"Zapomenutelný film s nezapomentulnými scénami".. tak nějak zněl výsledný ortel recenze v časopise Premiere, kterou jsem četl předtím než jsem tenhle snímek viděl. Je to pravda, ale těch scén tam zas tak moc není, abych z tohoto snímku byl nějak zvlášť zpovykanej (nepočítaje některé herecké výkony)... Pro mě je to bohužel zapomenutelný film s jakž takž mlhavými vzpomínkami na některé scény... Nic víc nic míň... Snad jen, že jsem rád, že si Oskara nakonec odnesl Clint.... jeho film byl prostě lepší...(10.5.2005)

Velice dobře zpracované s velmi vhodným tempem vyprávěním a skvělou výpravou, bohužel druhá polovina ztrácí silně dech.(24.3.2005)

Keď má film takmer tri hodiny, určite od neho nikto neočakáva, že bude zaujímavý a nabitý od začiatku do konca, no toto bolo na mňa až príliš rozťahané. Všetko by sa to dalo kľudne vyžmýkať do dvoch skvelých hodín. Načo však nemôžem narážať je skvelá kamera, brilantne vychytané scény a scenérie, a na mňa prekvapujúco dobrý DiCaprio, ktorého si začínam obľubovať. Bežnému konzumentovi však táto biograficko-dokumentárna dráma asi veľa nedá. Ja osobne som očakával viac. 55%.(8.3.2006)

Paradoxně nejvíce zajímavé etapy Hughesova života jsou jen zmíněny či zcela ignorovány a naopak je zde spousta zbytečné vaty (byť skvěle natočené). Herci jsou výborní, Scorsese stále umí - jen ten scénář není z nejlepších. Což je opravdu velká škoda a Letce to sráží z oblohy ještě než vůbec stačí vzlétnout.(6.11.2005)

Nádherný film se skvělými efekty , letecké scény jsou dechberoucí ( a to mi nikdy nic neříkaly ) , scéna , kdy jde Hughes po červeném koberci a šlape po žárovkách a všude kolem oslňující světla , je skvělá , připadalo mi , jako bych tam šla s ním. Herecké výkony jsou úžasné v čele s Di Capriem ( jestli někdo umí zahrát duševní chorobu tak on ) , přes absolutně odporného senátora Alana Aldy až k vynikající Cate Blanchett. Její výkon mě zaujal nejvíc ; přestože není vůbec Kate Hepburnové podobná , byla to přesná Kate - její výrazy , její chování , byla prostě dokonalá. Narozdíl od Gangů Letec pro mě neměl hluchá místa.(28.2.2005)

• - Kate Beckinsale, která hrála roli druhé Hughesovy múzy, se do studia své hrdinky ponořila natolik, že prý dokázala nazpaměť odříkat celý scénář snímku Mogambo (1953), ze který byla Gardner nominována na Oscara. (Grimon)

• - Jen kostýmy pro film stály 2 miliony dolarů. (imro)

• - Ve scéně, kdy Howard Hughes (Leonardo DiCaprio) roku 1935 překonává v letadle Hughes H-1 rychlostní rekord, je v detailních záběrech vidět letoun bez překrytu kabinu, na vzdálenějších letových záberech je však letadlo vidět s překrytem. (Marounek)