poster

Smrtonosná past 4.0

 • USA

  Live Free or Die Hard

 • Velká Británie

  Die Hard 4.0

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca 4.0

Akční / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2007, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  *****

  John McClane se možná vrátil v novějším kabátku a s modrými filtry za zadkem, přes to však zůstal stále stejným borcem, který dokáže pálit kulky a hlášky zároveň. Wiseman režíruje jako o život a v rámci svých schopností jede až na pomyslnou dřeň. Sice mu to občas ujede a první půl hodinu jako by nevěděl kudy kam, ale jakmile se do svých papučí pořádně obuje, rozjede tenhle truck rychlostí namazaného Ferrari. Hláška střídá hlášku, akce střídá akci a mezi tím je příběh, který se místy vrací do minulosti, ale zůstává pevně ukotvený v současnosti. P.S. Osobní favorit na akční film roku, s otevřenými vrátky pro blížící se Transformers. ;)(26.6.2007)

 • EdaS
  ****

  Unrated verze je o půl hvězdičky lepší - krev a fuckování k McClaneovi prostě patří. I napotřetí pořád skvělá zábava. 90%(9.11.2007)

 • DaViD´82
  ***

  "Yippie-ki-yay, motherfu..." Solidní akční snímek? Zcela určitě. Jenomže není to vzhledem ke kvalitě jakou nabízely předchozí části poněkud málo? Popravdě ani ne... Bez jednoho roku vzniklo k dvacetiletému výročí Smrtonosné pasti její čtvrté pokračování. A ač John McClane kvůli sníženému ratingu poněkud vyměkl, díky věku nosí místo tílka mikinu a v akčních pasážích mu musí zdatně vypomáhat střihař, tak i nadále s úspěchem hláškuje, střílí, řádně krvácí, dostává do těla a nakonec všechny převálcuje. Je s podivem, že Len Wiseman, který do teď nedokázal natočit byť jen průměrný snímek se natolik pochlapil. Pravda sem tam to drhne, scénář je tupý (obvzláště po technické stránce), konec až moc nadsazený a všudypřítomné filtry zbytečné... Jenže někde pod tím je naprosto jasně cítit duch starých dobrých Pastí. Vše zde odsýpá jak má, akce střídá akci, hluchých momentů moc není, pomocníček Johna vůbec nevadí (ba právě naopak), akční pasáže jsou většinou nápadité, a protivníci jsou výborní. Hlavně charismatická a dobře se ohánějící Maggie Q. Co více od letního akčního blockbusteru chtít, než-li vypnout mozek a nechat se strhnout návratem jedné z legend akčního stříbrného plátna? I po těch letech si dokázala tato série udržet svůj nadstandard co se týče kvality, jenže od příček nejvyšších to strhává ani ne desetiminutová pasáž Johna s tyrákem na dálničním nájezdu versus stíhačka. V áčkovém akčňáku tato upgradovaná verze nechvalně známé směšné scény z béčkového Ramba III nefunguje o to více. Zato úplný konec potěší, jelikož hlavní záporák v sympatickém podání Timothy Olyphanta odejde ve velkém stylu. Mnozí v to doufali, málokdo tomu opravdu věřil a ono se to podařilo. Tento díl není nejlepší - je nejhorší, ale stále nadprůměrně dobrý, byť z postavy Johna udělal přesně to čím se v minulých dílech vyhradila oproti ostatním akčním charakterům. Buďme rádi alespoň zato. Když kvůli ničemu, tak proto, že dobrých akčních snímků ve stylu těch "starých dobrých" z konce osmdesátek a počátku devadesátek loňského století již mnoho nevzniká. Půjde-li to tak dál, tak za pár let dojde i na dvanáctku.(28.6.2007)

 • Dever
  *****

  Najvydarenejšie pokračovanie Smrtonosnej pasce. Nová technika, viac peňazí a rovnako výborný akčný Bruce nám ponúkli nadupanú, akčnú filmovú zábavu ktorej príde každý na chuť............ Soundtrack Marco Beltrami: 1. Out of Bullets [1:08] ,2. Shootout [3:41] ,3. Leaving the Apartment [2:08] ,4. Dead Hackers [1:31] ,5. Traffic Jam [4:13] ,6. It's a Fire Sale [2:57] ,7. The Break-In [2:28] ,8. Farrell to D.C. [4:36] ,9. Copter Chase [4:41] ,10. Blackout [2:03] ,11. Illegal Broadcast [3:48] ,12. Hurry Up! [1:23] ,13. The Power Plant [2:01] ,14. Landing [2:28] ,15. Cold Cuts [2:00] ,16. Yippee Ki Yay [4:43] ,17. Break a Neck [2:47] ,18. Farrell is In [4:22] ,19. The F-35 [4:13] ,20. Aftermath [3:12] ,21. Live Free or Die Hard [2:56],(6.2.2011)

 • Gimli
  ****

  Prazvláštně sterilní, možná až přiliš dokonalá akce, která vás ani na chvíli nevtáhne natolik, abyste se o hrdiny báli. Na druhou stranu je to dotaženo k absurditám, které prostě musí alespoň pobavit.(1.10.2007)

 • - Spoločnosť Digital Dimension pracovala na väčšine vizuálnych efektoch. Pridávala vozidlá pre vytvorenie dopravných kolízií a vytvárala masu ľudí pri evakuácii budov, dokopy vytvorila zhruba 200 scén s vizuálnymi efektmi. (Greenpeacak)

 • - V šestnácté minutě filmu volá McClane (Bruce Willis) na základnu a chce hlavního velitele z pohotovosti. Ozve se mu: "Hlavní detektiv Wiseman." Len Wiseman je režisérem filmu. (Tony.cs)

 • - Francouzi snímek přejmenovali na „Die Hard 4.0: Return to Hell“. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace