Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

AndyMars

Mne tento film pri pozeraní veľmi pripomínal Burtonovku, asi tou pochmúrnou atmosférou a nemilými vecami, ktoré sa diali. A bolo pre mňa dosť zvláštne, že toto je naozaj Nickelodeon kids film. Akoby to bola rozprávka, ktorá netrafila zameranie pre deti, ale skôr pre dospelých. A až teraz som zistila, že to vlastne ani nie je celý príbeh, čo by vysvetľovalo, prečo to skončilo akoby nijako. Na začiatku rozprávač povedal, že to nebude príjemný veselý film a že deti mali zlý osud, ale na konci proste odišli autom zase ďalej. Takže sa zlý koniec akoby neudial. Nie že by som nebola rada, že to nebol zase klišé happy end. V priebehu filmu to vyzeralo na mystery, že ako to bolo s ujom Olafom a ľuďmi s ďalekohľadmi, čo potom neskôr dosť vyšumelo. Inak film obsahuje naozaj krásne kulisy aj efekty, celkovo prostredie a postavy boli super. Takže ako som napísala, nikdy som o tomto príbehu nepočula a musela by som si prečítať, čo všetko sa vlastne udeje, ale ako samostatný kúsok je tento film dosť slabý. ()

wopi

Naprosto ujeté. Totálně trhlé. Ale úžasná podívaná. _ _ _ Kromě odkazů zmiňovaných ostatními mám pocit, že i použitá jména mají svůj význam (Poe je jasný, ale je jen náhoda, že strýc, kterému se kolem krku vine had s anglickým názvem Python, se jmenuje Monty?). ()

Rajo

Velmi zaujimavy pribeh, rozpravac uplne vystihuje casti filmu a herci boli tiez presvedcivi, Jim Carrey to zahral skvele a je zaujimave ako sa zmenil :) Celkom sa mi tam hodil a jeho komentare neboli az take vtipne ako v inych filmoch. Meryl Streep sa presne ukazala ako si ju nevieme predstavit, stara, bojazliva a niekedy sialena baba ktora to zahrala dokonale. Velmi zaujimave a plynule su aj prestupy medzi jednotlivymi castami filmu a to az tak, ze to ani nepostrehnete co je len vyhoda. Rada nestastnych prihod ma prijemne prekvapila svojim skvelym spracovanim, vybornou hudbou a skvelymi efektmi. Len ten zaciatok nejak nevysiel.. ale myslim ze to je stale na plne hodnotenie a stoji to za to pozriet si to v jedno nedelnajsie popoludnie. Urcite nebudete sklamani. ()

Humprt Pum

Kamera, světlo, výprava, kostýmy, hudba. To všechno nám během filmu dává zapomenout na to, že by mělo existovat i něco víc, aby se jednalo o dobrý film. Až na konci si divák uvědomí, že je tu sice příběh, ale je podaný způsobem, který nehladí srdce ani rozum. Jen obrázky nestačí. Velká škoda. ()

Efreeti

Vizuálně spektakulární podívaná...nebál bych se říct v Burtonovském stylu (možná i lepší). Skvělé komediální herectví Jima Carreyho (což dokazují i přiložené bonusy na DVD). Jen se mi na mysl vkrádá myšlenka...pro koho je to vlastně určené? Pro děti je to moc dospělácké a pro dospělé příliš dětské. ()

Bilky

Velmi inteligentna a invencna zabava pre mladez. Cierny humor preteka a za stylizaciu by sa nemusil hanbit ani majster BURTON ;) Zabavne a originalne! Podmaniva muzika a uplne genialne titulky v ktoryx takisto ako vo filme ucinkuje aj nadherny ceskoslovensky artefakt: TATRA 603. Koncert Jima CARRYho bol fajn, no škoda priamočiareho scénara. Ten by zaslúžil rovnakú rafinovanosť ako výprava a masky. 77% ()

Chladek

Ve filmu se mi líbí přesvědčivé výkony všech dětí, moc hezky prolínající se náhody a nehody a hlavně samozřejmě Jim Carrey. Mužem na měsíci a touhle rolí se pro mě stává něčím víc než Ace Venturou. ()

CrazmydRed

Odhliadnuc od toho, že odignorovali dejovú a iné línie knihy bol tento film príjemným osviežením. Vtipné a nápadité. Lahôdka, perfektné masky - presne takto som si grófa Olafa predstavovala. ()

me3x®

Skvelá fantasy komédia pre väčšie deti... skvelý Jim Carrey a malé Hoffmanky... vyčítavané chyby tieto prednosti úplne prebijú... ()

megajalec

Celkom milá rozprávka, ktorá má svoje publikum na rozhraní medzi detským a dospeláckym. Trošku kreativity a nápaditosti. Btw, Jima Carreyho som ani nespoznal, hanbím sa :) Tradične skvelý a páčila sa mi Emily Browning, dobre zahraná rola a raz z nej bude určite kočka ()

srdce78

Knihy jsem nečetla,ale líbilo se mi tohle maximálně,Jim Carrey i Meryl Streep hráli lusxusně...i děti byly super..příjemný pohádkový příběh..nenudila jsem se ani minutu.. ()

Formanovec

Musím říct, že mě se to líbilo. Možná je to tím, že Jim Carrey je pro mě prostě skvělej herec a mám pro něho trochu slabost, ale ten film je prostě vtipnej! Děj někdy trochu pokulhává, ale myslím, že svůj účel (pobavit) to splnilo a nikdo od toho nemohl čekat víc.. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)