poster

Smrtonosná past 4.0

 • USA

  Live Free or Die Hard

 • Velká Británie

  Die Hard 4.0

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca 4.0

Akční / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2007, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  ****

  Mám obrovskou radost, že návrat starých dobrých akčních hrdinů se zatím daří vysoko nad očekávání dobře. Sylvester Stallone jako Rocky Balboa všem ukázal, že když se chce, tak to může i vyjít, Bruce Willis vše jen úspěšně dotáhnul do konce. John McClane je drsnější, více hláškující a více akční než jsme byli doposud zvyklí. Na nový McClaneův look však nenuceně přistoupíte a začnete se kochat neuvěřitelným sledem akčních scén, které nejen že vypadají draze, ony vypadají dokonce i stylově. Do krve se divákovi dostane více adrenalinu, než u všech předchozích Willisáren dohromady. Helikoptéra vs. policejní auto, náklaďák vs. stíhačka, automobil jako výtah, zdroj PC jako C-4. Neuvěřitelné střídá ještě neuvěřitelnější a překvapivě se mi to všechno líbilo. Užil jsem si každičkou scénu, každé Johnovo uculení a každou scénu, která patřila Maggie Q. Mé první setkání s filmovým rokem 2007 začalo lépe než skvěle.(22.8.2007)

 • woody
  *****

  Johnovi jsem věřil, že se vrátí v plné parádě a nezklamal mě. Sice mě trochu mrzeli ty nadsazenější věci jako stíhačka, létající auto, ale při vzpomínce na explozi střechy mrakodrapu, zřícená letadla a vykolejený vagón metra ve stanici se nepřipojím k těm náhle objevivším zástupům se znalcům Die Hard, kteří náhle vyčítají přepálenost akce. Hlášky cynické a účinné ("přijel cirkus?"). Brutálnost je bohužel kvůli ratingu mizivá a John si může dovolit říct jen jednou "Do prdele!". Ani se nedočkáme podobné scény z DH 3, kdy John ve výtahu postřílí čtyři lidi a pak vyleze celý zakrvácený. Škoda toho, věřím, že na DVD se dočkám více krve, nadávek a násilností... Když se nad tím zpětně zamýšlím mrzí ještě ty nepříliš dotažené věci jako samotné hackování nebo samotný algoritmus. Chytrého Johna jak jsme ho znali se dočkáme jen jednou (vysílačka). Něčeho jako DH3, kde John dostává hádanky s přelíváním galonů vody a další milé maličkosti, které z Johna dělali pomalu Bournea tu prostě není. Přesto dávám plné hodnocení, už jen abych trochu nakrknul ty škarohlídy, co si mysleli, že John to v souboji s Shrekem, Spideyem nebo Piráty prohraje. Je to podobně velký a nečekaný návrat jako Casino Royalo. Jen doufám s tím rozdílem, že Johna už zanechají v síni slávy a víckrát ho nevytáhnou. Ani já bych totiž nevěřil, že se to podruhé povede. PS: Strašně mě bavilo, když se John několikrát překvapivě ozve padouchům a vyvedené z míry je pošle do prdele.(1.7.2007)

 • Slasher
  ****

  Čtyřka jednoznačně vrcholem celé série, kterou jsem teď vzal útokem - shlédl poprvé a najednou, tj. bez nostalgie. LIVE FREE OR DIE HARD, tady válí naprosto všechno. Čtveřice Willis-Long-Smith-Olyphant, přeci jen ne až tak otřelá hackerská zápletka (místy mrazivá to představa), humor, hlášky, parádní spád, cool akční scény a (což mi udělalo speciální radost) v poslední době raritní 'nezblázněná' kamera spolu s rozumným střihem. Ať žije old school! Toto si řadím mezi top akční filmy nového milénia.(23.8.2009)

 • Arx
  *****

  Bruce Willis fakt nekecal, když v interview o čtvrtém dílu Smrtonostné pasti prohlásil, že bude minimálně stejně dobrá jako jednička. Bral jsem to samozřejmě jako reklamní kec ale po zhlédnutí čtvrté pasti musím říct, že věděl co řiká! Od Lena Wisemana jsem čekal spíš nějakej průměrnej akční film (Underworld), ale jak je vidět, svojí práci zvládnul na výbornou. Bruce Willis v plné parádě řádí jako za mlada. Nemám co bych dodal.(3.8.2007)

 • novoten
  *****

  Chudák John McTiernan se bude muset smířit s tím, že jeho kultovní jednička a v jistém ohledu přelomová trojka zůstanou ve stínu parádních sudých dílů. Když jsem kdysi v rozhovoru s Willisem četl, že se scénáristé při psaní inspirovali seriálovou 24-kou, netušil jsem, že se dočkám téměř její celovečerní verze. McClane má problémy s dcerou, postupuje při vybíjení padouchů téměř přesně podle jejich hierarchie - a je tak úžasným akčním hrdinou, že jsem nestačil zírat. A po unaveném třetím díle jsem čekal všechno, jen ne tohle. Hledal jsem ve čtvrté pasti spoustu nadhledu a fanouškovského pomrkávání, ale dostal jsem k tomu ještě Johna jako nezničitelného dinosaura, který bez servítek namlátí ženské a ještě jí přitom od plic zanadává. A divák má touhu mu začít nahlas fandit. Hrozba je tentokrát dokonale hrozivá a v jistých momentech až mrazí. Své k tomu dodává i lahůdkový Olyphant, jehož sarkastické poznámky plné vzteku mi zvedaly adrenalin a když McClaneovi říká, že mu zničí život a zabije jeho blízké, podvědomě jsem se v sedadle přikrčil. Když navíc funguje i spojení starého pardála s mladým umírněným rebelem, je všechno tak, jak má být. V těch dvou hodinách se sice občas objeví až příliš klidná chvilka, ale i tak těch 90% musím přetavit na pět hvězd. Tenhle matador se za návrat stydět nemusí, naopak.(3.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace