Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

corpsy

Aj keď to celé stálo 70 miliónov, čo bola v tej dobe ešte pomerne vysoká suma na rozpočet, rozhodne nečakajte záplavu trikov a drsných scén. Fičí to hlavne na atmosfére a hereckých výkonoch, a tieto dve veci sú tu určite znamenité. ()

curunir

Problémom filmu je jeho veľká žánrová neurčitosť. Prístupom iného režiséra by sa istotne jednalo o horor, ,,Vlk" ním však nie je a nemožno ho označiť ani za triler, ale skôr za napínavý romantický film. Rovnako by ma zaujímalo, na čo sa to vlastne Nicholson a Spader menili? Vlkmi rozhodne neboli a ako vlkolaci by mali pôsobiť hroznejšie. Ku prospechu celku nie je, že sa príbeh priveľmi komplikuje a zamotáva, vedľajšia zápletka častokrát dostáva viac priestoru ako tá hlavná, čo sa podpisuje pod miestami nezáživný a horšie sledovateľný výsledok. Ako-tak nápomocnou je aspoň Morriconeho hudba dostávajúca rozprávanie do netradičných sfér. Ak by sa skúsený režisér neutápal v nejednoznačnosti, výsledkom by mohol byť netradičný filmový zážitok. ()

Astaroth12

Hneď začiatočná scenéria hor do ktorej sa miesila E.Morriconeho hudba bola parádne temno strašidelne efektné.Druha vec ktorá ma fascinovala je herecké obsadenie,ktoré bolo bravúrne vybraté či vynikajúce duo Nicholson-Pfeiffer ale aj ostatné vedľajšie postavy boli dokonalé ako Spader,Plummer,Jenkins a iný.A premena človeka na vlka tu bola ukázaná jedinečne.Slušná atmosféra,každou ďalšou scénkou stúpajúce napätie a veľmi dobre spracovaný príbeh.A nemôžem zabudnúť na neskutočne parádnu Morriconeho hudbu.Len film má par nudnejších pasáži a len preto nedám plný počet. ()

Adasin

I když film nepůsobí tak temnou a hororovou atmosférou jako Vlkodlak - což by mu rozhodně neuškodilo - na rozdíl od něj se zpočátku ne moc plynoucí předvídatelný děj mění v napětí a závěrečný souboj má asi třikrát víc emocí. K dobru je i to, že oba protagonisty nemuseli moc líčit, oba se jako krvelačné bestie dokážou tvářit i bez make-upu. 7/10 ()

Laxik

No tak to není akční. A co? Všeprostupující mrazivá atmosféra starých hororů vás prostě dostane a herci hrají na jedničku. K tomu není co napsat, tohle je potřeba vidět. ()

Vojcl

Ukázkový horor jak má být!!! Atmosféra filmu je naprosto dokonalá, neustále stupňující se napětí až po šokující závěr.. A Jack Nicholson je opět perfektně odporný.. ()

Makky

Jack je pre postavu vlka ako stvorený, ale predsa pre akú jeho postavu on stvorený nie je, že... Michelle je tradične božská a James je ku koncu tak zdravo úchylný. Celkovo poctivý thriller, môžem len chváliť. ()

blackrain

Vlkodlaci jsou oblíbená hororová monstra, která jsou s námi od počátku věků. Vlkodlakem se můžete stát kousnutím nebo podrápáním. Teď vážně, lykantropie je psychické onemocnění. Člověk postižený touto nemocí sám sebe vnímá jako vlka. Jacku, ty zvíře, opět se ti povedlo mě dostat. Byl jsi tak démonický. Jsi herec, který dokáže zahrát všechno, co si scénárista vymyslí. Možná jsem taky vlkodlak. Tak že s tebou sympatizuju. Úplněk má na mě totiž nějaké prazvláštní účinky. Nesmím ho ani cítit. ()

Maq

Od historky o vlkodlacích sotva můžeme očekávat bůhvíjakou originalitu. V tomto případě je ale scénář myslím dobrý. Především ctí pravidlo, že příběh je nejnapínavější, dokud ještě nemáme Zlo přečtené, dokud je tušíme, vidíme náznaky, ale nevíme, kdy a jak se projeví. Naopak nevyhnutelné vyvrcholení proběhne zdařile, to znamená především rychle, a než začne krvák nudit, je po všem. Dokonce s malinkým překvapením. Takže klišé, ale správně zvládnuté. --- Ačkoli vizuálně Kubrick vede, v tomto případě mě Nicholson i celý film uspokojili mnohem lépe, než slavnější Shining. Je to zkrátka lepší a lépe vyprávěný příběh. A ovšem, nezlobil jsem se ani za Nicholsonův sarkastický komentář, že konec světa nenastane s vymýcením deštných lesů, ale už nastal s vítězstvím popkultury nad kulturou. Když horror, tak ať mrazí! ()

italka63

Pro mně to určitě horor nebyl, ale k pokoukání fajn.Charismatický Jack se svým pohledem, mimikou, ten dokáže uhrát jakou roli budete chtít.Krásná Michele a mladý Spader s tím svým chlapeckým úsměvem, ve kterém zuby vystřídají tesák y. A Ennio...A stačí se jen poddat mysterioznímu příběhu.. ()

Gorehound

Veľmi príjemný film, ktorý myslím ešte reagoval na úspech Coppolovho Draculu a minivlnu klasických monštier. A samozrejme aj veľká nostalgia po niekdajšej VHSke. Maska dobrá, len by z nej mohli ukázať aj viac a častejšie, gore veľmi ostýchavé, respektíve prakticky žiadne. Ale inak dobrá "urban gothic" atmosféra New Yorku a boháčskeho sídla. Výborný Nicholson a zvodná Pfeifer, halzlík Spader, skvelý český dabing. A o tom to je- rovnou mierou o súkromnom aj pracovnom živote, rovnako ako o vlkodlačom prekliatí. Kľudne by som hororovejšiu stránku favorizoval, ale dialógy sú skvelé, rovnako ako herecké výkony, a plynie to veľmi prijemne. ()

major.warren

Skvělý horor. Jack Nicholson zase válí a Michelle Pfeiffer se k němu výborně hodí. Vlk je velmi zvláštní druh hororu, který ne každý ocení. Vše doprovází fascinující hudba maestra Morriconeho. ()

Trevor

Skvele herecké obsadenie vynieslo tento film veľmi vysoko. Aj vďaka tomu, že prerod muža na vlkolaka bol tiež spravený veľmi citlivo bez prehnaných efektov mal film vynikajúcu atmosféru a možno ho hodnotiť ako jeden z najlepších filmov čo sa týka lykantropie. ()

kajas

Z dětství jsem si vybavovala strašidelnou podívanou, kterou mi babička zakázala dokoukat, a ono se přitom jedná o psychologické drama s nadpřirozenými prvky, které spíš pobaví než vyděsí. A víc než Nicholson mě zaujal správně slizký Spader. ()