Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

DonFrolimo

Prostředí steam-punkového světa je kouzelné, jako dítě bych ten film asi miloval, ale krom toho a jistě povedeného herectví všech hlavních postav mi snímek nenabídl nic víc. Pouze zábava nestačí, zvlášť když je dobře našlápnuto. ()

HennessyVSOP

Jeden z mála filmů Tima Burtona, který se mi líbíil, a to hlavně kvůli Jimu Carreymu. Ten už sice není v nejlepších letech, ale i tak dokáže ve spojení s vizuálním pojetím Burtona dodat filmu zábavný ráz a vám tak nevadí nic moc hraní dětských herců a nebo nezáživný děj. Pěkných 75% což je u nenáročného filmu pro celou rodinu slušný výkon. ()

Gooran

Velmi zábavné, po výtvarné stránce úžasné. Určitě se budu k dílku s radostí vracet, nečekal jsem od "nešťastných příhod" nic, ale nakonec jsem byl užasle a mile překvapen. Velmi dobré výkony ostřílených herců a nadějné mladých tváří. ()

Scaevola

Nádherná stylizace, která možná trochu přebíjí vše ostatní, nečekaně snesitelný až výborný Jim Carrey a padnoucí nedospělí představitelé. Jen se trochu obávám o další generaci, jestli takhle vypadá film (potažmo kniha) určený primárně pro děti. ()

Setanta

Ten film rozhodně není dokonalý. Má své mouchy, hlavně herecké výkony dětí a to, že povídky jsou ve své kostře v podstatě totožné, a tudíž na podruhé, třetí, čtvrté nudné a nudnější. Film má ale spoustu kladů. Jima Carreyho, perfektní dark, místy skoro steam punk vizuál, nádherně černý humor, jistou milou krutost, a v neposlední řadě perfektní poselství, které by si měli všichni, co kdy měli co do činění s výchovou dětí, připomínat zas a znova a znova. P.S.: Nezapomínejte kousat, přátelé. ()

Synesis

Hm.. Herci dobry, s prostredi barvite(ci snad originalni). Opravdu se neni co divit u toho oskara + nominaci. Jen ten pribeh k unudeni no.. ()

Idoviren

Řada nešťastných příhod u nás vyšla i knižně a já jsem dokonce několik dílů četla, takže jsem tehdy před osmi lety šla do kina s jistou představou o utrpeních sirotků Baudelairových, ale ze sálu jsem odcházela zklamaná. Ale pár let uběhlo a já si za tu dobu film oblíbila. S vychvalováním začnu u skvělého obsazení, Jim Carrey je jako hrabě Olaf tak ďábelský, zlý a prohnaný, že by mu člověk uvěřil i tu bradku. Dál Meryl Streep, Luis Guzmán, Jude Law jako vypravěč a Billy Connolly. Celá ta stylizace na mě působí hrozně dobře, je to něco mezi náhledem do hlavy emo puberťáka, stoletím páry a putovním obludáriem. Má to vtip, napětí, sympatické hrdiny s tragickým osudem a podle mě, je to věkově neomezené. ()

Ghoroth

Lehce morbidní rodinná komedie avšak s bezvadným humorem jak už to u všech filmů s Jimem Carrym bývá. Navíc musím říct, že Oscar za masky byl naprosto oprávěný a možná by si zasloužil i jednoho za kostýmy. Bohužel tomu ale stále něco málo chybělo takže čtyři *. ()

kouBaMW

První půlka filmu mě strašně bavila, potom už byl děj slabší, ale co mě potěšilo a z čeho mi prvně spadla brada na zem je, že průběžně po celou dobu filmu se Baudelairovci vozí v parádni československé Tatře 603 :) ()

Ghely

Adamsovic rodinka+Tim Burton=Řada nešťastných náhod. Výborný herecký výkon Jima Carreyho a Maryl Streepové, oba měli dobře napsané postavy. Pokud jste zastánci černého humoru, bude se vám to zaručeně líbit. ()

Devilskitten

Velmi originální počin, myslím že dosud jsem žádný takový film pro děti neviděla. Skvělé herecké výkony (hlavně naprosto senzační Jim Carrey jako hrabě Olaf), velmi povedená výprava a hudba, ale přesto mi na tom stále něco schází a nemohu prostě dát plný počet hvězd. ()

tomas_j

Nemám příliš v lásce tento typ filmů, ale tady se mi absurdní a černý humor opravdu líbil. Přišel mi originální a ulítlý správným směrem. ()

Fjera

Perfektní! Trochu jsem se bála, že Jim Carrey udělá z filmu one man show, ale role byly nakonec perfektně vyvážené. Děti předvedly opravdu dobrý výkon a malá role Catherine O'Hary mě dost potěšila. Ve výsledku opravdu skvělá oddechovka s napínavými momenty. ()

kolly13

Dětský příběh, jenž tápe ve scénáři a který chce diváka uhranout hereckým uměním Carreyho a příhodnými efekty. Zábavné ano, poutavé ne. Ale děti se bavit budou. ()

Syndrom

Divadlo géniů, kužel na Carreym. Skvělá komedie, která se málo soustředí na příběh a tím zabíjí možnou sérii. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)