poster

Smrtonosná past 4.0

 • USA

  Live Free or Die Hard

 • Velká Británie

  Die Hard 4.0

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca 4.0

Akční / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2007, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Trochu rozporuplná akční čtyřka - plusem je výborný námět s nebezpečím odstavení důležitých počítačových systémů kyberteroristy, skvělý policajt Bruce Willis i hacker Justin Long, sem tam i suché Willisovy hlášky a hlavně nepřetržitý napínavý tah na branku. Mínusem pak neuvěřitelná přehnanost digitálních akčních scén. Trailery: http://www.csfd.cz/film/71041-smrtonosna-past-40-live-free-or-die-hard/videa/(2.9.2009)

 • Psema
  *****

  John McClane se možná vrátil v novějším kabátku a s modrými filtry za zadkem, přes to však zůstal stále stejným borcem, který dokáže pálit kulky a hlášky zároveň. Wiseman režíruje jako o život a v rámci svých schopností jede až na pomyslnou dřeň. Sice mu to občas ujede a první půl hodinu jako by nevěděl kudy kam, ale jakmile se do svých papučí pořádně obuje, rozjede tenhle truck rychlostí namazaného Ferrari. Hláška střídá hlášku, akce střídá akci a mezi tím je příběh, který se místy vrací do minulosti, ale zůstává pevně ukotvený v současnosti. P.S. Osobní favorit na akční film roku, s otevřenými vrátky pro blížící se Transformers. ;)(26.6.2007)

 • tron
  ****

  „Už ste niekedy podobné veci robil?“ Ktovie, ako by sa na dravú (kamióny, vrtuľníky, stíhačky, počítače) SMRTONOSNÚ PASCU 4.0 pozeral Roderick Thorp, podľa ktorého útlej a skromnej knižočky vznikol McTiernanov kultový vianočný originál s Alanom Rickmanom... Stav, v akom sa nachádza akčný žáner, je zaujímavý: hviezdy 80. rokov prežili takmer smrtiace roky deväťdesiate a na staršie kolená sa vracajú. Willisovi to vyšlo slabšie ako Stalloneovi (ROCKY BALBOA) a Schwarzeneggerovi (TERMINÁTOR 3: VZBURA STROJOV). Prečo? Mladý režisér Wiseman (UNDERWORLD 1 - 2) sa snaží, ale po likvidácii hrnčekom (RIDDICK: KRONIKA TEMNA) a naháňačke kôň verzus motocykel (PRAVDIVÉ LŽI) ma zničenie helikoptéry autom na kolená veru už dávno nedostane... Napriek tomu má film tempo, pôsobivý terminátorovský futuristický modrý vzhľad a pokus o vtipný dialóg. Pravdaže, je to čudné: McClane rieši apokalyptické problémy, nenadáva, nenosí tielko, nie sú Vianoce a hovorí vety typu „poď sa o tom porozprávať“. Nedá sa však povedať, že by počítačové efekty páchali škodu, minimalistický zlosyn (Timothy "Mickey" Olyphant) má niečo do seba a akcia je vďaka nápadom (hasiaci prístroj, auto vo výťahovej šachte), kaskadérskym výkonom a gigantickému rozpočtu výborná. A vôbec, ak to porovnám so zlepencom, akým bola trojka, musím dať 80%. Ale, súhlasiac skoro vo všetkom s Chozem a parafrázujúc Vincea Vaughna v AKO ULOVIŤ DRUŽIČKU, dám 80% - ale neurobím to rád. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/176292/Smrtonosna-pasca-40-80.html(26.1.2008)

