Hrdinou, řítícím se z jednoho neštěstí do druhého je bývalý účetní Řehoř Maršíček, který se po infarktu, ze strachu před smrtí, rozhodne žít klidným, střídmým životem a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Nekouřit, nepít, cvičit a jíst zdravě. Nastoupí na místo revizora nemocných a doufá, že v novém zaměstnání bude mít klid. Místo toho prožívá jeden nervák za druhým. Postupně bere za své jedno dobré předsevzetí za druhým. Řehoř propadne nezdravému jídlu, alkoholu a ženám. Mimoto postupně přijde o většinu životních jistot včetně střechy nad hlavou. Výsledkem je druhý infarkt, po němž si hrdina znovu slibuje, že vše napraví a bude žít zdravě. (oficiální text distributora)

Mykhaluu

Ach, krutý osude! Taková povedená v mých očích komedie s úžasným Františkem Husákem a tak nízké hodnocení v mnoha jiných... očích... :) No, tak děcka, neblbněte a podívejte se na filmeček! ;-) ()

ostravak30

Tady spravedlivě řečeno musím jít s hodnocením níž. Není to rozhodně kvůli panu Husákovi, který se jednoznačně snaží dát do své role všechno své herecké umění. I další herci jsou oživením filmu, včetně paní Balzerové, Janžurové či Kemra. Nicméně příběh sám o sobě neutáhne celý dlouhý film. Komedií bych to nezval jen ve výjimečných chvílích. Většinou se ale momenty opakují a příběh spíše zobrazuje osamělého padesátníka, který má pocit, že mu život utíká mezi prsty. Stejně se ale na konec vrací k alkoholu a ženám. Pan Papoušek měl sice výborné komedie, ve kterých dokázal vytáhnout z minima maximum, například série o Homolkových, zvláště pak první dva díly, ale zde se mu stejný pokus ne úplně daří. Komediálních prvků je o mnoho méně. ()

pOne

Nejvíc na celém filmu mi pobavily situace kolem zdravé stravy a vegetariánství hlavního hrdiny. Na svou dobu musely být tyto názory velice progresivní a taky z nich plynula řada vtipných situací. "Žerete mrtvoly!" :) Výborný František Husák. ()

Kokutek

Majstrštyk Františka Husáka. Homolci hadra. "Člověk může prohrát, ale nesmí rezignovat". Nadčasový moudro. ()

Cibulka_C

Mně až třeba v půlce toho filmu došlo, co to má co společnýho s tím pyžamem heh. 🥲 Ten film má kompletně osmdesátkový vibes, ať už tou kamerou nebo jednání v situacích, kdy nebylo použito jediného vulgarismu. ✨ Každopádně tohle téma shledávám jako velmi zajímavý námět, ještě nikdy jsem neviděla v hlavní roli po celý film Františka Husáka, neviděla jsem holt nikdy Homolkovi no, sry. 🤌🏻 Jeho štěstí mě hrozně bavilo a ta žehlička mě dost naštvala, páč mu ten mini dům fakt slušel a mělo to úplně jinou atmosféru, než filmy, jež se odehrávají v bytech. 😁 Prostě jsem u toho filmu přemýšlela nad bizarnostma, ale co už. Snímek je to super, jsem ráda, že to remasterovali a my si mohli všichni užít skvělý filmový osmdesátkový zážitek. Už jen za kvalitní název filmu dávám 11/10. 🙌🏻👕 ()

ALchemik

František Husák umí dobře zahrát jak opilce, rádoby přísného kontrolora, tak i propagátora zdravé výživy. Ale to je vše, co mne na této komedii zaujalo. Teda ještě Petr Čepek pojídající žalem sklenici medu... ()

Janiska

Tenhle film v záplavě těsně předrevolučních komedií dost vybočoval nejen otevřeností s jakou byla ztvárněna neperspekviva obyčejného kontrolorského života., Jedna z mála hlavních rolí Františka Husáka, škoda ho. ()

Kontryhelka

Zvláštní a nijak nevýrazný film, kde kardiak chodí jako kontrol po nemocných. To není zrovna nejlepší zaměstnání pro lidi, co se nemají rozčilovat. Za mě nuda a trapný. ()

gizi

Celkem průměrná komedie, u které se člověk ani nenudí, ani zrovna moc nepobaví, jen se občas pousměje. 60%. ()

Sa.sa

Chudák nemá to jednoduchý :) Má ten infarkt nějakou pozitivní stránku? Má, že jste neumřel :))))) tak asi tak :P ()

Hombre8

Ostudné hodnocení jedné z nejlepších českých tragikomedií. Komedie hořká jako pelyněk, dojímavá a vrcholně lidská. Film je jednoznačně životním dílem režiséra Papouška a nejlepší rolí nešťastně šťastného Franty Husáka, vynikajícího herce, který tady tak trochu hraje i sám sebe. Excelentní dialogy. ()

Pignon

Emoce ze sbíječek, které se bez konce derou do nemocničního pokoje. Bolševická hnusorealita v ryzí podobě. ()