Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harrison Ford vyšetřuje vraždu své spolupracovnice a milenky. K nemilosti ženatého právníka se důkazy začnou stáčet k jeho osobě… Mistr vykreslování paranoie a plíživého napětí korporátních světů, Alan Jay Pakula (Pohled společnosti Parallax, Všichni prezidentovi muži, Sophiina volba), se koncem 80. let rozhodl natočit filmovou adaptaci románu Scotta Turowa, Presumed Innocent (1987). Ještě než kniha vyšla, producent Sydney Pollack zaplatil za filmová práva milion dolarů. Sázka na jistotu se vyplatila. Pakula v Podezření uplatňuje svůj úsporný, leč navýsost precizní styl, jenž manipuluje diváckými očekáváními. K tomu bezesporu dopomáhá ukázněná kamera Gordona Willise, stálého spolupracovníka Woodyho Allena a Francise F. Coppoly. Zneklidňující atmosféru pak podtrhuje hudba Johna T. Williamse (Hvězdné války, Čelisti, E.T. – Mimozemšťan)... Rusty Sabich je vzorný manžel, občan a úspěšný prokurátor, který má dobré vyhlídky, aby se stal šéfem známé právní společnosti. Když je Sabichovi přiklepnut případ zardoušené a znásilněné spolupracovnice, zdráhavě přijme. Ještě netuší, že kauza navždy změní jeho život. Během vyšetřování začnou okolnosti případu ukazovat směrem k jeho osobě. Zavražděná kolegyně byla naneštěstí Sabichovou milenkou. Prokurátorovi je brzy jasné, že někdo jemu blízký na něj ušil boudu. Ale kdo? Jako obžalovaný se neochotně obrací pro pomoc k dávnému soupeři. A nemilosrdný rozsudek je na spadnutí… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (156)

mzss1 

všechny recenze uživatele

Podezřelá blbost. Tak bych to asi nejlépe definoval. Jinak se to nazvat nedá. Ale mě to štve. Nedávno jsem shlédl 3 filmy s Harrisonem Fordem. Nejprve Vysoká hra patriotů. A sakra, to mě vůbec neoslnilo, strašná nuda, nelogičnost, trapný závěr. Řekl jsem si aha, výjimka. Pak následoval film Svědek. Tp bylo snad o stupínek horší, ale furt to byla blbost aspon na 2 hvězdy (velmi slabé teda). Řekl jsem si, tyhle staré filmy mě asi moc nechytnou s ním. Dal jsem si do třetice film Detektivév z Hollywoodu - film z roku 2003. A kruci, opět mi to nesedlo. Já mám Forda rád, natočil dobrý filmy. Celá série Indiana Jones, Uprchlík, Firewall a dokonce i starý film 48 hodin v Paříži. Takže nyní k tomuhle filmu. Film má nudný a asi žádný příběh. Harrison Ford hraje postavu kurátora. Dostane za úkol vyšetřit případ vraždy jedné kurátorky. Hrozná nuda, vleče se to, pak se dovíme, že Ford je hlavní podezřelí, neboť zesnulá byla jeho milenka. To vše se odehrává v první půlce filmu. Ve druhé půlce je několik dnů jednání u soudu. Některé pasáže jsou zajímavé, jak se lidi vyptávají u soudz, ale nic významného v tom není. Harrison Ford hraje dobře, má své skvělé grimasy vipné, opět exceluje, ale bohužel v té době vstupoval do mizerných filmů, v tom to je. Zbytek hereckého obsazení nijak neoslní, ale jde to. Hudba od Johna Williamsa ? No představoval bych si ji lepší a výraznější. Zde byla málo, spíše v doprovodu klavírních tónů, takže nic moc no. Žádná střelba, nic. Ale tak je to kriminální thriller. Počkat .. vlastně ani to není. Jako nechci být krutý, ale fakt nuda. Jako námět, herecký výkon Forda to uznávám. Bylo by to tak na lepší jednu hvězdu, ale úplný závěr představoval skvělý zvrat, který se mi moc líbíl. Sice to divně skončilo, ale ten zvrat stál za to. Takže na rozmezí mezi 1 a 2 hvězdou. Bída no, ale přimhuřuji všechny oči a dávám celkově slabých 30% = ** ()

aluna 

všechny recenze uživatele

Richard Kimble, co vyměnil bílej plášť za trestní zákoník a přebral Johnovi paní McClaneovou (tak sem se poděla po Die Harder, áha), je obžalován z vraždy tentokráte v kauze, kde nejsou vztahy jednotlivých účastníků nalinkovány nikterak jednoznačně. Opravdu kvalitní soudní drama, kde jsem, ani nevím jak, vraha odhalila hned na začátku, což by mi ale s přihlédnutím k faktu, že najisto jsem neměla ani nos mezi očima, nevadilo tolik, jako chviličky (chvilkama i chvíle :-) ) nudy. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Klasické kriminální americké drama vystavené na půdorysu soudního přelíčení nad podezřelým z vraždy. Zprvu nenápadný, téměř tuctově se tvářící film začne postupně zvyšovat obrátky napětí a vytvářet atmosféru strachu a celé palety emocí od pocitů viny po nenávist. Rozhodující pro hodnocení je ale mrazivý závěr, který obsahuje skutečně cynickou a velice depresivní pointu. Hlavní hrdina zaplatí za své morální selhání cenu větší než mladý kriminalista ve Fincherově thrilleru Sedm. Tohle není jen okamžitá katarze, tohle je odsouzení ke hrůze bez konce. Velmi slušné obsazení v čele se zkušeným veteránem Harrisonem Fordem. Celkový dojem: 90 %. ()

Nos 

všechny recenze uživatele

Poté co je jeho bývalá milenka zavražděna, vydává se hlavní podezřelý Harrison Ford na pátrání po skutečném vrahovi a postupně objevuje, že ten není vůbec tak daleko, než by si býval pomyslel...Harrison Ford výborný a stojí za to ho zde určitě vidět. Zde hraje pošetilého ale morálního muže s odzbrojující zranitelností. Trošku pomalejší tempo filmu s protahovaným závěrem ale neubírá vůbec na zajímavosti a celkovém vyznění filmu. Slabší čtyři hvězdy. ()

Parlay 

všechny recenze uživatele

Snímek sice nabízí nadprůměrné herecké výkony (Ford, Julia) a překvapivé rozuzlení, nicméně... Plně chápu, že pomalé tempo vyprávění je pro snímky ze soudního prostředí příznačné a zřejmě bych za „šnečí rychlost“ tvůrce kritizovat neměl, avšak… Zařadit „dvojku“ by (alespoň někdy, trošku a decentně) rozhodně neuškodilo :-) ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Okolo 102 minuty vychází Rusty Sabich (Harrison Ford) a jeho žena Barbara (Bonnie Bedelia) ze soudní budovy a odpovídají na dotazy novinářů. Mezi nimi je i novinářka, která přiloží svůj diktafon blíže k Rustymu, aby zaznamenala jeho odpověď. Je jasně vidět, že v diktafonu není vložena nahrávací kazeta. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v amerických městech Detroit, New Jersey a New York a také se natáčelo v kanadském Windsoru v provincii Ontario. (Terva)
  • Rusty Sabich (Harrison Ford) má v kanceláři obraz ženy jménem Lila Acheson Wallace (1889 - 1984). Byla dlouhá léta předsedkyní a spoluzakladatelkou Klubu spisovatelů. Také věnovala nemalé částky na dobročinné účely. Mezi těmi, kterým přispěla nejvíce, patří Metropolitní museum v New Yorku. (Terva)

Reklama

Reklama