Smrtonosná past 4.0

Die Hard 4.0

Smrtonosná pasca 4.0

Akční / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2007, 128 min

Když už se John vrátil, tak s pořádným rachotem! Trailery naznačovaly mnohé a Len Wiseman se nakonec pochlapil a získal bobříka explozí, bobříka hlášek a bobříka odvahy. Když odhrnete digitální filtry z obrazu, spatříte opět toho starého dobrého Johna McClanea. Přibylo hlášek, ubylo vlasů, ale pořád se zatraceně snaží odvádět tu nejlepší práci. Občas si rýpne do předchozích dílů, podiví se nad těmi technologickými hejblátky, které musí rozstřelovat nacimprcampr, ale už po pár minutách zjistíte, že se nic nezměnilo, ať už jde o uhlazeného Olyphanta v černé košili od Gucciho, kung-fu mrchu Maggie Q nebo francouzského spider-boye Cyrila Raffaelliho (je absolutně vynikající, snad si ho některý z producentů všimne... takového protivníka John potřeboval), vyprovodí je McClane s úsměvem na rtech, hláškou v rukávu a nábojem v komoře. Funguje to skvěle, je to našlapané a během dvou hodinek budete tak-tak popadat dech. Určitě vás napadne, že už to není jako za starých dobrých časů... ne, není... 80. léta jsou pryč, 90. léta jsou pryč, ale tohle taky není špatný a já věřím, že naši potomci budou jednoho dne mluvit úplně stejně o naší filmové éře... Lepší už to nebude, smiřte se s tím, oslavujte a vězte, že série zůstala tam kde je... na vrcholu akčního žánru.(26.6.2007)

Este teraz sa mi chce od radosti vyskat "Yippeee Ki Yay Mother...." ;-) John Mc Clane v dobre odvedenych akcnych sekvenciach s radostou v srdci a s pevnym, stabilnym doskokom preskocil do tretieho desatrocia svojej existencie. Ustredny zaporak je sice zo serie najslabsi, ale o to lepsie posobia jeho sidekickovia (Magie Q po MI3 znova mnamozna ;-) ). Vo vysledku dve hodiny a daco velmi slusnej akcnej zabavy, ktora sice oproti prvym dvom predchodcom trpi obcasnou dychavicnostou, ale rozhodne ma v svojom zanri dnesnej, casto prilis "korektne cistej" konkurencii co povedat.(26.6.2007)

Ježíšikriste, pitomečku ( nejpoužívanější slova Die Hard 4 ) -- Není to sračka, ale žádný opravdu povedený akční blockbuster jsem nedostal. Série není v prdeli, ale chuť jít do kina na pětku nemám vůbec.Takže 1.) Nízký rating JE vidět 2.) Bruce docela hláškuje, ale ve druhé půli i dost impotentně a naplano. 3.) Příliš moc "počítačových pasáží," nesnáším, když se ve filmu moc ťuká na klávesnici a probíhají transfery, downloady a dekódy, kterým stejně nerozumíme 4.) Směšné instantní minutové psychologické vsuvky. 5.) náklaďák vs. tank, ehm ehm (choze - ano ano, také jsme si vzpomněl na Ramba trojku) 6.) záporák na hovno -- Naštěstí jsem nic nečekal, takže nemůžu mluvit o zklamání. Čekám na Transformery :) P.S. "Jizvy jsou sexy, ne?" "Ne"(13.7.2007)

Akce mi přišla občas natahovaná (šachta), občas přehnaná (stíhačka), a i když Willis hláškuje jako o život a ani jsem se moc nenudil, připadá mi, že jsem viděl další řadový akční film. I když v něm hackeři citují Lenina :-D No jo, nejsem zkrátka dobře ten správný fanda Die Hard. Fuck!!!(28.6.2007)

Zpočátku je to ještě chvilku starej dobrej "die-hard" Bruce, ale tahle nálada se zanedlouho mění v celkem normální akční podívanou, tolik postrádající McClaneovi tradiční hlášky (je jich tu vážně krutě pomálu) a totální nadhled - ovšem nutno podotknout, že s pár opravdu skvostnými "wtf" scénami, které mi jsou spolu s Bruceovým xichtem na celém snímku nejsympatičtější (hydrant-->vrtulník, auto-->vrtulník, Bruce-->stíhačka, atp. - oujé!). Horko těžko 3* z milosti a radši se příště mrknu na nějaký starší kousek z teď už bohužel tetralogie - tři předchozí díly jsou totiž nesrovnatelně lepší, nakopnutější a hlavně mnohem zábavnější.(17.7.2007)

• - Spoiler: John McClane zabije 12 ľudí. (m.a.t.o.)

• - Keď Johna McClanea (Bruce Willis) prenasleduje vrtuľník, prestrelia mu čelné okno, no keď vchádza do tunelu, má ho zasa celé. V ďalšom zábere je opäť prestrelené. (Hosak)

• - Předtím, co je vrtulník zničen po nárazu autem, z něj vyskočí Rand (Cyril Raffaelli) na silnici a hluchátka mu spadnou na zem. V dalším záběru si je ale znovu sundává z hlavy. (Gyrobus)