině prasátko Babe, kterému se podařilo zůstat na svobodě, může svým novým přátelům pomoci. Při záchraně zažije neuvěřitelná dobrodružství. Navíc se mu podaří vydělat dost peněz na to, aby zachránili farmu. (TV Nova)

brasek

Škoda... nie príliš vydarené pokračovanie. Zbytočne veľa zvierat, pointa čiastočne za vlasy pritiahnutá a aj tá akčnosť viac poškodila film ako ho posunula dopredu... hodnotím za tri hviezdičky, kedže snímok je pozerateľný. ()

Lefiath

Vyjímečný film, který bohužel silně utrpěl očekáváním lidí, kteří netušili co si o temném a podivném pokračování myslet (moje domněnka podle komentářů, první díl jsem neviděl). Podle mě jde o hodně silný a zajímavý počin, který ale stojí sám o sobě. ()

Svadbos

Tento zbytočný film je sklamaním na každej úrovni. Je preplnený zábermi nepríjemnými pre malého diváka. Ako tak to zachraňuje samozrejme neporaziteľná babe a tri spievajúce myši. ()

pan_buh

Oproti prvnímu dílu dost skok dolů. Ale abych jen nenadával, tak ty opičáci ( vzdáááleně připomínající jistou populární menšinu) jsou fakt výborný! Od vzhledu až po chování.... Takže za ně dávám celou jednu hvězdičku. ()

malis.uo

Nemůžu si pomoci, ale já to mám rád. Je pravda, že s prvním dílem se tento podivný film nedá srovnávat, ale... právě jeho jinakost a úmyslná ujetost se mi moc trefila do nálady. ()

vendulaterez

Krásné jako první díl, akorát mi občas přišlo, že se do popředí dostává více farmářova žena než prasátko, my chtěli více prasátka:) ()

Jardomas

Toto je pouze recenze, nikoliv diskuze. Jen předem upozorňuji, aby nevznikla mýlka.   Tento film, ačkoliv se to nezdá, má dobrý základ. Prosím neodsuzujte ho bezmyšlenkovitě, neboť ne vše je na něm špatně.   Prvotní zápletka (farmářova nehoda) je jednoduchá, to se dá prominout a pochopit.   Incident na letišti je normální. To též schvaluji. Mohlo to proběhnout trochu lépe, ale co se dá dělat.   Příchod na hotel a ubytování se taktéž v pořádku. Opička loupežník a její souputníci taktéž. To vše až do příchodu majitele pokoje, kde se tato scéna odehrává. To, v jakém stavu přišel rozhodně neschvaluji. Že neupravený, dobře (je to starý člověk), ale proč má na ústech tolik zmrzliny?! A co si to přinesl?! Rád bych věřil tomu, že do něj někdo vrazil na ulici, ale jelikož taková to scéna chybí, dává to této postavě nedůstojný dojem, že si nedává pozor a omylem se umatlal.  Jak se pak příběh dále rozvíjí, vyzní to, že svůj osud si zapříčinil nezdravou stravou a zálibou ve sladkostech (tomu nahrává jeho těžké dýchání). Rád bych věřil tomu, že ty muffiny, lízátka a bonboniéru měl pro budoucí publikum a pro svou neteř, která ho ubytovala, ale opět taková to scéna chybí. Jestli tohle všechno vyškrtli, nevím. Pokud ano, tak je to rozhodně škoda. Toto vše + smutná shoda náhod při vystoupení ho připraví o náplň jeho života = povolání klauna v nemocnici. Záběr na jeho nevěřícný výraz v obličeji, když mu hoří jeho živobytí před očima, ve mě probudil smutný pocit, že postava Fuglyho Flooma (obstarožního klauna, který i přes své stáří stále činní děti šťastnými) si měla zasloužit hezčí a důstojnější osud v tomto příběhu.   Přitom incidentu s pochodní se dalo jednoduše předejít, kdyby nebyla zapálená. Vždyť bylo vidět zapalovací tlačítko, které se musí držet, aby pochodeň hořela. Vysloveně odsuzuji tuto zbytečnou zápletku, která byla k postavě starého klauna krutá a zapříčinila jeho pád do kómatu.   Tento žalostně smutný nádech v pohádce pro děti nemá co dělat a já proti tomu protestuji jako již dospělí divák, který v sobě pořád ještě má vnitřní dítě. Přitom to mohlo dopadnout o tolik lépe.   Stačilo, aby dané záběry (již zmíněné) nechyběly. Aby klaun neměl problémy s dechem. Aby bylo vidět, že se na chvilku zamyslel a teprve pak strčil prasátko do kufru. Aby vystoupení před dětmi v nemocnici nedopadlo tak strašně, ale právě naopak (žádný oheň, žádná destrukce kulis a žádný smutný pohled). Tudíž by se klaun nedostal do nemocnice, mohl více interagovat se svou neteří a tím by se tyto žalostné chyby v příběhu vyřešili. Protestuji proti této osudové nespravedlnosti jako divák dítě i jako divák dospělý se smyslem pro důvtip příběhu. Tyto scénáristovy chyby učinili pokračování výborného filmu zbytečně nedokonalým. A přitom stačilo tak málo a toto dílo by bylo o trochu lepší. ()