James Clayton, jeden z nejchytřejších absolventů vysokých škol v USA, je právě tím, koho chce Walter Burke mít ve své tajné službě. Když Clayton dorazí do výcvikového střediska, čeká na něj mnoho fyzických i psychických zkoušek. Burke má v oblibě především ty psychické, jako jsou nácviky výslechů, vydírání a odolnost na detektoru lži. Po základním výcviku se James dozví, že se pro CIA jako agent nehodí. Ale co když je i tohle jenom test? Právě v okamžiku, kdy začíná mít pochybnosti, pověřuje jej Burke úkolem objevit agenta ve vlastních řadách. Ve spleti různých zvratů a náhlých změn se James může spolehnout na jediné - věřit nelze nikomu a nic není takové, jak to vypadá. (TV Nova)

vander19

Prekvapilo ma nízke hodnotenie thrilleru, kde účinkujú dvaja herecký fantómovia Al Pacino a Colin Farrell. Sám som bol fakt zvedavý, že či je to až taká nuda. Už začiatok ma dosť navnadil a vtiahol do deja ako tornádo. Zobrazenie výcvikového tábora budúcich agentov, úlohy, aké museli plniť, rôzne psychicky náročné skúšky. Krochkal som blahom. Pak prišlo ku ostrým akciám a ja som sa začal baviť ešte viac. Vôbec mi to neprišlo ako zmätočná nuda, kde by sa človek nevedel vyznať. Skôr ako dobrý oddychový filmík s napínavým dejom. ()

LuckyStar

Nezáživné, skoro nudné. Také poněkud překombinované, ale spíše než záležitostí scénáře, to bude špatnou režií. Colina Farrella narozdíl od ostatních opravdu vychvalovat nebudu (na to je příliš "nicneříkající" a "nevýrazný", podobně koneckonců jako ve svém výkonu v Telefonní budce), přičemž jeho herecký kolega Al Pacino naštěstí film drží a odvádí vcelku standartní práci. Spokojen s tímhle filmem nicméně nejsem a jednou mi bohatě stačil... ()

Tomyš

Ani na podruhé to není nuda a je to zajímavé, začátek je vůbec prima, ale pak se to zvrhne do něčeho, co taky není úplně 'pitomé', ale nějak to kazí dojem z filmu. Ne že by to bylo vyloženě špatně, spíš jakoby nedotažené scénáristicky. Colin trochu přehrává :) ()

laserr

Nechápu o čem tu všichni tak vášnivě hovoří??? Rozdělování filmu na třetiny je úplně absurdní a navíc konec je naprosto neočekávatelný a velice realistický. Nevidím na něm nic zmateného a "nefungujícího". Rozhodně se mi film jako celek hodně líbil a to, že je lehce zmatený(dejme tomu), beru spíš jako plus, že sem se měl zas po dlouhé době u bedny nad čím zamyslet... ()

Kratoc

Ze začátku film šlape na velmi slušné čtyři hvězdičky. Al Pacino jako zasloužilý agent a mladá naděje Colin Farell hrají dost dobře a uvěřitelně. Člověka film vcucne do děje ani nevíte jak. Jenže na konci je to jako když pes honí svůj vlastní ocas. Řekl bych, že to tvůrci trošku překombinovali, takže na konci už vlastně ani herci nevědí na čem jsou o divákovi ani nemluvě. ()

waits

Scénáristická trojka Towne, Wimmer, Glazer měli Pacina i Ferrela nechat ve výcvikovém středisku a rozehrát nějakou šarádu tam, klidně i s pár klišé a infiltrovaným agentem, třeba.Tam to totiž šlapalo. Místo toho provedl vývrtku a doved celou záležitost do rozpačitého konce. Škoda. ()

Tigran

První cca půlka filmu má svižné tempo, výcvik je zábavný, ale v druhé půlce mu trochu docházel dech. Ovšem závěr je docela slušně vypointovaný, i když se musím přiznat, že mě napadlo, co bude tou hlavní pointou, takže jsem z toho hlavního twistu překvapen nebyl. Spíš se mi líbily takové drobné finty, které na sebe na konci agenti vymýšleli. Al Pacino s Farrellem tvoří velice slušnou hereckou dvojku a i díky nim je Test slušný, lehce nadprůměrný thriller. ()

