James Clayton, jeden z nejchytřejších absolventů vysokých škol v USA, je právě tím, koho chce Walter Burke mít ve své tajné službě. Když Clayton dorazí do výcvikového střediska, čeká na něj mnoho fyzických i psychických zkoušek. Burke má v oblibě především ty psychické, jako jsou nácviky výslechů, vydírání a odolnost na detektoru lži. Po základním výcviku se James dozví, že se pro CIA jako agent nehodí. Ale co když je i tohle jenom test? Právě v okamžiku, kdy začíná mít pochybnosti, pověřuje jej Burke úkolem objevit agenta ve vlastních řadách. Ve spleti různých zvratů a náhlých změn se James může spolehnout na jediné - věřit nelze nikomu a nic není takové, jak to vypadá. (TV Nova)

zputnik

Na snímek TEST jsem byl zvědavý. 1. V hlavních rolích se zde objevují Al Pacino a Colin Farrell. 2. Zajímavý námět - mám prostě rád dějové zvraty typu "všechno je jinak". A mé následné pocity z filmu? Do jisté míry zklamání. Výkony Colina Farrella i Al Pacina jsou velmi dobré, stejně tak zaujme i samotné "zákulisí" CIA (výcvik i následná práce v terénu). Ale osobně jsem čekal podstatně více. Sice jde stále o snímek nadprůměrný, bohužel však (zpracováním) nijak výrazný nebo zasluhující si extra zvýšenou pozornost. Výborní herci holt všechno vždycky nezachrání; umět a snažit se musí i další. ()

igi B.

Uf. Tak tohle je fakt test na diváckou inteligenci. Centrální... ;o) A prej hoši z "Firmy" >Farmu< stejně nikdy nepřiznaj. No, nevím, každopádně si myslím, že po shlédnutí téhle story (nadupané žánrovými kliškami a dějovými kličkami) se museli od srdce zasmát. Nebo že by ne? Že by to byla zase jen taková zas(t)írací hra na zmatení nepřítele? Každopádně netrénovaný divák má plné právo se cítit zmaten a scénáristi (jestli to teda nejsou kluci, dělající pro agenturu) na něj mohou dělat s klidem dlouhý nos. Jinak však jde jen o řemeslně rutinní hollywoodštinu se špetkou akce, nepřesahující nikterak špiožánr s troškou té fantasmagorie a popcornového lovestoryového šmé. Škoda Ale... ()

Skejpr

Naprosto průměrný a neoriginální film, který před uvedením na DVD / FILM + zachránilo pouze zajímavé obsazení, které ho zvedá o úroveň výš. Potěší vcelku zajímavé a pro mě osobně nečekané finále (NIKOLIV pointa!!) a taktéž fajn hudba / zvuky. Čistý průměr 5/10 ()

choze

Průměrný paranoidní thriller, ve kterém jedna průhledná bouda střídá druhou a poslední třetina se už vyloženě vleče. Dobrý Farell, rutinní Pacino. Stejně jako Legas bych uvítal, kdyby se film soustředil jen na výcvik, který tu popravdě moc zajímavého nepřinesl. ()

Dudek

Paráda, tyhle filmy jsou prostě mojí krevní skupinou. Všechno funguje tak jak má, herci jsou perfektní a režisér má vše pevně ve svých rukou. Jen škoda, že na konci nebyl nějaký ten klasický a jednoúčelový zvrat, ve kterém by se v záběru objevil živý Zack, neboť to bych se snad i poslintal blahem. ()

genetique

Akási pretransformovaná varianta na 'The Game' s Douglasom len do iného prostredia. Takisto stavia na dezilúzii diváka počas celého filmu, niekedy využíva až prehnané zvraty v deji, ktoré sa však príjemne hodia a na záver aj dokonale sedia. Porcia napätia a akčnej nádielky je slušná, no po uložení myšlienok by som si prial oveľa viac vysvetlení ako sa nám v závere naskytne. 80%. ()

StarsFan

První film, ve kterém jsem Colina Farrella viděla ve větší roli - a musím přiznat, že je skutečně víc než jenom chlapík s hezkou tvářičkou, který se náhodou přimotal k filmu. Test je poměrně zajímavý snímek o zákulisí CIA, kde se stírají rozdíly mezi hrou a realitou, proto mu odpustím i ztrátu tempa v druhé polovině. Zvlášť, když celý film není postaven na bezmyšlenkovitých střílečkách jako tisíce sobě podobných. ()

Le_Chuck

Keď som si pozrel kto za tým stoji tak sa mi nechce veriť, že to mohla byť taká nuda. Al Pacino a Farrel dokážu hrať neskutočne priemerne, viz ako dôkaz doporučujem tento film. A ani záverečná "prekvapujúca" pointa ma neprebrala. Ziiiv. ()

castor

Je nabídka a nabídka. Když má někdo šanci dostat se k CIA, není to jen tak. Colin Farrell zrovna dostal diplom, vydělává si na baru a čeká na příležitost. Coby o programátora se o něj zřejmě porvou nějaké zajímavé počítačové firmy, on však zamíří úplně někam jinam. Mimochodem i proto, aby se dozvěděl něco o svém mrtvém otci. Začíná tvrdý trénink, který až tak drsný není, jen se nám tvůrci snaží namluvit, jak dotyčný musí být odolný hlavně psychicky. Všechno je test a nikdy není dobré komukoliv důvěřovat. První půlka je zajímavá, druhá už tolik ne, protože se vydává svižnější cestou, jenže bez napětí nebo výbuchů. Bojuje se tady nad počítačovou klávesnicí nebo po žhavé noci. Herci se snaží, ale závěrečné zvraty už ani oni nedokážou zakrýt. Je to (místy) inteligentní, zručně natočené, ale tak nějak prázdné i nezapamatovatelné. A brzy to celé vyšumí. Navíc těžko říct, pro koho tenhle kus vlastně byl. ()

Spooner

Toto je velmi průměrný thriller,který ale mohl dopadnout mnohem líp.Vždyt nakouknutí na výcvik nových tajných agentů už lecos slibuje ne?Pak se to ale celé nějak zvrtlo a nabralo to úplně jiný směr.Jediné,co pořád drží stejnou rovinu jsou herecké výkony.Ty jsou od začátku do konce skvělé. ()

Happykubas

Musím se přiznat, že jsem se v ději občas pořádně zamotal, jelikož těch nečekaných zvratů tam bylo opravdu mnoho. Je to test - není to test? Tak jsem si říkal, dokdy nás režisér bude vodit za nos. Čekal jsem alespoň na konci nějaké vysvětlení všech nesrovnalostí, kterých jsem měl plnou hlavu. Ale ani to se nestalo. Tak proč 3 hvězdičky? Odpovědí jsou slušné herecké výkony. Colin Farrell a Al Pacino nenechali tento film ležet někde mezi béčkovými thrillery a zařadili jej do těch lepších. 65% ()

pepo

čo napísať.vynikajúcia prvá polovica a ďalej podpriemerný thriller s vynikajúcimi hercami.celkovo si myslím že šlo o premárnenú príležitosť ()

Xmilden

Já si nemyslím, že by ten film byl nějak nevyrovnaný. Herci jsou zde jedni z nejlepších co je dnes k dostání. Al Pacino by byl přesvědčivý v každé roli. Navíc si myslím, že film je určitě trošku netradiční. Po prvních minutách mě sice stále šel do podvědomí film Elita, kde člověk vlastně taky hned netušil jaké bude mít film vygradování. Já od tohoto filmu dostal prakticky vše co jsem od něj požadoval a to i vcelku slušnou akci a zápletku. ()

liborek_

K filmům podobného typu mám mírný odstup, takže milovníci žánru prominou, ale ani tento snímek mě nějako neoslovil... Celé to spíš vypadá jako propagační film CIA a přiznám se, že nebýt Al Pacina, tak bych o Test ani nezakopnul. První půlka docela šlape a určitě je hodně zajímavá. Nápad "nic není takové, jak to vypadá" se sice vyvíjí slušně, ale v druhé půlce je to scénáristicky až nehorázně odbyté. Závěr filmu už je pak docela obtížně zkousnutelný. Vrší se jedno scénáristické klišé za druhým a berlička střídá berličku. Charismatický Al Pacino podal opět slušný výkon, ale ten závěr mi prostě nesednul... ()

Real Tom Hardy

"YOU CAN'T TRUST YOUR BEST FRIENDS, YOUR FIVE SENSES, ONLY THE LITTLE VOICE INSIDE YOU." ---------- Zákulisie CIA v celej svojej kráse. Niežeby filmov z tohto prostredia bolo málo, ale tento je tomu úplne oddaný. A čo je ešte čomu oddané? Al Pacino a Colin Farrell hereckým výkonom. Prekombinovačky v druhej polovici filmu majú niečo do seba a eventuálne ich je viac a viac, až na koniec nevieš, čo je reálne a čo je len test. ()

lesumir

Podobnych filmu bylo natoceno opravdu hodne, ale v zadnem nehral Al Pacino a Colin Farrell, jejich souhra je skvela, jenze... zacatek se rozjizdi ve skvelem tempu na "farme" to vre, ale potom uz to zacina klesat a film ztraci, zpomaluje a ten zaver je dost nepovedeny. Moderni psychologicke thrillery mam rad, takze je to mezi 3 a 4. ()

Pepinec

Ne snad, že byste vyloženě propadli, pánové Ale a Coline, ovšem račte se na další test připravit líp, sic vás nechám rupnout jako gatě v podřepu. Průměrné filmy mě totiž baví ze všeho nejmíň... ()

kyselina

Správně...první půle je o cosi lepší, ale filmu a jeho tvůrcům se nedá upřít kus poctivé a detailní práce. Navíc všechno o CIA a FBI je zajímavé a chytlavé. Al Pacino trochu vedle Colina bledne, ale mládí vpřed!! ()

petaspur

Rafinovaná hra náboráře CIA Burkeho s náborovaným talentem Claytonem, při které sice leccos občas slyšitelně zaskřípe, ale slušně ukuchtěné napětí okořeněné špetkou nejistoty na mne poměrně spolehlivě fungovalo. ()