 • Matty
  ****

  Die Hard for the Kids. Historie se opakuje. Stejně jako v jedničce musí John získat zpět ztracenou důvěru jedné ženy (a opět v tom sehraje roli použití toho kterého příjmení), stejně jako ve trojce je bludištěm, do něhož se dostal a v němž si s ním zlosyn pohrává, celé město (namísto New Yorku Washington) a stejně jako ve všech třech filmech čelí bandě teroristů z celého světa (Francie, Itálie, USA). Nově ale kvůli dětskému ratingu mnohem méně kleje a zabíjí jen tak, aby při tom nestříkalo moc krve (tzn. někdy nápaditě, někdy jako v počítačové střílečce z minulého století). Tempo je oproti předchozím filmům výrazně mírnější, John ani lidé okolo něj nejsou neustále ve stresu, není opakovaně rozvíjeno několik paralelních akcí (v čem excelovala zejména trojka) a celkem dost času vyplňuje poněkud sentimentální povídání. Jistě, hlavním Johnovým cílem je - kromě likvidace zlosyna - předvést se jako schopný otec (přičemž cvičným objektem před opětovným shledáním se s dcerou je pro něj Matt), ale nebylo akčních tatíků v jiných filmech už dost? ___ Jako v každém buddy movie, i zde je vyprávění dynamizováno střety protikladných povah. Johna a Matta dělí několik generací i rozsah vědomostí o moderních technologiích a populární kultuře (jeho dialogy s Kevinem Smithem, guru všech nerdů, patří k vrcholům filmu). Jedině spojením sil mohou zvrátit nepříznivý běh událostí, což je ze současného pohledu, kdy již analogoví hrdinové za geeky jasně zaostávají, příjemně nostalgická skutečnost. Informace ještě nebyly vším. Občas se muselo přestat civět do monitoru a něco udělat. John veškeré potřebné "skills" má, chybí mu jenom ony informace. Svalnatí lameři jeho typu jsou ukázáni jako neocenitelní. Od světa reálných (nikoli virtuálních akcí) odstřihnutí hackeři oproti tomu dostávají jeden mravní políček za druhým, a zatímco John svému mladšímu parťákovi uděluje důležité životní lekce ("face your fear"), sám zůstává na konci stejným BFU jako na začátku. ___ Čtvrtá Smrtonosná past je nejzábavnější tehdy, odkazuje-li k některému ze svých (lepších) předchůdců, případně k akčnímu žánru jako takovému (padouchovo pobízení "Say somethin' funny", finty, které John používá). Šlo by o tuctovou hi-tech akci (s akčními momenty občas na hraně parodie typu Pravdivých lží), nebýt její schopnosti sebeshazování... a Johna McClanea, samozřejmě. Protože vlasy už tenhle staronový americký spasitel sice nemá, ale koule pořád ano. 75% Zajímavé komentáře: Marigold, H34D, lachim, Chrustyn, rowdy's, FrankieCZ(31.1.2013)

 • golfista
  ***

  Pokud by se tenhle film jmenoval třeba "Výprodej" a hlavní hrdina se nejmenoval John McClane, pak bych dal s čistým svědomím 90%. ... V případě vypůjčení ochranné známky "Die Hard" ovšem měřítka na styl a přesné dávkování akce a hlášek musím zpřísnit. ... John McClane je prostě legenda ! :) ... Proto se chtě-nechtě nabízí srovnání s návratem jiné legendy - Rockyho. Zatímco stárnoucí Rocky zůstal Rocky Balboou se vším všudy, pak John McClane se dost změnil .... Už nemiluje Holly, nekouří !!!, je téměř nezranitelný, při rvačkách lehce natvrdlý (McClanea přepere ženská ???!!!) a dává si záležet, aby mu z pusy nevystřelilo moc sprostých slov. ... Zkrátka to, co jsme všichni na Johnovi milovali je pryč :) ... Co se týká filmu samotného, tak skoro všechny výhrady shrnul Cival a u mě je to 70%(30.9.2007)

 • - Režisér Len Wiseman si strihol cameo ako pilot stíhačky F35B. (m.a.t.o.)

 • - Keď Johna McClanea (Bruce Willis) prenasleduje vrtuľník, prestrelia mu čelné okno, no keď vchádza do tunelu, má ho zasa celé. V ďalšom zábere je opäť prestrelené. (Hosak)

 • - Smrtonosná past 4 se točila v Los Angeles, Washingtonu, Marilandu a Baltimoru v USA. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace