Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

Chosé85

Béčkový námět, ale dobří herci. V dnešní době nemožné natočit v adekvátní a uvěřitelné formě. Současné filmy o podobném obsahu obsahují pouze polonahé slečny, pár explozí, zběsilý střih a cool záběry (a hektolitry krve). To, co se podařilo natočit Nicholsovi, je jeden z posledních filmů svého druhu, kdy si můžete říci - jo to by možná šlo. Zanechá to ve vás nostalgickou stopu na 90. léta a vzpomínku, že v této době se ještě točily filmy, kterým jste se nesmáli a měly hutnou atmosféru.....70 %. ()

Silviaxx

V rámci tématiky vlkodlakov najkvalitnejší filmík so skvelým hereckým obsadením a veľmi dobrým príbehom. Dokonca nevadí ani rok, z ktorého film pochádza, pretože efekty nie sú žiadnou prekážkou a na tie časy sú masky slušne zvládnuté. Jack Nicholson opäť úžasný ako vždy, s výrazmi ktoré ma asi nikdy neprestanú baviť. Príbeh je tiež ok, aj keď miestami som mala pocit, že sa film viac zameriava na kariéru ako priamo premenou, ale nevadí, lebo aj línia kariéry bola zaujímavá. Ako celok je film skvelý, len som zas mala tak trochu problém so stopážou (chybička krásy). Inak som veľmi spokojná. ()

pend

Spíše psychologické drama o přeměmě člověka ve zvíře, s vynikajícím výkonem J. Nicholsona a krásnou M. Pfeiffer. Spader je správný slizoun... ()

Caesar1993

Jack Nicholson stále a stále dokazuje, jak se hodí pro role tajemných a záhadných podivínů s poněkud výstředním chováním. ()

Petrus1

Je mi to trapné, ale musím se přiznat, že o tomhle filmu sem nikdy dřív neslyšela. U mne to teda není žádný velký překvápko, jelikož já nevím skoro nic. :-( Kdo jinej by se na vlka hodil víc, něž pan Jack Nicholson. Vždyť s jeho šíleným výrazem jsme již měli tu čest se setkat několikrát ;-) Jak tak nad tím přemýšlím, vůbec by nebylo marný občas slyšet něco, co si ostatní myslí, že slyšet nemůžete, hihi. A nebo radši vlastně ani ne. Rozpitvávat tento filmík nemá cenu, protože všichni ví, o co půjde. Ale natočený to bylo slušně a mužské oko (a asi nejen oko) zvlhne při pohledu na krásnou Michelle. ;-D ()

Aere

Jack hraje parádně jako vždy, má to zvíře prostě v sobě! Avšak bez něj by to byl jen mdlý průměr. ()

KosiR_ksr

Po shlédnutí Vlkodlaka jsem dostal chuť zase jednou vidět i tento snímek. Když to vezmu kolem a kolem, tak samotným příběhem či způsobem zpracování film nikterak nevyčnívá. A přesto z něj dokázali tvůrci vytěžit maximum - především pak díky skvělému obsazení v čele s Nicholsonem, který v obdobných rolích (snížené příčetnosti) nemá konkurenci. ()

theSaint

Tohle vždy a za každých okolností můžu. Pro Hollywood z devadesátek mám slabost. Nicholson charismatický, Pfeiffer chladně krásná. Jeho řeč u burákového másla, "Protože jste krásná..", je geniální. Plus pan mistr Morricone. Atmosféra jako řemen. ()

zahadum

Je to už 20 rokov čo som naposledy videl Vlka. Bol to koniec dobrej éry filmov kde ešte hudba znela v každom filme ináč. Filmy mali zvláštnu atmosféru takej snovej neuchopiteľnej aury. Vo vlkovi to platí dupľom, temné noci, plné mesiace, vycerené zuby, vlčie oči. Skvelá až famózna práca s kamerou a strihom. Dokonalý ! vlk " Jack, ktorý sa tej úlohy chopil bravúrne. No ale nalejme si čistého vína, on už ako vlk vyzeral ( pozdravujem pán McMurphy ) Škoda len toho jednoduchšieho scenára. Tej nevyužitej možnosti vyťažiť z prítomnosti dospelých a zrelých hercov niečo oveľa temnejšie. Malo to dobrú šancu stať sa kultom. Takto je to " len " dobrý kriminálny horor s pošramotenými ľudskými vzťahmi kde vyčíňajú skutoční vlci. 70 % ()

