• kleopetra
  ***

  Nostalgie... Detektivka mého dětství. Tenkrát se mi moc líbila, ale již to vidím střízlivěji... :-)(14.7.2011)

 • klerik
  ****

  Seriál, ktorý dodnes (+/- neúspešne) napodobujú. Vynikajúce iskrenie medzi ústrednou dvojicou, skvelý šéf. Asi najlepší slovenský dabing v histórii...No nepozerajte to...(8.3.2007)

 • Lima
  ***

  Dnes s odstupem doby vidím, jak je to slabý. Ale ústřední dvojice je sympatická a Chuck Norris tu neukopává hlavy, takže slušný tři * jsou na místě.(23.3.2003)

 • sinp
  *****

  Osmdesátky jako vyšitý. Někdo se už jen po tomto sdělení půjde vyzvracet, tomu zbytku bych doporučil opravdu neobyčejnou pecku z dané éry. Nešitou horkou jehlou (jako současné kriminálky v Británii), ale pozoruhodně svěží a uvolněnou. Ústřední dvojice tahá po věčně špinavém Londýně zločince s vtipem a nadhledem vždy na jazyku. Michael Brandon i Glynis Barber mají oba naprosto parádní charisma (Barber je navíc pekelně sexy) a jejich výchozí myšlenku jakožto konflikt VB/USA dotáhli do maxima. Sami mají nad sebou správně řízného šéfa, což je anglická specialita. Epizody nejsou originalitou ve zlatém fondu, i když si pamatuji na pěknou řádku z nich, které propracovaností strkali do kapsy i chlapce z Profesionálů. Jsou přesně jako úvodní znělka, mají říz a vrozenou naivitu. Nehrají si na umění a zároveň znají svou cenu. Musím potvrdit, že slovenský dabing byl doopravdy vrcholnou prací. Je to jako bonus, povýšil tenhle seriál do té nejužší špičky.(26.11.2005)

 • nascendi
  ***

  Jednotlivé časti kriminálnych seriálov by mali byť akčné, napínavé, s prekvapujúcim rozuzlením. Keď je do hlavných úloh obsadená sympatická dvojica policajtov, v ktorej to pracovne i mimopracovne iskrí, keď je atmosféra seriálu odľahčená humorom a bonmotmi, tak je o úspech postarané. Problémom je rýchle zostarnutie seriálu, ktoré je porovnateľné s tempom starnutia filmov a seriálov žánru sci-fi. Všeobecne akceptovaným názorom je, že slovenský dabing je zásluhou Borisa Farkaša a Kamily Magálovej lepší, ako český. Nestávalo sa to často.(27.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace