Mluvící prasátko Babe nechtěně zaviní zranění svého pána, farmáře Arthura, který se potluče při pádu do studně. Následkem toho zůstane jeho žena, paní Hoggettová, na všechno sama a brzy se farma dostane do nesnází. Farmářku napadne, že by talentované prasátko mohlo vystupovat v show, a tak s ním odletí do města, aby vydělali peníze a zachránili farmu před úpadkem. Tam je čekají problémy. Ubytovat se mohou jen v jediném hotelu, kde jsou povolena zvířata. Je to ale právě v době, kdy sousedé poštvou proti hotelu úřady a ty zabaví všechna zvířata, které v něm byla ubytována. Jedině prasátko Babe, kterému se podařilo zůstat na svobodě, může svým novým přátelům pomoci. Při záchraně zažije neuvěřitelná dobrodružství. Navíc se mu podaří vydělat dost peněz na to, aby zachránili farmu. (TV Nova)

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 6 162 640 $ (2384 kin) // Náklady na výrobu: 80 mil. $ // Ocenění: Oscar 1998 - nominace: píseň (That'll Do) // BAFTA - nominace: zvláštní efekty ()

cityman

Druhý díl, který se pokouší navázat na úspěch dílu prního. U mě však celkem propadli oba dva. Možná být o patnáct let mladší, díval bych se na to trochu jinak, ale takhle ....... :-( ()

newt17

Výtvarně úchvatná podivnost. Jestli je pravda, že největší peklo na filmařině je práce se zvířaty, tak si pan Miller zaslouží propustku do nebe. Tím myslím do opravdového nebe, filmařské nebe si nezaslouží, protože se dopustil velkého hříchu a do Babe 2 pustil kromě zvířátek také lidi, kteří se je snaží trumfnout tak šílenými výstupy, že bych se bál, aby z nich děti neměli psychickou újmu. ()

tyna97

Na můj vkus hodně smutný a zvláštně depresivní film o milých mluvících zvířátkách. Ani to Babeovo dobrodružství to nezachrání. ()

geek.ondra

Jsem z toho totálně v prdeli stejně jako z jedničky. Jakási mysteriózní deprese pro celou rodinu ze které se mi celou dobu zvedal kufr. Nikdy už to nechci vidět a už vůbec ani pochopit o co že v tom vlastně jde ()

PhoenixSwan

Pro labužníky doporučuji připravit marinádu na sele následujícím způsobem. Základem marinády je olej, černé pivo, sůl a česnek. Chutě neznají meze a proto je možné přidat do marinády třeba i mletou papriku, chilli, hořčici aby to mělo říz a nebo také kari pro lepší barvu. Říkali jste si po prvním díle, že by jste si takové krásné prasátko chtěli pořídit domů? Po tom druhém ho budete chtít pěkně propečené. Nejlépe s křenem a hořčicí prosím. ()

Bonniesgun

Od dvojky se toho už většinou moc nečeeká, a jinak tomu není ani u prasátka Babe. Jenže ono je pořád tak roztomilé a celé je to.... no, když je někdo ujetý na mluvící zvířátka, není mu pomoci... ()

Guran

Vyloženě snímek pro děti, jako jsem byl já před spousty lety. Je i hezky udělaný, zvířata když mluví, tak opravdu otevíraj tlamy, už to není jako v Neuvěřitelné cestě, kde zvířata mluvila a neotvírala tlamu. Film má i děj, ale i prasárny. Např. nafukovací žena na konci filmu, nebo uklízeč na letišti s prasečím obličejem. To mi přišlo poněkud trapné, a dost to sráží hodnocení, ale i tak jsem si jako malý užil moc krásné časy s tímto filmem. ()

majk_n

Pohoda prvního filmu se vytratila a naopak z toho někdo chtěl mermomocí vytvořit temný thriller. Vznikl z toho tak trochu paskvil. ()

Holusacek

Nezábavné pokračování prvního dílu,který je opět rozdělen na kapitoly a až na nějaké lepší scénky,slabší film.A to město,to se mi jako vážně nechtělo věřit,že je to New York,když tam byla socha svobody,Eiffelova věž,nápis Hollywood,Sydneyská opera a nevím co ještě-to už si jako vážně dělají legraci,že by to nějaký divák nepoznal,a jestli to byl vtip,tak hodně špatný.Od jedničky pouze slabé pokračování.=40% ()