Wolfsmadchen

Jack Nicholson je animálni, démonicky vrčící a přitom skrznaskrz lidský.  "A jako vlk vcelku i vypadá", jak trefně napsal B!shop. Dát ho dohromady s křehkou zasněnou kráskou Michelle Pfeiffer byl geniální castingový tah. Poselství filmu vidím v hluboké pravdě,  že změna je život. Ale pozor, kousek vlka číhá nakonec v každém chlapovi :) ()

Andronikos

"Vlk" akoby nevedel, čomu sa vlastne chce venovať, a tak dostávame postupne takmer všetko: premenu slušného a solídneho chlapa na nadpriemerne dobre cítiaceho a počujúceho asertívneho pomstychtivca, nie úplne štandartný ľúbostný vzťah, odhryznuté prsty a vraždy, kriminálku, thriller, mysteriózne reči a šamanizmus. Zdá sa ale, že tvorcovia predsa len neprekročili znesiteľnú hranicu a na tento mix sa dá pozerať. A pretože mám pocit, že by som bol ochotný si ho pozrieť dokonca opakovane, nebude to ani úplny priemer. ()

helloween93

Nebýt Nicholsona, bylo by to tak o dvě hvězdy méně. Tenhle film byl hlavně o něm, protože jeho podání vlkodlaka bylo famózní. Spader byl takovej slizkej zmetek a Michelle to slušelo. ()

MickeyStuma

Jack Nicholson se v tomto mimořádném snímku zhostil role pomalu se měnícího člověka ve vlka. Ukazuje nejen psychickou a strastiplnou stránku věci, ale i lidskost a nemilosrdnou bezmoc. Využil i svoji typickou démoničnost, což vyznění příběhu velice prospělo. Romantická linka, kde výborně sekunduje Michelle Pfeiffer, uvolňuje atmosféru a dodává ději větší přirozenost. Dlouhá stopáž z počátku děsí, ale silný scénář vše záhy bortí. I ta dramatizace příběhu je velmi povedená. Jen speciální efekty ve finále krapet budí rozpaky. Při dlouhých skocích je viditelné použití lan. Hlavně díky Nicholsonovi se jedná o výborný filmový zážitek. ()

Ombak▼Penari

Byl dřív vlkodlak Nicholsonem nebo Nicholson vlkodlakem? Těžko říct, každopádně do této role sedne jako zadel na hrnec a stačí jeho pohled šelmy přes den v zaměstnání a máte pocit, že ho měl z vlkodlactví někdo obvinit ještě předtím než ho vůbec něco hryzlo. Ostatní herecké obsazení obecně také na pochvalu, ale film samotný toho nemá moc co nabídnout. Nedisponuje ani skvělou atmosférou, ani převratným příběhem a ani zajímavými triky. Bohužel jen tak prošumí okolo a za týden vám z toho zůstane jen uhrančivý Nicholson a matný pocit, že jste s ním viděli film. ()

GOREGASM

Mike Nichols pojal Vlka postaru, kdy diváka hypnotizuje neúprosným úplňkem a ono to nejen díky Morriconemu skutečně funguje. Jack Nicholson byl animální vždycky, ale tady je ve svém živlu a proměnu hlavního "hrdiny" zvládá bravurně, stejně jako je Michelle Pfeiffer nadlidsky okouzlující a neméně charismatická. Za zlého je tady James Spader a jenom kompletuje parádní ústřední trio. Poctivá špetka hororového žánru z první půle dvacátého století dodává v relativně současných kulisách příběhu velmi intenzivní rozměr, a aniž by se Nichols musel utápět v hektolitrech krve, jde z jeho Wolfa zdravý respekt. Holt, Mike Nichols byl vždy zárukou kvalitního řemesla. 100% ()