Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

papadoce

Klasika siahajúca do dôb, kedy bola Michelle jednou z najkrajších žien Hollywoodu, Jack lámal srdcia žien svojou charizmou a James bol mladík so sľubnou kariérou. Mike Nichols vzal skvelé herecké obsadenie a natočil niečo, čo by som ja síce ako horor v žiadnom prípade neoznačil, ale slušnou atmosférou a napätím to vcelku disponuje. Opisovať dej asi zmysel nemá, na to tu máte oficiálny text distribútora a tak len poviem, že je to výborná fantasy filmarina aká sa dnes vidí len zriedka. Kombinácia prepracovaného scenáru, výborných hercov a režiséra, ktorý vie čo chce, už dávno nie je samozrejmosťou. Chcem byť vlkom. “Viete, myslím, že chápem prečo ste taká. Myslíte si, že muži majú o vás záujem iba preto, že ste krásna. Ale vy chcete, aby sa o vás zaujímali kvôli vám. Problém je, že keď opomenieme vašu krásu, tak nie ste veľmi zaujímavá. Ste hrubá, nepriateľská, podráždená, nespoločenská. Viem, že chcete niekoho, kto by to znášal kvôli vašej osobnosti. Ale jediný dôvod prečo by sa niekto obťažoval to znášať je, že ste krásna. Irónia. Ste problémom sama sebe.” Som verný ako vlk. Vytrvalý ako vlk. Možno by som ním mal byť. Chcem byť vlk. “Nie je to špatné byť vlkom. Sila bez viny. Láska bez pochýb. Taký je vlk, že?” 5⭐️. ()

GianniP

Mírně nadprůměrný horor na klasické vlkodlačí téma. Jediné co opravdu vyčnívá je výkon Nicholsona, což se samozřejmě dalo čekat a Pfeifferová taky nezklamala. Za zhlédnutí to stojí. ()

hackstolle

**** Myslím si, že jen kdyby nebyl pan bůh doma, vzešlo by z těchto dvou protagonistů po boku zkušeného Mikea Nicholse špatné movie .... a jelikož se tak nestalo a ani dle mého názoru stát nemohlo, vznikl naprosto skvělý film, který rozhodně stojí za vidění. **** ()

ktzc

Tenhle film má vážně skvělou atmosféru a vynikající hudbu. Nebýt Nicholsona, myslím, že by brzy upadl v zapomnění a ten závěr mi tam nějak neseděl. Jinak je to příjemný film, na který se vždycky rád znovu podívám. ()

Vikinec

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Není to žádná extáze umění ani bůhvíjak strašidelný horor. Klasický příběh s dokonalými protihráči (Nicholson Spader), úžasnou scénou v lese, hezkou pfeifer a to celé přivedeno k dokonalosti hudbou Moriconeho. Já se obyčejně dívám na filmy pouze jednou, ale některá díla se prostě neomrzí. ()

slowfox

No je to spíš romantická komedie s prvky hororu. Nadprůměrné je to jen díky Nicholsonovi, vlka by snad nezahrál nikdo líp. ()

horor2

Moje další srdeční záležitost. Jack Nicholson dominuje svým výkonem a Michelle Pfeiffer je k nakousnutí :-P ()

hrumsrt

V letech 90. se Jackovi Nicholsonovi profesně úplně nedařilo, možná proto se pak ponořil do rolí umračeného elegána, která definovala jeho hereckou kariéru ve 21. století. Nicméně jedno z děl v tomto desetiletí přece jen stojí za zmínku, a to je právě Vlk. Úplně zoufale to stojí na excelentním Jacku Nicholsonovi, až hanba! Jenže jinak velký špatný.. Celý příběh pokud si ho teda najdete je strohý a se zápletkou, jak z béčkového japonského fantasy. Nechápu, jak tohle mohl někdo takto vypustit?! Prostý příběh, masky jak z blešího trhu a hlavně odporné slow motion. Koho sakra napadlo, tam tuhle techniku využít! Nehodí se to tam, trhá to onu akci a navíc je jim plýtváno. V závěru jsem se neudržel a smál se (+ finální záběr na démonickou Michelle Pfeifer na hraně trapnosti, už jen zbývalo ji vidět zpocenou a s nalepenou srstí)! Nápad mě hodně zaujal, ale mrhá se tady se vším.. 65% ()

PlayEasy

Kdo očekává dynamický snímek přetékající akcí a lekačkami, bude asi Vlka vnímat jako nudu. Dle nás se ovšem jedná o kvalitně vystavěný thriller, jehož zvolna gradující úzkostná atmosféra na nás velmi zapůsobila. Něco lze vytknout kýčovitému finále, když ale Michelle je tak krásná… ;) 80% ()

Brit

Výborný, tajemný film umocněn nádhernou hudbou Ennia Morriconeho. Jack Nicholson je k sežrání stejně jako božská Michelle. ()

Marg

Některé scény ve mě vyvolávaly úsměv, což asi u hororu není dobře. Ale kvůli skvělému Jacku Nicholsonovi se na tenhle vlkodlačí film určitě rád zase podívám. ()

krivkin

můj oblíbený film na téma vlkodlaci/upíři apod.... Jack Nicholson se musel fakt vyřádit, například ta scéna jak "strhne" srnku, je fakt boží - prostě je to Vlk... ()