Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

rsimonyi

Tento seriál se mi taky líbil, asi nejlepší byla čtvrtá série, kde už se seriál mění v komedii. Škoda že TV NOVA u nás opět tento seriál zazdila častým přesouváním vysílacího času, takže na premiéru šesté řady (vždy ve 2-00 ráno !!!) asi nikdo nekoukal. Určitě lepší a zábavnější než Herkules s Kevinem Sorbo. ()

chalp

Keby to nemalo toľko dielov a taký chaos aký to vyvolá ak vynecháte pár epizód, s priemerom by som neváhal. ()

LucyW.

Asi jsem měla taky radši Hercula, ale reálný základ jsem nečekala ani tam. Pletli dvě Antioppy dohromady a pozdější setkání se severskými bohy... No já teda z obou těch seriálů lezla po zdi :-) a totálně mi zvedali krevní tlak, ale koukala jsem na to, ne? Nejvtipnější je, že za mlada se Xena setkala s Cézarem, teprve po řadě let s Odyseem a pro jistotu i s Ježíšem... ()

thunnus

No, když mi bylo dvanáct, tak se mi to docela líbilo, teď jen přidávám tu jednu hvězdičku z nostalgie, protože jinak je to spíš podprůměr.. ()

jacksax

Výchovný seriál pro děti na základní škole. S Xenou je jedna potíž - a to ta že po éře Xeny by zůstali jenom ti zlí. Neboť ona nezabíjí, zatímco ti zlí s tím problémy nemají. Xena byla fajnová holka co si razila cestu v dobách ...bla bla bla.. a její život byl kvalitní a na jisté úrovni. Jednou však potkala pomatenou čarodějnici Gabrielu, která ji začarovala tak, že musí jezdit po celé zemi - spíš kontinentě- pomáhat lůze a dělat ze sebe tu největší krávu. Bohužel Xenu z prokletí nikdo nevysvobodil, tak to asi dělá dodnes. Pokud se to někomu podaří, přihodím dvě hvězdičky a začnu se znovu dívat. ()

j0nathan

Xena a Herkules. Dva seriály, které jsem za mlada hltal díky TV Noha, když jsem přišel ze školy domů. Už tehdy jsem měl pro Lucy Lawless takovou menší slabost. :) ()

lardko

Ze začátku mi to přišlo zajímavý a docela jsem se na to dost koukal , ale asi tak po 30 dílu mi to přišlo jako nudná blbost v které se opakují scény. ()

RadimFišer

Po Herkulovi přišlo tohle? Kdo byl lepší? Byl to Herkules, protože byl muž, uměl vrhat disky a měl větší svaly. Samozřejmě bylo nejlepší když se sešli. I když...kdo by si nedal Xenu? Úcta k mládí- tři hvězdy. ()

Hopi

Rozhodoval jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami, nakonec vyhrály dvě díky páté sérii. Seriál je patlanina všeho možného, s historií a různými bájemi a pověstmi udělali tvůrci neuvěřitelné čachry. Ale to vůbec nemusí být na škodu. První série je takový vlažný rozjezd, je vidět cílení seriálu na mladší diváky a snaha o moralizování. Ve druhé a třetí sérii se najdou výborné vtipné díly, ve čtvrté to jdu opět trochu dolů, pátá série je jedna velká katastrofa, v šesté se to zase zvedlo a je to spíš taková odměna věrným divákům. Hodně dílů v seriálu je průměrných, hodně podprůměrných a některé jsou výborné. Podle mě seriál měl skončit čtvrtou sérii dílem The Ides of March. Tím by si zachoval svoji důstojnost. Potom v páté sérii to šlo úplně do háje, hodnocení odpad by bylo moc mírné. Seriál má výhodu v tom, že si v něm (skoro) každý něco najde. Není to pouze poučný seriál pro děti. Jen škoda té druhé půlky seriálu. Ale pokud bych si měl ze seriálu vzít jen něco a hodnotit jak moc mě seriál ovlivnil, bylo by to jasných ***** ()

L.Hellhor

Kdo by neznal Xenu? Skutečnou hrdinku, která nám osvětluje, jak to v té historii skutečně bylo s hromadou legend. Ne, vážně. Hodně lidí na to nadává, ale taky jsem tu četl zajímavý názor, se kterým souhlasím. Má se prý u sledování jednoduše vypnout mozek a prostě sledovat prsaté holky v těsném oblečení (a že scény s amazonkami jsou fakt super :) ). Navíc, když se objeví známý příběh řízlý trochou toho humoru...Je to primitivní zábava, ale občas to některým lidem, jako třeba mně, stačí. ()

noelcoward73

Nápad vytvořit Xenu jako samostatný seriál nebyl špatný, ale ve výsledku se příliš nepovedl. Souboje, kterých je v každém díle opravdu dost, jsou někdy hodně přehnané. Například salto vzad, po kterém Xena doslova odletí často více než 10 metrů! Dále také použití chakramu (prstencové zbraně), který se mnohokrát odrazí, než se vrátí zpět, což je velmi přehnané. A do třetice zabíjení bohů. A i jinak se tam bohové objevovali někdy až moc často. Je jasné, že tu nemůže jít o žádnou historickou věrnost. Nevýhody vyvažují celkem dobré herecké výkony a prostředí Nového Zélandu. ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)