Sedmilhářky (TV seriál)

Big Little Lies

Veľké malé klamstvá

(neoficiální název)

USA, 2017, 6 h 49 min

Trefný satirický nadhled o tom, jak starost o děti nahradila posedlost dětmi, žabomyších půtkách na krev na maloměstě i o tom, co se děje za zavřenými dveřmi domácností, když se nikdo nedívá (v "ne až tak hrozivosti" jde v důsledku o jedno z nejmrazivějších ztvárnění domácího násilí vůbec). Spíše než o adaptaci jde sice o doslovnou ilustraci předlohy, ale ta je natolik nosná i tématy bohatá (jakkoli na oddechové straně spektra), že to spolu s výtečným obsazením rodičů i potomků bohatě stačí ke spokojenosti. Problém je jedině délka; přeci jen sedm epizod na něco málo přes čtyři sta stran je silná káva sama o sobě. Nemluvě o tom, že už i předloha se potýká s mlácením prázdné slámy ve střední pasáži. Paradoxně přes veškerou doslovnost to má však oproti předloze značně odfláknutý závěr, kde nejen že se nedostane na důstojné uzavření veškerých linií, ale ony dokonce některé v této verzi ani nedávají smysl.(10.3.2017)

Začátko-jarní HBO událost, která mě celých 7 týdnů kovala k obrazovce...jenže závěrečný díl jen potvrdil to, co všem detektivkám-znalým divákům už tak v půlce muselo být dávno jasné. Minitelenovela, která hodně těží z toho, že ji mělo pod palcem HBO. a ta i prostě umí držet svůj tv standart. Je to k nevíře. Dávám za 4, ale jsem mírně zklamaný. Až takhle vysoko si tahle kabelovka posadila laťku.(5.4.2017)

Plakát alá Zoufalky a žánr "komedie" mě nejprve bezvadně odradily, ale jsem neskutečně rád, že jsem do toho nakonec šel, protože WOW!!! Byl jsem téměř přesvědčený, že to nebude nic pro mě, ale musím říct, že je to nakonec jeden z nejgeniálnějších seriálů (minisérií), které jsem doposud viděl. Stejně jako ostatní uživatelé, ani já nevím, kde mám začít chválit. Luxusní scénář? Styl vyprávění? Střih? Nebo hudba? Tady bylo prostě všechno dobře - po filmařské stránce naprosto dechberoucí. Ale nejen po stránce filmařské. V podstatě už od Pilotu jsem byl neustále v napětí - kdo, co, jak? Bylo skvělé, jak si seriál s divákem hrál, překvapoval a boural očekávání. V podstatě každý díl byl neuvěřitelnej, ale u finále už jsem skoro fakt nedýchal a klepal jsem se nervama. Už dlouho mě něco tak emočně nepoložilo. Ta zvědavost po každém díle mi bude fakt chybět. Herecké výkony doslova fenomenální, věřil jsem všechno všem (a rozdával bych jedno ocenění za druhým). Snad každá postava byla naprosto přesně zahraná a zajímavě vykreslená, takový herecký koncert už opravdu hodně dlouho nepamatuju. Jedním slovem dokonalost, která má můj maximální obdiv a respekt. 100%(6.4.2017)

Již od prvního dílu jsem věděla, že tohle je ten seriál, který se prostě nebude líbit mužům. Nejen proto, že hlavní hrdinky jsou v podstatě jenom ženy, bohaté a na mateřské, ale také proto, že odbourává veškeré stereotypy. Ačkoliv je tu rivalita mezi hlavními hrdinkami a vedlejšími postavami, postavy nejsou černobílé, vyvíjí se, odpouští a uznají i chybu. Velkým plus je ztvárnění domácího násilí, jak jsme ho asi ještě v televizi neviděli. Proč z 99.9% filmy ztvárňují páry, kde muž ubližuje ženě a jí se to líbí? Asi proto, aby tenhle seriál ono tabu konečně prorazil a ukázal ženám, že nemá cenu si hrát na dokonalý pár, když máte doma tyrana.(6.4.2017)

Na Sedmilhářkách mě asi nejvíc zaujala ta detektivní rovina, i když je jí věnováno poměrně málo prostoru (výslechy přizdikakavých a zapšklých rodičů moc nepočítám). Prostě si tak šest dílů a 46 minut z dílu sedmého říkáte, kdo to tam na terase natáhl brka a pak se to dozvíte > nádhera, stoprocentní katarzní prožitek. Celou dobu jsem se modlila- ať to není TA... ale ať to není ani TA... Mistrovsky zvládnutý scénář- sedm akurátních dílů, nic není nadbytečné, všechno šlape jako hodinky a nádherný soundtrack podtrhuje herecké výkony >>> pojďme do plných!(26.4.2017)