Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

sedm.1

Zajímavá studie proměny člověka ve vlka,ovšem jde spíš o studii duše a psychické stránky onoho jedince,než o zkoumání změn tělesných.K této nevšední studii samozřejmě velkou měrou napomáhá výkon demonického Nicholsona,je jen škoda,že je to vše navléknuté na opravdu triviálním příběhu,bez špetky inovace a nápadu.Vlk není v žádnem případě ale horror,jde spíš o psychologické drama zakončené béčkovým finálem. ()

Arkanoid

Hviezdy za Jacka Nicholsona a Michelle Pfeiffer, len na nich sa dá v tomto filme spoľahnúť. Schematický príbeh mohol vyťažiť viac aspoň zo psychológie muža meniaceho sa na vlkolaka, no aj tu to ostalo načrtnuté len povrchne. Mike Nichols, režisér The Graduate, filmu hýriaceho invenčnými režijnými nápadmi, sa nezmohol dodať tomuto svojmu dielu ani len toľko šťavy, aby som väčšinu času nemal pocit, že Wolf je skôr rozhlasová hra než film. ()

herr_carter

Hodně povedený horor s pečlivě budovanou atmosférou, jedinou vadou na kráse tak shledávám pouze toho mamrda Spadera, který spíš než jak vlk vypadá jak krysa (bez i s maskováním)......................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Maynard.

A máme tu jubilejní 1400 koment, sákriš, to už je celkem slušnej počet. Kdo by to byl řek na začátku, když sem si založil tenhle profil :o). Tak trochu sem si tenhle koment šetřil pro Black Pantera, ale bohužel ještě nejsem hoden, snad se tenhle tejden počasí umoudří a dovolí mi zajet si na to do cinestaru. Vlk, tak tenhle film rozhodně není horor, spíš je to taková komedie s občas trošičku strašidelnými prvky, ale nebál sem se u toho ani jednou a to sem hodně velkej straš pytel.Jedinej důvod, proč sem to dokoukal byl Nicholson, kterej se do svý role vžil tak jak je mu to nejbližší. Závěrečné vygradování bylo taky hodně úsměvný. Je mazec, jak ty efekty v dnešních novejch filmech jsou na úrovni, tady tam skákali na lanech a bylo to snad i vidět :o). Konečná pointa ještě celkem šla, ale jako celek to byla spíš sranda než napětí :o) ()

vitekpe

Mike Nichols dokazal dostat takove star jako je Nicholson, Plummer nebo Pfeiffer do vlkodlaciho thrilleru... :) Nebyt tam tyhle velke persony, nevim nevim... Osobne me moc potesila ucast moji milovane Prunelly Scales. 3+ ()

bari68

Už keď sa dvaja tak skvelý herci, resp. herec a herečka stretnú v jednom filme podčiarknutou skvelou hudbou Morriconeho je už bod naviac. S odstupom času, teda po 14 rokoch vzniku tohto filmu mi pripadajú tie,,hororové scény,, trochu smiešne.O to viacej je ale prepracovanejší námet, dej filmu a napätie.Moje konečné slovo teda je: trochu slabšie 4*. ()

Seti

Dost civilní, nenápadné až nevýrazné. Nicholson je démon jako vždy (teda pokud zrovna legračně neběhá po čtyřech nebo neplachtí vzduchem), ale scénář mu bohužel moc zajímavých situací nepřihrál (v tomto směru šlo z námětu vytěžit rozhodně víc.) Michelle nemá moc co hrát, ale je krásná a to pro tentokrát stačí. Kdo by se těšil na hororovou atmosféru tak bude vedle, ale jinak slušná záležitost. ()

iXtr3m3

Samozrejme tento snímok má s hororom spoločné len postavy v ňom vystupujúce, ale inak je to naozaj skvelý film. Schválne som si ho pozrel aj po takej dobe od jeho vzniku a nebol som vôbec sklamaný. Vidieť v ňom veľkú inšpiráciu vo famóznom (teda aspoň pre mňa) Coppolovom Draculovi ale samozrejme zasadenú do súčasnosti resp. teraz už minulosti (15 rokov dozadu). Koniec je síce až príliš sladkokyslý, ale ústredné trio zviedlo so svojimi postavami úspešný víťazný boj. Najmä Nicholson, ktorý je démonický aj bez mejkapu... :-) ()

Loki_Six

"You think that makes it better? To betray me over and over again with a man that ment nothing to you? To know you betrayed me for nothing." ()

cab

Klasika o zmutovanem redaktorovi Will Randall (znovu vyborny a presvedcivy Jack Nicholson), jez nabyva vlci podoby pres noc a svym novym zevnejskem a zoubkami natropi nejednu lapalii. A kdyz mu k tomu sekunduje prenadherna Laura (Michelle Pfeiffer), 80% je neoddiskutovatelným vyrazem precizni prace celeho tymu. ()

Anaximandr

Dejovo slabé, žánrovo pre mňa nezaujímavé, ale Nicholson môže hrať akúkoľvek rolu a zahrá ju dobre. Vďaka nemu som zabudol na akú blbosť sa to vlastne pozerám. ()

Scytale

Herecká exhibice animalismu a charismatu Jacka Nicholsona a krásy Michelle Pffeifer. Možná by neškodila kratší stopáž. ()

Paity

Chtělo by se říci, dnes už skoro legendární film s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Mě to ovšem nějak extra nezaujalo. Ne kvůli hercům, ale kvůli pro mě tuctovému scénáři, který už byl natočen tolikrát, co cukrová vata na špejly v Juldě Fuldě. ()

F.W.Colqhoun

Did he sign the contract? / Yes. / You're a genius. How did you do it? / I did it the old-fashioned way. / What do you mean? / I begged. Stáří jako lykantropie ve zvláštním filmu poznamenaném evropskými zvláštnůstkami z dílny Nichols-Rotunno-Morricone. Po všech stránkách vynikajícímu Vlkovi lze vyčítat jediné - že takříkajíc 'klame plakátem'. I to ale může být součástí potěšení. Jakmile mu odpustíte, že neděsí, můžete ocenit netradiční polohu jiných [pokleslých] žánrů, dramatu a romantické komedie, které divák možná není připraven konzumovat v tomto gotickém balení. Stylizované, zpomalené trikové scény, vrčení, které prý Nicholson trénoval příležitostně na různých nešťastnících plných 12 let, kdy se snažil podezřelý projekt prosadit, spinet  - to vše budí spíš než hrůzu náměsíčnou melancholii po časech, kdy se starý bílý muž těšili lepší formě a pověsti než dnes. Film, ke kterému se budu přinejmenším do klimakteria rád vracet. ()

Piškotka

Taková milostná pohádka s dobrým koncem. Stárnoucí Jack Nicholson, který je sesazen z vedoucí pozice, se po kousnutí vlkem stává skoro nadpřirozenou bytostí. Úplněk dělá svoje a Jack neví, že zabíjí. Krizi středního věku zažehná romancí s Michelle Pfeiffer, dcerou svého chlebodárce, která se na konci filmu stává také vlkem. Líbily se mi pasáže proměny Jacka ve vlka, kdy běhal po čtyřech, stříhal ušima a vycítil nevěru manželky na sto honů. Byl to spíše člověk s vlčí tváří. Bylo mi ho líto. Ale zahrál to brilantně, stejně tak ledově krásná Michelle Pfeiffer. ()