ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.5.1989, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN ŠUDA --- Aby som legendárny slovenský dabing trošku priblížil aj tým, ktorí ešte nemali tú česť, pridávam jeden typický dialóg medzi ústrednou charizmatickou dvojicou. --- Dempsey: "My dvaja ... my dvaja hovoríme večne len o drogách, o prepadoch, o krádežiach, vraždách ... ale stále spolu nehovoríme o jednom !" Makepeacová: "Naozaj ? O čom ?" Dempsey: "O sexe." (15.5.2009)(15.5.2009)

Velice příjemný seriál stojící hlavně na hádkách dvou vyšetřovatelů, jinak ničím vyjímečný...(16.7.2006)

Seriál, ktorý dodnes (+/- neúspešne) napodobujú. Vynikajúce iskrenie medzi ústrednou dvojicou, skvelý šéf. Asi najlepší slovenský dabing v histórii...No nepozerajte to...(8.3.2007)

Jednotlivé časti kriminálnych seriálov by mali byť akčné, napínavé, s prekvapujúcim rozuzlením. Keď je do hlavných úloh obsadená sympatická dvojica policajtov, v ktorej to pracovne i mimopracovne iskrí, keď je atmosféra seriálu odľahčená humorom a bonmotmi, tak je o úspech postarané. Problémom je rýchle zostarnutie seriálu, ktoré je porovnateľné s tempom starnutia filmov a seriálov žánru sci-fi. Všeobecne akceptovaným názorom je, že slovenský dabing je zásluhou Borisa Farkaša a Kamily Magálovej lepší, ako český. Nestávalo sa to často.(27.6.2009)

Ve své době se mi tenhle seriál líbil víc, ještě se slovenským dabingem. To bylo ovšem v časech, kdy člověk na nějakou akční podívanou hned tak nenarazil a jedinou konkurencí tak byli hoši z CI5 a ty jsem měl stejně vždycky radši. Ale za Harriet tři.(11.7.2007)

• - Seriál vysielali v tridsiatich krajinách sveta. V jednej z epizód sa objavila aj spevácka hviezda Suzi Quatro. (Raccoon.city)

• - Dempsey (Michael Brandon) používa v seriáli zbraň Colt Python .357 Magnum a Makepeaceová (Glynis Barber) Smith and Wesson .38. (Raccoon.city)

• - Představitelé hlavních rolí Michael Brandon a Glynis Barber jsou ve skutečném životě od listopadu roku 1989 manželé a mají syna Alexandra. (Jeremy.jk)