Santino7

Kým prvá - náborová a zaúčacia - zhruba polovička filmu (na školiacej farme) je skvelá, v tej druhej žiaľ prichádza značný kvalitatívny pokles, a z nádejnej snímky plnej neistoty, napätia a možných konšpirácií sa vykľuje tak trošku rutinérska špiónska záležitosť, ktorá hoc by aj chcela prekvapiť a šokovať určitými zvratmi a pretrvávajúcou neistotou či napätím, na sto percent sa jej to rozhodne nedarí (to však neznamená, že by spomínaná druhá polovica bola ktovieako veľmi zlá, to vôbec, len skrátka si to neudržalo sľubnú, vysoko nastavenú laťku z úvodnej časti). Že by mi ale ten pokles neviem ako otrávil pozeranie, to sa povedať nedá - film som si naďalej užíval, a rozhodne ho považujem za záležitosť vydarenú, ktorú sa nebojím označiť (napriek tunajšiemu hodnoteniu) za taký jemný nadpriemer. Ústredná téma filmu je totižto skvelá a ponúka kvantum možností, ktoré diváka (aspoň takého ako ja) nepochybne zaujmú. Osobne si dokonca myslím, že toho materiálu bolo toľko, že s nejakým šikovným scenáristom by to pokojne "vydalo" snáď aj na plnohodnotný seriál - stačilo by to celé o čosi viac rozviesť, zamotať a tak ďalej, no skrátka ísť do hĺbky (tak napríklad pátranie po ozajstnej pracovnej náplni a celkovo pravde o mŕtvom otcovi, ponechať viac priestoru pre samotný výcvik na "farme" CIA - totižto tento úsek bol zvládnutý veľmi dobre, pridať nejaké ďalšie konšpirácie a vedľajšie linky, vzťahy, no a samozrejme sa zároveň popritom všetkom venovať aj línii ústrednej. Skrátka si myslím, že by to proste šlo, mne napríklad sa prostredie a celkovo štýl, v akom sa film niesol, pozdávalo veľmi :)) Páčila sa mi mimo iného napríklad aj voľba ústredného hudobného motívu, ktorý šikovne pomáhal dotvárať atmosféru akéhosi tajomna či neistoty, čo sú faktory u špiónskych filmoch samozrejme vítané. Čo sa mi taktiež veľmi pozdávalo, bola súhra tandemu Farrell - Pacino (prvého menovaného radím k mojim obľúbeným hercom spomedzi tých mladších, no a ten druhý je zas môj najobľúbenejší herec vôbec, ikona, legenda), kde obaja predviedli veľmi kvalitné výkony, a u oboch ma to skutočne aj výsostne teší (avšak z rozdielnych príčin). Kým u Colina šlo o jednu z prvých zásadnejších rolí vôbec (po podľa mňa skvelom Tigerlande, a Phone Booth), a zvládol ju bravúrne, čím spravil ďalší míľový krok v rámci napredovania svojej kariéry, no a u Ala ma to zas potešilo z dôvodu takého, že ide o jeden z málička filmov z tretieho tisícročia (z tých ďalších mi takto narýchlo napadne iba ak Insomnia, avšak možno by sa ešte čosi našlo), kde som u neho postrehol tú jeho povestnú iskru (ktorou, v kombinácii s charizmou a nesporným hereckým nadaním schová do vačku prakticky kohokoľvek) - čosi, čo u neho v nových filmoch žiaľ postrehnúť nedokážem, nech sa hocijako snažím. Jasné, takmer zakaždým odvedie minimálne ten svoj štandard (ktorý je úctyhodný), no zároveň človek v momente vidí, že už to dávno nie je to, čo to bývalo kedysi (a aspoň ja si tak myslím, že to súvisí práve s onou iskrou - ktorá tentoraz našťastie prítomná bola, a starý-dobrý Al vo svojich scénach jasne dominoval - rola ostrieľaného veterána CIA mu sadla perfektne). Z tých "ostatných", menej známych ma príjemne prekvapila aj Bridget Moynahan, ktorá sa pre svoju rolu typologicky skvelo hodila (mimoriadne presný a svedomitý casting), no a taktiež Gabriel Macht (mne osobne známy predovšetkým zo Suits). Čiže celkove, napriek jasne citeľnému kvalitatívnemu poklesu kdesi zhruba uprostred filmu a následnej príliš rutinérskej a "štandartnej" pointe a koncu, sa mi tento špiónsky film skutočne páčil, a myslím si, že jedno pozretie rozhodne nemá (a nemôže) ako uškodiť či unudiť. 80% () (méně) (více)

kaze

Musím potvrdiť to, čo hovoria všetci. Film je v prvej polovici skvelý, ale pokašľali ten koniec. Je tam niekoľko medzier. Kto sa aspoň trocha rozumie do počítačov, tak sa sem-tam zamyslí nad tým, čo hlavné postavy robia. A myslím si, že Clayton je až príliš príliš skvelý. Inak musím pochváliť Collina Farrella. Očami dokáže zahrať všetko :) ()

Tomislav

Pokud člověk neviděl z tohohle žánru už skoro všechno, vykrádených motivů si ani nemusí všimnout a Test by se měl líbit. Kdyby to byl i můj případ, dal bych pět hvězdiček, bohužel jsem s předvídatelností děje zápolil téměř celý film a pocitu, že už jsem něco podobného viděl, se ne a ne zbavit. Přesto jsem si to užil. Doufám, že je to dost (v duchu filmu) rozpolcené hodnocení. ()

Berry

Hodně dlouho jsem váhala mezi třemi hvězdičkami a čtyřmi. Nakonec zvítězili čtyři kvůli Colinu Farrellovi, který hravě přehrává i Ala Pacina. ()

JohnFarst

Pozornejší diváci nebudú mať problém uhádnuť koniec filmu už v polovici no aj tak je to celkom zaujímavá snímka. Boh vie či to tak chodí aj v skutočnosti lebo potom by sa vyjasnilo prečo je na svete tolko schizofrenikov :c) ()

Jeremiah

Nikdy a nikomu nevěř. Raději s někým manipuluj, než aby někdo manipuloval s tebou. A hlavně si nech za vše dobře zaplatit. Tak nějak na mě působil tento film, který vůbec nebyl špatný, ale chyběla mu trocha nepředvídatelnosti. Jinak nelze než ocenit vysoce profesionální a absolutně přirozený a přesvědčivý herecký výkon hlavních tří hrdinů. Kdyby to nebylo tak hodně americký, dal bych 4 *. Takhle pouze silnější 3 . ()

piranha

Chvílema možná až únavná turbulence zvratů, který nebyly přímo napínavý. Nicméně šťavnatý obsazení může za mou částečnou neobjektivitu. ()

zahadum

Tupý nudný a nelogický film s nudiacim sa Al Pacinom a slušným Colinom. My v CIA nemáme v PC disketové mechaniky aby sa nič nevynieslo....ale hlavne,že máme USB port :))) ()