Mluvící prasátko Babe nechtěně zaviní zranění svého pána, farmáře Arthura, který se potluče při pádu do studně. Následkem toho zůstane jeho žena, paní Hoggettová, na všechno sama a brzy se farma dostane do nesnází. Farmářku napadne, že by talentované prasátko mohlo vystupovat v show, a tak s ním odletí do města, aby vydělali peníze a zachránili farmu před úpadkem. Tam je čekají problémy. Ubytovat se mohou jen v jediném hotelu, kde jsou povolena zvířata. Je to ale právě v době, kdy sousedé poštvou proti hotelu úřady a ty zabaví všechna zvířata, které v něm byla ubytována. Jedině prasátko Babe, kterému se podařilo zůstat na svobodě, může svým novým přátelům pomoci. Při záchraně zažije neuvěřitelná dobrodružství. Navíc se mu podaří vydělat dost peněz na to, aby zachránili farmu. (TV Nova)

ARI50

Cesta prasátka už není ono přeci jen jednička měla hlavně kouzlo v místě a tady se to moc nepovedlo. ()

corpsy

Mnohokrát štýlovejší, ako časť prvá a musím opäť pochváliť réžiu ( tentokrát ale Georgea Millera, ktorý vystriedal Chrisa Noonana ). Na prácu s celým zverincom naozaj treba nervy a talent. Avšak najväčším problémom je príbeh, ktorý viackrát zabieha až do sebeparódie a nemá potrebné emócie, ktorých som sa dočkal v jednotke. Ide ale o veľmi podceňované dielo, čo si rozhodne nezaslúži. ()

slunicko2

Akce nahradila nápady. 1) Zatímco galantní prasátko představuje spoustu parádních nápadů, které jsem okouzleně sledoval, prasátko ve městě je typická dvojka - nic moc nového, těží z předchozí pověsti i inspirace a už mě prostě tolik nebere. Ale stále je to pěkný film._____ 2) Výstižný koment: Radyo*, tron**. ()

Derek

od George "Mad Maxa" Millera (i ked prve prasiatko Babe produkoval) som cakal vselico ale na drsnu a pre mensich divakov i urcite traumatizujuca "rozpravku" som nebol pripraveny. po technickej stranke to bolo uplne vynikajuce a vsetky zvieracie momenty i dnes posobia neuveritelne, skoda ze sa lepsie nezapracovalo i na scenari... ()

Fanucci

Ono je to...smutné! Ten příběh skoro vůbec není komediální, což v mé infantilní náladě kdy jsem si film pustil, byl poměrně šok:-) Dvě hvězdy za prasátkům súžasně milý hlas (v originále samozřejmě) a mafiánského bulteriéra - "What the pig says, goes!":-) ()

balba

Velmi zvláštní pokračování úspěšného rodinného filmu, rozhodně není určeno malým dětem.Naopak zvrhlí milovníci filmů T.Burtona či J.P.Jeuneta z něj budou v sedmém nebi. ()

Nach

Předně musím říct, že mám Babe: Galantní prasátko rád. Ovšem jeho pokračování mě zasáhlo o něco více. Důvod je prostý: mám rád styl Jean-Pierre Jeuneta. Pokud znáte jeho filmy, usoudíte, že kdyby tento snímek točil právě on, výsledek by vypadal podobně. A já oceňuji i odlišnost, pokud jsou za ní nějaké hlubší cíle. Zde jde Babe více do vážnější, umělečtější a dospělejší noty, což se milovníkům jedničky samozřejmě nelíbí. Určitě za to může změna režiséra a scénáristy. Přesto všechno však já byl i napodruhé spokojen. 80% ()

pufina odpad!

V nejlepším se má přestat, ale v tomto případě platí, že ani ten první díl neměli nikdy netáčet. To by totiž bylo opravdu nejlepší, natož se pouštět do pokračování. ()

Juto

Nepopierateľne šikovné a vynaliezavé pokračovanie. Babe víťazí a opäť ukazuje, „ako môže láskavé a pevné srdce vyliečiť smutný svet“. 6/10 ()

Šimpy

Oproti jedničce hodně ztrácí. Děj je přeplácaný a i když to vezmu jako pouhou hříčku s určitou kritikou městského života, tak to není ono. ()

bartias

Milý film o ovčáckém prasátku, které se nedopatřením samo ocitá ve městě a díky své dobrotě sjednotí místní toulavé psy, kočky i rodinku šimpanzů s orangutanem. Zvířátka jsou roztomilá a film je kupodivu i zábavný. ()

greetchen

Mně se ten film moc líbil a přesně splnil očekávání, která člověk od dětského filmu může mít. Neviděla jsem první díl, možná proto nechápu tak nízké hodnocení zde. Mělo to příběh, vtip, úroveň, bylo to vizuálně překrásné a bavily mě i ty vtípky mimochodem, určené spíše pro oko dospělého diváka, jako třeba všechny ty známé stavby z celého světa soustředěné ve Městě. (Kdo našel Tančící dům? ;-)) ()

Red Meat

Oproti ultra-optimistické jedničce je dvojka teméř horor. Temná atmosféra, zmrzačená zvířata... Rozhodně mi ten film nepřipadá vhodný pro děti!!! Ale pro milovníky Fincherových, Lynchových a jiných podivností je minimálně zajímavý! ()