Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

subic

Jsem princ ze země lva. Chci se vrátit domů, ale nejdřív musím přimět skály, aby se vzdaly. Vydaly, co jim nepatří. Jsem Jaroslav a přijel jsem si pro své bratry, Jindřicha a Jaromíra. Pro mě rozhodně patří do TOP5 českých a československých pohádek. Má nádherné exteriéry, je skvěle zahraná, je temná, prostě ji mám rád. Jen škoda formátu 4:3. ()

johnny01

Ve filmu se mnohé nepovedlo. Dlouhý a nudný úvod, nepochopitelná kletba a málo propracované charaktery postav - rozeznat Jaroslava od Jaromíra je stejně obtížné jako rozeznat obě princezny, vzhledově i chováním, navíc postavám chybí motivace. A princ je děvkař, super. ()

Tominni

Třetí princ - ne úplně typická, ale velmi dobrá česká pohádka o třech princích a krásných princezen z Diamantových hor. Kdo je Jaromír, kdo Jaroslav? K tomu trocha moudra o královském dělení a okouzlující Libuška Šafránková. ()

ostravak30

Od dob Tří oříšků pro Popelku se oba změnili. Především zestárli. Ale tohle není důvod, proč jsem celé roky tuhle pohádku opomíjel. Hlavním důvodem je trochu chabý scénář. Je to sice typický Erben - tři princi, tři úkoly apod., ale mě prostě dvojrole L. Šafránkové a P. Trávníčka nezaujala. U prince bych to pochopil, když se narodili z masa jedné ryby, u princezen je to trochu podivné. Tím spíš, když při dospívání neexistuje jediný detailní záběr na hochy. A ještě podivnější pak zůstává to, proč L. Zedníčkovou pro změnu musí nadabovat sama Šafránková. Opravdu velkou roli si střihl i poslední z bratrů Jiří Bartoška. Pohádka sice nedosahuje ani hodiny a půl, přesto by se jistě dala o něco zkrátit. Jistými rozpravami a především utahaným začátkem, který hned z úvodu diváka unaví, je pohádka spíše nezáživnější podívanou. ()

JosefTomas

Nic pro dámy, protože Bartoška vám ujede na začátku filmu do prd... předaleké země a místo toho tam dostanete dvakrát Trávníčka, co musí sám sebe zachraňovat z Údolí skal, aby divákům předvedl, jak vypadá český princ. Tj. Přechcat všechny a nevázat se. Já tu pohádku prostě miluju. ()

gidzitka

Absolutní majstrštyk plný archetypů a symbolů (na ty byl Moskalyk machr - viz Babička), který pravděpodobně spousta diváků vůbec nepochopila. :) Mysteriózní atmosféra, geniální hudba, Šafránková v temné roli..., se kterou jsem se kdysi ztotožňovala - než přiznat, že jej miluje, nechá svého milovaného raději zkamenět. Ten úžasný závěr, kdy Jindřich odhodí meč, protože pochopí, že tudy cesta nevede a princezna nemůže téměř unést tu trýzeň, kterou způsobila... a dojde lásky skrze odpuštění. Nejryzejší pochopení pravého mužství i lásky ve své nejzářivější podobě. 100% ()

Petr59

I přesto, že tato pohádka vypadá celkem slibně, dějem i hereckým obsazením, tak mě tedy rozhodně k srdci nepřirostla. Tohle tedy nemusím. Nudné, nezáživné, unavující. ()

natalanka

DJkoma to napsal úplně přesně. Jako holak jsem ji moc nemusela, ale zjišťuji že čím jsem starší, tak můj pohled na pohádku zraje. Je taková zvláštní. Místy veselá, ale i vážná, strašidelná. Ale své kouzlo určitě má. Já nemusela ani pannu a netvora a přesto si ke mně cestičku našla a už se zabydlela a nepustí :-)) ()

zdeci

Jestli je to ta pohádka, jak tam Travič honí to jehně, tak to ještě přidám, neb to samé si tu na Islandu užívám už půlrok :-) Jo, je to on! Šup a jsme na čtyřech... ()

DooFooS

Jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství a jak tak koukám na hodnocení tutenc, tak jsem asi v menšině. ()

swinevenca

Neohratelná úvodní písnička a spousta královskejch mouder, který asi nikdy nezačnu brát vážně. Sice je tady nějakej divnej časoprostor, ale kde bysme byli bez Jaroslavů. ()

Víteček

A Jaroslav, protože byl nejchytřejší, sedl na metro a byl v království ve skalách za 20 minut. Nezlákal ho ani oschlý salát po bratrovi, ani barevné sklo a vysvodil celé království i své bratry z kletby, kterou jsem tak úplně nepobral. Slabé ***. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar