Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

DandaPiper

Jednoznačné guilty pleasure. No uznejte, krásnovlasá Libuška Šafránková, která si plete svoji dvojroli vyloženě v každé scéně, kdy při ztvárnování dobré princezny hází pohledy, že by vás nejraději vyloženě zavraždila a naopak při ztvárnování té zlé/přísné ukazuje tolik "compassion", že neprvoplánované matení diváka je zajištěno... Potom celý ten koncept třetího prince děvkaře, který zachranuje situaci jen díky tomu, že není oslepen, oslaben ...oblbnut! láskou je prostě mega a svým způsobem značně nadčasový. Korunu tomu nasazujeuž jen závěr, při kterém se hned v prvním momentě zase běží ku!vit za holkama a končíme vesele. Takovou oslavu "manwhoring" snad ještě česká kinomatografie nezažila a já smekám, dámy a pánové, princové a princezny!! ()

Stepka.T

Trávníčkové mi neva, ale moc mi ten příběh nedává smysl, hlavně teda ten princip třetího úkolu - jak se pozná, že Jaroslav vyhrál? Nebo na to jdu moc vědecky? :-D ()

Gig

Dvě Popelky - jedná hodná, druhá mrcha ala Dračí princizna. Dva princové z Popelky. Bartoška a Munzar jako Lví srdce. Co víc si přát. Prachovské skály a královské dělení, které použivám dodnes. ()

Simako

Skvělá pohádka. Jsem zastáncem toho, že česká pohádka 80. a 90. let je nejlepší na světě. Prostě na ní nikdo nemá!!! Tenhle počin patří mezi ně!! za pět!! ()

Mainer

Tohle je fakt asi nejdepresivnější pohádka, co jsem kdy viděl. Vůbec nevim, proč to má takový prvky, když se to rozbíhá tak krásně... ()

wrána

Jedna z mála pohádek, u které dodnes zůstávám přikován k obrazovce. Není to totiž klasická pohádka pro malé děti, ale spíše jeden z pohádkových příběhů pro dospělé. Má poutavý příběh, je dobře natočené, dobře zahraná a hlavně má příjemě temnou atmosféru a celou dobu si udržuje slušnou dávku napětí. Prostě o kus víc než obyčejná rozprávka pro děti. ()

Usir odpad!

Nevím proč, ale tuhle pohádku absolutně nesnáším. A ani Libuška to nezachránila, ačkoli ji mám moc rád. ()

Ala007

Pohádka, která zraje jako víno, každé další zhlédnutí přináší nové postřehy a dojmy. Pavel Trávníček ve vrcholné princovské formě. Holky, královské dělení!!!!!! No kdo by odolal???? ()

hany83

Mezi mé nejoblíbenější nepatří, ale co si nedám nikdy ujít, je Jirka Bartoška vystupující ze skály na konci! ()

John Dunbar

Tato pohádka se zcela vymyká tehdy běžnému a jistě velmi kvalitnímu standardu pohádek ČSSR. Skrývá v sobě nějaké temné a přesto krásné kouzlo. Výběr Adršpašsko-teplických skal toto kouzlo ještě zvětšuje. Bohužel, tento pro mě krásný aspekt sráží v širší rovině diváků hodnocení spíše dolů mimo červenou hranici 70%. Závěrečné rozuzlení ve skalách za finišující uhrančivé hudby Ivana Kurze si vždycky naplno vychutnám. ()

KacHnAop

Nedoceněná pohádka plná sympatických hereckých obsazení, emocí, nádherné hudby a humoru. Vše, co si může běžný divák plnohodnotně vychutnat a přát. ()

Delmondo

Holky královské dělení! Tak tuhle legendární hlášku pronesenou polygamním princem Jaroslavem používám vždy když se dostanu mezi větší množství dívek a žen. On totiž Pája Trávníček je ze všech filmových princů nejlepší a nikdo ho už nepřekoná, stejně jako tuhle pohádku která je jednou z našich nejlepších byť trošičku drsnější. ()

LeePriest

Jestli máte malé dítě nebo sami např. o Vánocích rádi sledujete pohádky, nečekejte od Třetího prince zklamání z toho, že jste si něco takového pustili, stejně tak ani zázrak, který by Vám vyrazil dech. Takže průměrná pohádka, kterých v Česku vznikly desítky. ()

Chanddra

Taková zvláštní pohádka. Buď ji milujete nebo je to přesně naopak. Jako malá jsem ji brala jako horor a scéna, kdy prince pohltí skály, se mi vryla nesmazatelně do paměti. A přece jsem se nebála, protože to je přece pohádka a ty skončí vždycky dobře :-) ()

Fantasy

Nejdřív jsem tu pohádku nesnášela, protože se mi zdála dost depresivní a přišlo mi, že ti princové dostávají až moc na budku, ale čím jsem starší, tím víc jí přicházím na chuť. Prostředí kolem skal, kde se natáčelo je sice temnější, než je u pohádek obvyklé, ale o to víc je pro mě film zajímavější. A zápletka? Záhada kolem zmizení dvou princů-bratrů při hledání vhodné manželky, dvojčata narozená na základě předpovědi a navíc temná kouzla, která se točí kolem princeznina rodu jsou více než zajímavým lákadlem. Navíc, kdo by odolal dvojici Trávníček - Šafránková (obzvlášť, když každý z nich je tady dvakrát), že? ()

LadyRainier

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, jako hodně malinké se mi líbila hudba a psi ... Dnes vidím ty skvělé herecké výkony, a že je ta pohádka depresivní?? Právě proto je ojedinělá a tak moc se mi líbí ...Má v sobě tolik moudra a tolik co říct i dnes ... Král a královna perfektní a sehraní, Libuška Šafránková krásná a Pavel Trávníček konečně hraje ...,-)) ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar