Detektiv John McClane má potíže se svou dcerou Lucy, a když ji vytáhne v noci z přítelova auta, jejich vztah se tím rozhodně nezlepší. Hned nato je John vyzván nadřízeným, aby vyzvedl hackera Matta Farrella a dopravil ho do Whasingtonu na oddělení počítačové bezpečnosti FBI. John najde Matta doma, ale než stačí byt opustit, jsou napadeni ozbrojenými muži a dojde k přestřelce... Matt je počítačový génius, ale ze střelby je vyděšený. Navíc mu nedochází, že se někdo snaží zabít jeho. McClane mu to vysvětlí a dopraví ho na FBI do střediska počítačové bezpečnosti. Z médií se zatím hrnou zprávy o problémech s počítačovým systémem a padá jedno odvětví za druhým. Matt zjistil, že se jedná o takzvaný kybernetický výprodej. Velitel bezpečnostního oddělení Bowman Matta umlčí, ale McClane je zvědavý, a tak mu Matt po cestě do jiného střediska FBI vysvětluje, oč jde. Jejich auto je však cestou napadeno a řidič zabit. McClane začíná být hodně naštvaný, ale nechápe, co všechno se děje... Mattovi už je jasné, že se někdo naboural do systému – ne jen do jednoho odvětví, ale do všech –, aby mohl určovat pravidla hry. Kromě vyřazení počítačové sítě jako takové je už vyřazena celá dopravní infrastruktura i komunikační sítě. Podle Matta bude teď na řadě ovládnutí východního uzlu, který zajišťuje dodávky elektřiny... (TV Prima)

lip2

Čtyřka mě mile překvapila jak je super měl jsem strach že to dopadne špatně.Příběh velmi napaditý dobré akční sceny a vyborný herecký výkon bruce willise dělají film ,který byste si určitě neměli nechat ujít. 8z10 ()

JohnyPine

Upřímně, tento film mě nenadchnul.Od prvního okamžiku jsem se na něj snažil dívat jako na akční film a nic víc.Postupem času jsem byl i přes to sklamán.Během filmu jsem dostal pocit, že John McClaine je nesmrtelný akční hrdina, na kterého nemá ani superman a že jeden nadaný hacker je schopný se pár údery do klávesnice dostat do čehokoliv.Scéna se stíhačkou už byla nad mé síly.Velmi slabý film. ()

Ušák89

Tak sme se po dlouhých dvanácti letech dočkali. A stojí to za to. Willis se snaží a hláškuje co mu síly stačí, ale tentokrát má proti sobě protivníka těžkého kalibru. Přístupnost PG13, která mu nedovolí sprostě nadávat a kouřit. I přesto se film odehrává v nejlepších tradicích DIE HARD. A buďme upřímní kdo z nás neměl po zjíštění toho, že se chystá další díl trochu strach? Já teda jo, ale výsledek mě mile překvapil. ()

davidh76

Ono je věkdy těžké v pěti hvězdičkovém hodnocení vybírat... Dal bych asi 70%. 4 hvězdičky proto, že to je čtvrtý díl a mile mě po trojce překvapil. Scéna z letadlem a dokonalým pilotem na dálnici mě trochu vyvedla z míry, ale holt to má celé šťávu. Startování kradeného BMW je boží! I když na druhou stranu, že by ostřílený polda McLane opravdu zaspal dobu natolik, že by nevěděl, jak fungují nové startéry? Tím chci říct - místy nedomyšlené a přestřelené, ale jinak very good. Dobře odvedená práce pro ty, kteří se chtějí pobavit. McLane po letech neztratil svůj smysl pro humor a to je fajn. ()

shaft

Předem říkám, že jsem byl po zhlédnutí nového McClanea trochu zklamaný. Podle mě už to tak nějak nebylo ono. Vím, že Willis je pořád v dobré formě. Wiseman zvládl režii skvěle, triky byly dobré, ale vidět Johna bez cigára, bez pořádně nadupaných hlášek (pár dobrých jich tam přece jen bylo) a Smrtonosnou past skoro bez krve? Přehnaně akční scény - obvzlášť ta se stíhačkou a spousta digitálních triků mi do této série nesedí. Čtvrtý díl nedělá ostatním ostudu, jen kdyby byl rating vyšší, mohl se u mě vyšplhat o hvězdičku výš. ()

boxo

Tento film si názov smrtonostná pasca ani zďaleka nezaslúži. John McClane prestal piť, fajčiť a nadávať. Rating sa znížil nech pritiahneme aj deťičky do kina. Scéna kde si McClane poradí so stíhačkou by mohla byť tak v Horúcich strelách a nie v Die hard. To že sa starý McClane vráti do kín je už asi naivné, pravdu povediac Willisovi u mňa sedela viac rola Jacka v priemernom 16 blocks než slušného nového McClane-a. ()

Bogano

John McClane šarm za ta léta neztratil a ani svůj smysl pro humor. Opět se nechtěně dostává do potíží a opět je řeší s hlaškami jemu vlastními. Střet opravdu "analogového" McClana s digitálním světem je zdrojem mnoha vtipných situací, ale opět se ukáže, že chytrý můžete být jak chcete, ale John vám stejně nakope. 4ka je důstujným pokračováním! ()

mitush

Ja neviem písať tak kvetnato ako ostatní tu naokolo. Píšem to, čo si myslím. A myslím si, že tento film bol vynikajúci. Bruce Willis alias John McClane je proste neuveriteľný pohoďák. A že sa mu nikdy nič nestane? Jasné, že nie!!! Dobrovoľne sa rozhodol, že bude hrdina a preto je na oplátku obdarený väčším kusom šťastia ako ostatní. Samozrejme, že niektoré scény mohli byť miernejšie, alebo vystrihnuté (stíhačka) a záporák mohol byť iný (Cillian Murphy). Nebyť týchto dvoch vecí, dávam 5* jak vyšitých. ()

Lynnet

Nevím,jestli mám přiznat že jsem předchozí díly neviděla (z naprosto neznámého důvodu) takže nemůžu hodnotit sérii jako celek. Možná je dobře, že nemám s čím srovnávat jelikož pokračování u mě většinou nevítězí. Takto jsem shlédla, podle mého, akčňák roku. Moderně pojatý klasický hrdina, který má své silné i slabé stránky a taky svoje přehmaty (viz. scéna se zakrytím kamery a zapnutým mikrofonem) a nedokonalosti. Je vidět, že se na to režisér dlouho připravoval a s nevelkými zkušenostmi dokázal sérii udržet dobrý standard. Scénu s Capitolem umí dát dohromady kdejaký expert na filmové triky takže ji jako naprostý nesmysl rozhodně neberu a spíš mi cukaly koutky při závěrečné scéně s kamionem, kde se nám z McClanea stává téměř superman. Willis je drsný,vtipný a okouzlující zároveň a Maggie Q si po MI:III střihla další akční mršku. Takže jestli byl Hunt a spol. akční jedničkou loňského roku tak letos určitě sázejte na McClanea! Parádní podívaná. ()

kolotroch

Mam rad akcne filmove klasiky, niekedy ich preto asi aj o cosi nadhodnotim, ale niekedy to proste nevyjde... Jednotka bola skvela, dvojka s trojkou uz boli o trosku viac prehnane, no stale to bol stary dobry JM (mam rovnake inicialy, ej veru, dobre sa to cita:-D) ale toto je uz ozaj rozpravka s hlupym scenarom pre naivnych, kopou nezmyslov, aj ked radsej by som napisal sraciek (scena s hydrantom a vrtulnikom, s Mai, stihackou atd.). Akosi mi v tom celom zanikli aj tie inak skvele efekty a hoci momentalne je celkove hodnotenie tohto filmu na CSFD 79%, tak ja nemozem inak ako tri hviezdy a teda asi tak 50%. Wisemanove Underworldy su skvele, ale toto mu proste nevyslo. Ako tu uz napisal Cival - nech je dej akykolvek a vyzera to tam akokolvek, prakticky kazdemu je jasne, ze McClaneovi a jeho dcere sa nic nestane a to robi cely film dost nudnym, par krat som sa prave kvoli tomuto pozeral na poziciu casomiery. Aj ked treba dodat, ze moje nizke hodnotenie suvisi aj s tym, ze som po predchadzajucich castiach cakal od tohto filmu ovela viac. ()

-rooney-

Ještě si pamatuji jak jsem jako malej kluk s ledoval s nadšením Mckleynova akční dobrodružství které zažíval v Los Angeles v Nakatomi. A ejhle John už je zase až po uši v problémech do kterých bude zapletena i jeho náctiletá dcera „Lucy“.Smrtonosná past 4 mě mile překvapila člověk si pěkně uvědomí co všechno závisí na počítačích.Film jsem s radostí sledoval od začátku až do samého konce. Nevím co víc k němu dodat. Snad jen kdy bude Mckleyn 5? ´=) ()

Dart

Excelentní kousek ...... nebojím se říct, že nejlepší smrtonosná past, jaká byla natočena. akce nabitá od začátku do konce. Jako programátor sice nekteré věci beru s nadhledem, ale i tak, velice slušné. ()

Vinczent

Na návrat legendy je to celé takové mdlé, vůbec nic moc brutální a záporák působí hrozně vylízaně. Nejhorší díl série. Sice to tam bouchá a občas si to McClane rozdá na férovku a přitom zase trousí hlášky, ale upřímně není to ono. Příběh o teroru napříč USA sice zněl lákavě ale nakonec mě to moc nechytlo. Tohle už bylo zpracováno hodněkrát a lépe. Hodně vtipnej je Kevin Smith ,který je tu narozdíl od série z New Jersey uřvanej a ukecanej. Akce je dobře koukatelná a hodně zábavně přehnaná přesně ve Wisemanově stylu. Proto si myslím že kdyby se toho chytl jiný režisér, mohl tenhle návrat na výsluní vypadat jinak. Takže mezi comebacky Rocky-McClane má italskej hřebec jednoznačně navrch. Jo ještě jsem zapomněl: Viděli jste někdy na plátně víc krve? Kdy už sakra přestanou točit akční filmy vhodný pro celou rodinu:-( ()

Gudar

S pokračováním úspěšných filmů je problém, že skoro nikdy nedosáhnou kvality prvního dílu a nechci 4ku srovnávat s dnes už legendární jedničkou, ale ta akce je tak zběsilá a užasná, že prostě musím dát za 5 ()

mindkiller

Leonardo da Vinci namaľovaľ Monnu Lisu preto, lebo mu to povedal Francesca di Bartolomeo di Zanobi del Giocondo, Thomas Edison vynašiel žiarovku preto, lebo ... skratka a tak, a John McClane zostrelil autom vrtulník preto, lebo mu došli náboje. No povedzte, môžete takémuto filmu niečo vytknuť ? Ja rozhodne nie. ()

Metropolit

Takto Mclane je opäť späť. No zo svojho humoru nič nestratil a pre svoj flegmatický prístup k práci už tobôž. Ale jedno treba povedať DIE HARD bez willisa by bol len HARD Bruce willis bez DIE HARD len Bruce.... V kine som nebol nemal som čas ale sčasti som trošku lutoval lenže som si zohnal rýchly pirátsky disk a pozrel som si to aj ked sa mi už vo večerných hodinách zatvárali oči akcia vo filme ma vždy prebrala. Vrelo odporúčam pozrieť. Len na jednu scénu som bol trošku citlivý a premýšľaľ som o nej hlavne ked skočil na tú stíhačku a zdevastoval most. No myslím, že trošku sa s tým dalo pohrať aby to vyzeralo realistickejšie a nie nejak nafúknuto, ale inak v pohode no problemo. ()

Brky77

No oproti minulým dielom rovnako realistický film,osobne sa mi páči tá téma 21 storočia,parádna Maggie Q..:)..a s Rockym a Rambom asi najzaujímavejší návrat roku ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

26.09.2012

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)