Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

DR.SZ

Úžasně vytvořený rodinný film pro děti, svým černým humorem zaujme malé i velké. Jenom o té smrti by se tam nemělo tak rozpravovat. Vynikající výkon Meryl Streep, Jude Lawa, všech dětí a především Jima Carreyho, který svoji snahou možná občas vypadá trapně. Proto se občas stane, že se děti ani ostatní role divákům nezalíbí v daném okamžiku. Ale je to potrhlá podívaná! 77% ()

TerezkaV

Tento film je moje srdeční záležitost. Viděla jsem ho už mnohokrát. A několik knížek z této série jsem už taky četla. Jim Carrey byl jako hrabě Olaf naprosto úžasný. Do té role se dokázal neskutečně vžít. Co se týče sirotků, líbili se mi všichni tři a všichni tři herci se na ty role taky skvěle hodili. Pokaždé, když se na tento film koukám, bavím se. Scénář je super a moc se mi líbily i kostýmy. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů. (Jenom škoda, že už nebylo natočeno pokračování.) ()

socket7

Známí herci fantasticky přehrávají, příijemná steampunková atmosféra. Jeden z mála filmů kde mi nevadí že hlavní hrdinové jsou děti. Škoda za těch pár logických kixů, které bijí do očí, jinak bych se nebál dát plnou palbu. ()

shaacul

Film velmi dobrý ale s jedním výrazným neduhem. Těžko si hledá svojí cílovku. Rozhodně to není rodinný film na který byste vzali malé děti. Dospívající se většinou baví poněkud jednodušším humorem. A dospělí, pokud neznají knižní předlohu, si cestu k příběhu o pár sirotcích taky hledají těžko. Mě to bavilo a to velmi, ale je pravda že stát před kinem a dívat se na plakáty tak si asi na první dobrou vyberu něco jiného. Podobným neduhem trpí další výborný film Stardust. Vřele doporučuji **** ()

Lula.cz

Občas je ta televize k něčemu dobrá. Kdyby totiž Řadu nešťastných příhod nedávali na Cinemě, respektive kdybych neviděla ukázku, pravděpodobně by mi to uteklo. Nevím, jak je možné, že tak parádní film, navíc s Carreym, jsem ještě neviděla. Jim Carrey coby strýček Olaf je tak podlá a zlá postava, že ho budete vážně nenávidět. Každá z postav opatrovníků má své charakteristické rysy a taková Meryl Streep to sehrála naprosto dokonale. O kouzelné, pohádkové výpravě ani nemluvím, i ta ponurost alá Burton mi seděla. ()

Eywa11

Už rozprávka o najmenšom elfovi ma zaujala hneď na začiatku a vedela som, že to bude iná káva. Vizuál sa mi strašne páčil, hudba taktiež, a súrodenci Baudelairovi, to je odkaz na Kvety zla? :) Občas to trocha nudí (preto nedám 5), ale vtedy príde na rad Jim Carrey, ktorý tak neskutočne prehráva a celé to oživí. V celom príbehu sa okrem iného nájde toľko zatúlaných krásnych myšlienok, ktoré si možno ani pri prvom vzhliadnutí neuvedomíte:) “Niekedy sa svet môže zdať ako nehostinný a nepriatelský, ale verte nám, že je v ňom oveľa viac dobra ako zla. Stačí sa len dobre pozerať, to čo vám teraz pripadá ako rada nešťastných príhod, môže byť v skutočnosti len začiatok cesty." A nezabudnite...vždy sa nájde riešenie :) ()

Insomniac

Jim je skvelý a film posúva o stupienok vyššie. Tak isto obraz bol výborný. Inak slabý priemer. Bez duše, diváka neznalého knihy nevtiahne do deja (akého???), nestihnete sa zžiť s nikým. Naozaj najobľúbenejšia postava bol zloduch :) ()

baclajean

Ďalší herecký koncert Jima Carreyho, výborná kamera i grafika, no v druhej polovici príbehu sa mi už príbeh trocha zunoval. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Fin_429

A já si myslel, že to dělal Burton. No jó, ale úplně to sedělo do jeho stylu a film je v podstatě taková ujetá Burtonovka. Prostě taková rodinná sranda jaká má být. Avšak bez rušivých elementů by film nemohl existovat. Jim Carrey má zase stejnou, ohranou roli, která se nikdy moc nemění. Toť hlavní problém. Zbytek se dá přežít, ale jinak celkem ujde a byla to fajn zábava 7/10 ()

PCHE

No predlohu som nečítal, ale to čo som videl mi prijde oveľa sympatickejšie ako ktorýkoľvek Harry Potter. Skvelé čierne ftípky, výborný Jim Carrey, veľmi vydarený kasting detských predstaviteľov. Nemal som ani problém s epizodovitosťou filmu, nemám čo vytknúť. Na druhé pozretie sa mi to páčilo ešte viac ako v kine. ()

Danielitto

Audiovizuálně poutavé, atmosféra výborně vykreslená, příběh odsypává plynule a Jim Carrey v roli dalšího záporáka je opět nezapomenutelný, takže co řešit? ()

Mně se to prostě líbilo! Ano, bylo tu pár nesrovnalostí a možná nedomyšleností, ale celkově to bylo originální, svižné, zajímavé, vtipné a přitom to má neuvěřitelnou hloubku. K tomu všemu si tu zahráli skvělí herci, z nichž absolutně nejvíc (a opravdu nedokážu vyjádřit proč) mne okouzlila Meryl Streep. Jednoznačně doporučuji! ()

sAreOn

Pohádkové, zábavné a kouzelné. Perfektní kulisy i kostými, snad jen škoda toho scénáře, kdy se místy opakují stejné zápletky. To nic však nemění na faktu, že film je opravdu originální a vtipný. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)