Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  Howarda Hughese jsem neznala, první zmínka o něm se ke mě donesla až právě s uvedením tohohle filmu. Zřejmě jde o osobu v Americe známou víc než dost (zvlášť když jsem si teď zpětně dohledala alespoň nějaké informace) a proto asi taky američany bude mnohem víc bavit sledovat jeho životní příběh. U mě má tedy film velkou nevýhodu, kterou bohužel taky "splnil". Téměř tři hodiny sice nenudí, ale najde se pár hluchých míst a hlavně mi ani moc nesedí vůbec celé téma, kolem kterého se vše točí. Navíc s digitálním Herkulem se grafici asi zpětně moc chlubit nebudou. Výsledek - slušný film s několika výbornými a několika slabými a nudnými okamžiky.(26.10.2007)

 • charlosina
  ***

  Herecký koncert Leonarda DiCapria. Nic víc jsem tam nenašla.(31.8.2010)

 • Cival
  ***

  Těžké hvězdičkování. Naprosto přesně mezi čtyřmi (úchvatná vizuální stránka) a třemi hvězdičkami (rozvleklý příběh s opakujícími se peripetiemi). Rozpačitý souboj mezi Scorseseho obrazovou genialitou a poloprázdným (navíc notně natahovaným) portrétem Letce. Ani skvělí herci v čele s „životním“ DiCapriem, úžasná kamera a vypiplané retrokulisy neudrží film na očekávané úrovni - a tak jsme se dočkali pouze myšlenkově neurovnaná studie sympatického magora, bez odvahy, bez koulí, s jasným tahem na Oscara. Pořád sice nadprůměr v kontextu řadové produkce, ale doby Casin, Mafiánů, tím spíš Zuřících býků a Taxikářů jsou nejspíš definitivně fuč.(5.1.2005)

 • B!shop
  ****

  No cekal jsem teda vic. Film je samozrejme precizni, jak je u Scorseseho dobrym zvykem, ale nejak mi ve filmu chybela duse. Prislo mi to jako rutinni prace delana jen za ucelem oskaru. Herci jsou hodne dobry, Cate Blanchett si oskara zaslouzila, ale to co predvadi Leonardo nema chybu. Snad nejlepsi vykon jeho zivota, kdyz lez zkrvavenej z letadla, tak to byla fakt sila. Timhle filmem mi skoro prestal vadit. Jediny co mi na nem nesedne, je, ze vypada furt na 18. Za ty tri hodiny jsem se nijak nenudil, i kdyz by sel dej udelat imho jeste zajimavejsi. Hodne se mi libila kamera, ale naopak me zklamala hudba, protoze jsem cekal tu uzasnou z traileru. Ze vsech filmu, co jsem od Scorseseho videl, je tenhle asi nejslabsi, ale presto to je nadprumer.(30.7.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: John Logan .. Protentokrát Scorsese zase bez Oscara. Ale svým způsobem je to i dobře, dostat jej za Letce se mi nezdálo zrovna nejvhodnější. Podle mě byl nejblíže s Mafiány, ten film považuji za vrchol jeho tvorby.. Snad natočí ještě něco ohromujícího, protože kdyby odešel do věčné síně slávy bez Oscara, byl by to jeden z mála tvůrců nedoceněných oním plešounem.. I když na druhou stranu nám opravdovým fanouškům Martyho to zas tolik nevadí, že? Hlavní je pro mě zážitek a nějaká cena až druhotná. Tím pádem, že Letec je zase zážitek, snad jen scénář je trochu nedotažený.. Po řemeslné stránce je určitě na co koukat, výprava je úchvatná. Stejně tak výkon DiCapria a Blanchett. A zákulisí Hollywoodu, to je tedy síla ať už to dobové nebo i to dnešní.. Ale dokonalý Letec není - jako by parafráze s Howard Hughesem. Velká škoda a „jen“ 80%.(28.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace