Hrdinou, řítícím se z jednoho neštěstí do druhého je bývalý účetní Řehoř Maršíček, který se po infarktu, ze strachu před smrtí, rozhodne žít klidným, střídmým životem a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Nekouřit, nepít, cvičit a jíst zdravě. Nastoupí na místo revizora nemocných a doufá, že v novém zaměstnání bude mít klid. Místo toho prožívá jeden nervák za druhým. Postupně bere za své jedno dobré předsevzetí za druhým. Řehoř propadne nezdravému jídlu, alkoholu a ženám. Mimoto postupně přijde o většinu životních jistot včetně střechy nad hlavou. Výsledkem je druhý infarkt, po němž si hrdina znovu slibuje, že vše napraví a bude žít zdravě. (oficiální text distributora)

topi

Tohle je životní role Františka Husáka. Perfektní režie Jaroslava Papouška. Skvělá hudba Karla Mareš s použitím motivů z Malé noční hudby W.A.Mozarta. Výborné scénky a dialogy. Dokonalé herecké obsazení. Řemeslně zvládnutý film na vysoké úrovni tehdejších československých tragikomedií. " A neschopenku sem a neschopenku tam...No co co co co?? " Perfektní!! ()

Rakosnicek77

"Já jsem dozor, nad dodržováním léčebného klidu práce neschopných" :o) Tak tuhle komedii rozhodně můžu, se vším všudy! František Husák je dokonalý, stejně jako sběratel porno obrázků Karel Heřmánek, jediná pocttivě marod Eliška Balzerová a další :o) Řehoř vás prostě nemůž zklamat. ()

OG_Swifty

Poměrně netradiční česká komedie, která víceméně ani nemá žádný pořádný příběh, ale sleduje spíš několik scének, které se přihodí při vykonávání zaměstnání filmového Řehoře (Husák) - kontrolor činnosti nemocných. Musím říct, že několik scének je vtipných i dneska a upřímně od srdce jsem se u nich zasmál. Celkově vzato to byly ale pouhé střípky v celkové šedi tohohle filmu. ()

rakovnik

Film jsem viděl několikrát, ale až nyní pozorně. Pokud je označován za komedii, tak rozhodně dosti hořkou. V příběhu není nouze o humorně rozehrané scény. Ty ale nakonec vyznívají povětšinou na trpký úsměv, či dokonce skoro trapně, což je u tohoto režiséra s podivem. František Husák je smutný klaun, jak zde již někdo poznamenal a i tento film je více smutný, než humorný. ()

Hennes

František Husák v nejlepší formě. Ono změnit životní styl by bylo jednoduché, ale ty ženské jsou problém. Svůdník Kemr byl taky vynikající. V životě máme v podstatě tři nepřátele: cukr, bílá mouka a maso. Člověk může prohrát, ale nesmí rezignovat. ()

cariada

F.Husák jako kontrolor nemocných. Který se nesmí rozčilovat a musí dodržovat správnou životosprávu. Jeho návštěvy u nemocných samozřejmě neprobíhají ,tak jak by si představoval. A stejně tak jeho soukromí život. A tak vzniká spousta dobrých situací. Za zmínku stojí i postava jeho otce záletníka v podání J.Kemra. Další pozapomenutelná komedie. ()

zette

Vyborny Frantisek Husak v roli kontrolora lidi na nemocenskych a Josef Kemr v roli jeho otce jako stary suknickar. Film temer ze zivota, ktery krasne poukazuje na nesvary lidi v socialismu, ktere by si dnes uz malokdo dovolil. Skoda vetsi hustote hluchych mist, protoze vtipny tento film myslim je i dnes. ()

dr.fish

Husákův herecký koncert v poněkud podivném galymatyjáši o bloudění jednoho kardiaka, který po prodělaném infarktu hledá cestu jak dál životem. Hrdina nám v podstatě od nuly, jako kdysi v mládí. Klidné zaměstnání kontrolora neschopenek ho přivádí do roztodivných situací plných pokušení. Snaží se stranit alkoholu i žen, ne vždy to vychází. Kostrbatý příběh má slabá i silná místa, ale poselství je jasné- můžeš prohrát, ale nesmíš rezignovat. 85% ()

Mylouch

Scénáristická venclíkovina je největší vadou filmu, v němž herci ani režie často ani přes snahu nemají kde brát. Husákovo nasazení, pár hezkých momentů, ale celovečerní formát je příliš štědrý. ()

HonzaBez

"Člověk může v životě prohrát, to není žádná ostuda, ale nesmí rezignovat." František Husák se po infarktu stokrát mohl snažit o změnu životního stylu, ale ty všechny nezdary, průšvihy a trapasy, které zažil (ať už při výkonu svého nového zaměstnání revizora nemocných nebo ve svém osobním životě), to by skolilo snad i vola. Celé se to tváří jako komedie (ač tedy hodně hořká), ale mě to ani za mák nebavilo právě proto, že tam snad vše skončilo vždy nějakým tím průšvihem. No a nic na těch mých pocitech nezměnil ani Mozart a jeho Malá noční hudba, k jejímž vyhrávání jsem vlastně ani neviděl jediný dobrý důvod. ()

honz

Komedie, ze které je ještě dnes cítit unylá atmosféra osmdesátých let s příznačně vykreslenými figurkami této doby, což celkově dodává příběhu na jeho autentičnosti. Tragikomická postava Řehoře Maršíčka je jednou z nejlepších rolí Františka Husáka. Velmi zdařilá, realisticky pojatá komedie o vážných věcech. ()

pytlik...

Vtipný příběh, navíc dojímavý... Jak je prostě jedinec, snažící se po všech stránkách vylepšit a začít žít zdravě, nakonec brutálně převálcován nezdravými bílomoučnými a cukernými buchtami a knedlem vepřem zelem. Zejména Jančurová, ta by zasloužila... Prej dej si svíčkovou, ať jsi chlap. ()

Mackin

Poměrně zdařilá, hořce-ironická komedie s nenapodobitelným Františkem Husákem v hlavní roli bývalého účetního Řehoře Maršíčka. Ten je sice po prodělaném infarktu plný různých předsevzetí o dodržování zdravého životního stylu, ale postupem času a především pod vlivem společnosti je opět bohužel opouští. ()

vitekpe

Tak samozrejme jmeno rezisera vzbuzuje velka ocekavani, ktera tento film ale bohuzel uplne nenaplnuje. Na druhou stranu svoje momenty to ma, a odehrano je to dobre. Husak vybornej. Potesila ma oblibenkyne Jarka O., i Janzurka. 3+ ()