Úvodní film je vážně slabota. Srovnání s Profesionály, které tenhle seriál měl na obrazovkách nahradit, vyznívá velice nelichotivě, protože na rozdíl od "profíků" tu Dempseymu a Makepeaceové chybí především uvěřitelnost. Děj je přitažený za vlasy a značně překombinovaný. Bohužel, s uvěřitelnou zápletkou slušná detektivka stojí a padá. Pak už ji nezachrání ani povedené herecké výkony, ani bravurně zvládnutá výprava nebo efekty. Samotné serálové díly jsou ovšem o třídu lepší než pilotní film, což je zvláštní paradox. Fungují velmi slušně a mezi oběma hlavními postavami to navíc poměrně roztomile jiskří. Zápletky většinou slušné, i když i tady se sem tam objeví nějaký drobný úlet (Dempsey zneškodňující bombu v kasinu například). Škoda totálně zpackaného pilotu... Celkový dojem: 70% Hodnocení jednotlivých epizod: První řada: 1) "Ozbrojení a velmi nebezpeční" (pilotní film) 50% - nevěrohodný a překombinovaný 2) "Na padrť" 75% - slušná detektivka 3) "Výhra "70% - velmi slušné, žel trochu nevěrohodné 4) "Vláda násilí" 65% - ta "letecká akrobacie" je trochu úlet 5) "Válka gangů" 75% - velmi slušné 6) "Bez šance na útěk" 80% - Profesionálové jsou zpět ;o) 7) "Usmiřte se a neválčete" 75% - dobře vymyšlené a slušně natočené 8) "S přimhouřenýma očima" 80% - slušné a s překvapivým závěrem 9) "Jako ryba ve vodě" 75% - roztomilá variace na klasické britské detektivky, žel s trochu slabší pointou 10) "Rozsudek" 80% - rozhodně výborná detektivka Druhá řada: 11) "Stříbrňák" 70% - poněkud rozpačité(12.7.2014)

• Jeanne

Ačkoli jsem nepřítelem detektivních, kriminálních seriálů a šedých filmů z ponurého anglického prostředí obzvlášť, ...tak musím uznat (poté co jsem jednou nedobrovolně shlédla snad celý seriál), že tyto příběhy docela dobré jsou. Ve srovnání s německými kriminálními seriály o Rexích, co běžně přistávají s letadlem, má tenhle dokonce i reálné scénáře. Jen to prostředí...! Možná, že kdyby se ti představitelé i se zápletkami vystřihli a dosadili někam na Cote d´Azur :-) alespoň by tak nahradili ty prázdné příběhy ze seriálu 72 hodin!(13.10.2003)

Koukatelny krimi serial, ktery po nekolika dilech ovsem zacne nudit.(7.9.2003)

„O koľkej chodí do práce?“ – „Čím neskôr, tým som radšej.“ No dobre, druhí „Profesionáli" to nie sú, ale o to ostatne tvorcom ani neišlo. Vydali sa skôr cestou úsmevného buddy príbehu a v tomto šéfovia kastingu trafili klinec po hlavičke bez jedinej chybičky. Takže nielenže príbehy sú napínavé, akcia slušná (hoci o ňu rozhodne nejde a niekedy je akčná scéna rozpútaná veľmi hlúpo, napríklad unesené dievča je vyslobodené z karavanu, únoscovia si nič nevšimli a tri kroky pred útekom do lesa dievča nešikovne zakope do rachotiaceho haraburdia), zvučka presne taká adrenalínová, ako sa na kriminálny akčný seriál patrí a atmosféra bezchybne „britská“. Navyše, z originálnemu námetu (čo sa stane, ak drsný americký fízel prichádza do Veľkej Británie spolupracovať s miestnym policajným zborom?) zaručuje neustály nával napätia, prameniaceho zo „stretu osobností, názorov, pováh a národov“, čo je v seriáli veľmi vtipne využité. Ale je tu i výborné herecké obsadenie (nielen dvoch hlavných rolí). Chémia a nenávistné americko-anglické vzájomné doberanie sa medzi charizmatickou a príjemnou dvojicou funguje na jednotku, mojou najobľúbenejšou postavou ale vždy bol takmer dvojmetrový „Indián“ nick Brimble, hoci hral len v dvoch (z iba tridsiatich celkovo) epizódach.(1.1.2005)

• flanker.27

Debata v práci mi připomněla kdysi velmi populární, dnes už mnou naprosto zapomenutý serejál. Postaveno na tom, aby divačkám se líbil Dempsey, divákům Makepeaceová, která se ovšem nelíbila mně. Jediné, co stojí za poznamenání, je kvalitní slovenský dabing, se kterým je seriál spojen.(22.1.2014)

• - Seriál sa pôvodne vysielal na Slovensku aj v Česku v slovenskom znení (réžia Ján Šuda, ČST/STV 1989-1992). Až v roku 2002 vznikol český dabing (réžia Jiří Kvasnička, Česká produkční 2000 a.s.) a od tohto roku sa už slovenské znenie na českých okruhoch nevysiela. (Piri)

• - Glynis Barber (Makepeacová) nemohla v dobe natáčania vyjsť z domu bez toho, aby ju neobklopil dav fanúšikov a ženy pre zmenu chodili do kaderníctva, aby sa nechali ostrihať po jej vzore. (Raccoon.city)

• - Seriál Dempsey a Makepeaceová vznikol v podstate na objednávku, pretože potom, čo v Anglicku skončili legendárni Profesionáli (1977), zaplavili televízne štúdio tisícky listov s prosbami o ďalších originálnych vyšetrovateľov. (Raccoon.city)