Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Cyklistka

Napálím sem pět hvězd, čerstvě po asi desátém zhlédnutí. Prostředí Adršpašských skal Moskalyk vyždímal maximálně, v kombinaci s klaustrofobickou hudbou mám i v dospělosti husí kůži. Ještě mám doma schované barevné sklíčko, které jsem kdysi jako děcko na dovolené ve skalním městě našla. Žluté. Koukala jsem skrz něj tehdy na slunko stejně jako princ Jaromír... Čím jen to je, že Třetího prince, Zlatovlásku, Pindruše, Prince a Večernici a nakonec i tu Popelku hltám i ve značně postpubertálním věku? Sentimentalita? Nebo nadčasovost a poctivá práce všech zúčastněných? ()

Isognomostom

Dnes jsem si uvědomila, že jako malá holka jsem tuhle pohádku vůbec nemusela (hlavně kvůli těm pasážím ve skalách), ale čím jsem starší, tím víc se mi líbí... v porovnání s modernější pohádkovou produkcí si zaslouží nejvyšší hodnocení. Královské dělení! ()

ladinek

Výborná pohádka s krásnou Libuškou Šafránkovou a s perfektním Pavlem Trávníčkem.Dívám se na to každý rok a pořád mě to baví.Dávám 95%. ()

mad.dog

Prostě, tahle pohádka mi přirostla k srdci a moc mě baví. Jak herecké výkony, tak celková atmosféra navazuje pocit lehkého mrazení. Dospělá pohádka, kterou považuji za nejvydařenější. ()

andydufrsn

Prostě pohádka! tentokrát opět vedoucí děti k pochopení toho, co že je to v životě nejdůležitější, a že peníze a drahé kameny to rozhodně nejsou! ()

Naty94

Skvěle strašidelná pohádka, ačkoliv je děj poměrně komplikovaný a pohnutky princezen nejasné. Výprava je ale skvělá a příběh jako takový se mi taky líbí. ()

Jirkacek

Když jsem byl malý, tak pohádka Třetí princ nepatřila mezi moje nejoblíbenější a dá se říct. že jsem ji ani moc nechápal. Vše se změnilo o mnoho let později, když jsem ji viděl v dospělosti a v plném rozsahu jí porozuměl. Přesto ve mne zůstal jeden stejný pocit - místo příjemného pocitu a radosti z úspěšného tažení prince, jsem měl spíše pohádkový strach. Možná to způsobila ta hudba, režisér a jeho strašidelné potřeby či snad autor knihy a předlohy Karel Jaromír Erben. Každopádně se mi líbily exteriéry, kde pohádka byla natočena, protože skály mám velmi rád a Adršpašské skalní město považuji za naše nejhezčí. Co se týče herců, tak Pavel Trávníček zde sehrál podle mne svou nejlepší nedivadelní roli, nicméně Libuše Šafránková se mi více líbila v pohádce Princ a Večernice. Doma se vždy trochu potutelně posmíváme roli Jiřího Bartošky, který se příliš na obrazovce nezdržel. Čas od času na tuto pohádku doma podíváme, ale rozhodně nepatří a nikdy už nebude patřit mezi mé favority. Raději mám jiné, nové i ty starší. Přesto si ji určitě pusťte, je to již česká klasika s mnoha úspěšnými herci. Dozvíte se tak, jak dopadl příběh, v němž třetí princ odjede do cizího království a osvobodí zde své bratry zakleté do skal. Princezny však jsou k dipozici jen dvě, zato princové jsou tři - jak do dopadne, uvidíte sami. Já vyrývám do diamantových skal tři pěkné hvězdy ***. ()

Felsenberg

Nádherná pohádka s tajuplnou atmosférou se skvělými výkony Munzara, Hlaváčové, Trávníčka a Šafránkové. Marně se neustále ptám, proč dnešní pohádky už nejsou takové a za rok po nich neštěkne pes. Má to dva důvody - atmosféra a herci. Abyste ocenili tuto pohádku, musíte mít v sobě aspoň kapku melancholie nebo temného, smutného... ()

Milsa

Táto rozprávka mi prišla taká divná. Najprv nikto nič nepovie, divák nič nevie, ale na konci každý všetko vie a všetko je jasné. Divákovi síce tiež, ale príde mi to také nemastné, neslané. ()

BStone

Výborná pohádka, skvěle obsazená, krásné exteriéry a dokáže zahrát i na lehce temnější notu. Jedna z těch našich nej. 70% ()

martin2702

Taky jedna z mých oblíbených pohádek taky se na ní vždy rád podívám Pavel Travníček je prostě pro mě jasný Princ číslo jedna. ()

stan05

Pohádka to není vůbec špatná, herci jsou taky fajn, ale ta hudba! Po čtvrt hodině se mi kroutí i palce u nohou, po půl praskají ušní bubínky a po hodině do sebe rvu všechny prášky z lekárničky, ulehám do vany s teplou vodou a slastně si přeřezávám tepny. Takhle by pohádka asi působit neměla. ()

JoshSparks

Jedna z mych oblibenych pohadek. Je to trochu hororacek, ale ma svoji atmosferu, dobre herecke obsazeni a nastesti klasicky pohadkovy pribeh (na motivy Erbena). A ve scene, kdy je princ uveden poprve do hradu princezny z diamantovych skal bych prisahal, ze hraje stejny hudebni doprovod jako ve Vetrelci (1979 - Jerry Goldsmith). ()

Tafee

Mno, to průměrné hodnocení moc nechápu. Jasně vedle Vorlíčkova díla (Princ a Večernice) je tohle temnější, více fantasy než klasická pohádka. Pro mě ale i tak jedna ze srdečních záležitostí. Režie, herecké výkony (i když Trávníček je prostě "Trávníček"), výprava, lokace - všecko dobrý (jen hudbu si dovedu představit lepší). ()

GrooteLulu

Prvně Jindřich a ta ze skal. Potom Milena a Jaromír. No a nakonec Jaroslav, seznamte se... podotknul bych, že princ Trávníček je mě zde sympatičtější, než v Popelce, kde je spíš mrzutým princátkem. Hudba je to hlavní, co mě zde utkne hlavou. Závěrečný hon prince na princeznu je vhodným přirovnáními k fanfárám z Libuše a na závěr Bartoška, coby zjevivšívse jako absolutní vítěz a Jaroslav, jemuž zbudou "jenom" všechny holky v království...3,5hvězdy ()

hypnos11

Zajímavý námět, krásné prostředí, pěkně natočené. Scénář je ale nějkaý děravý - kdo koho zaklel? V pohádce je naznačeno, že Jindřich zaklel princezny poté, co jej princezna ze skal podvedla při třetím úkolu, když si k vítězství vypomohla spoluúčastí své sestry. Ono to trochu nedává smysl, když zaklel on je, proč tedy on zkameněl? A co s tou kletbou mají psolečného skály? Princezny mají oba prince (Jindřicha a Jaromíra) rády, ale házejí jim klacky pod nohy, jak to jenom jde. To je zřejmě ona kletba, ale působí to trochu divně. Je to škoda, protože jinak byla pohádka moc fajn a neotřelá, zasazení do Adršpaškských skal byl skvělý nápad. PS - Jako předloha se zmiňuje Erbenova pohádka "O dvou bratřích", ta se ale ve skutečnosti jmenuje "O třech bratřích, dvou moudrých a jednom hloupém". ()

horskejvlk

Temná a krásná pohádka, drobné chybky vše odpuštěno, Libuška v trvalé úžasná. Něco podobného se už nenatočí, neboť tady funguje vše jak má, král působí majestátně, princové jsou prostě mužní a pohlední žádnej obranej uzenáč ani chlapák co smrdí potem. Scénář je bezchybný a hrad Křivoklát je cool nesmím zapomenout ani na autentickou kovárna a v něm František Hanus, prostě gotika jak vyšitá. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar