Motorkář Cary Ford se vrací do Kalifornie z Thajska, kam uprchl před zákonem a drogovou mafií. Chce srovnat účty s grázlem, který na něj poslal policii, usadit se a žít v poklidu se svou přítelkyní. Jeho impulzivní chování a problémová povaha tomu však brání a zpráva o jeho návratu se rozšíří rychleji, než by si přál. Dříve, než stihne vše vysvětlit, namočí se do nových problémů a je znovu na útěku. Dealer Henry chce zpátky svoje drogy, a navíc Forda křivě obviní z vraždy bratra šéfa černošského gangu Treye. Proti Fordovi teď stojí nejen Henry, Treyovi motorkáři, ale i FBI. Nezbývá mu nic jiného než utíkat. Po jeho boku jedou nedovolenou rychlostí na motorkách dva přátelé a krásná Shane... (TV Nova)

Cervenak

Nepopísateľne stupídne, ale zároveň neskutočne nadupané, plné vizuálnych nápadov, dobre natočené (keby mali viac prachov na tie digitálne efekty, tak napíšem, že dokonale natočené) a hlavne cool. V kine som sa bavil, v telke po rokoch opäť. Pre mňa o triedu zábavnejšie než pokračovania Rýchlo a zbesilo a XXX 2 dohromady. ()

Fallen_One

Viděl jsem to promítané na cestě z Prahy do Bratislavy - tehdy mi to přišlo jako slušné zabití času, i když přitom člověk četl Obraz Doriana Graye. Všehovšudy je to film plný vztahových i filmových klišé a vůbec mu to nevadí a ani nezkouší to nějak trumfnout či překonat. Bod za Monet Mazur a prostředí kde se děj odehrává. ()

Hitman_47

WTF OMFG??!! No takhle to dopadne, když režisér zejména rapperských videoklipů natočí film...je to úplně o pyči a je v tom hodně "übercool" kokotinek ("woe pyčo hodně moc rullah a taky hlavně cool" agent FBI, který "woe jezdí v hodně woe cool hummwee", pak taky "hodně woe cool" jízda na střeše jedoucího vlaku...a nesmíme zapomenout na "hodně woe cool" závěrečnou honičku městem...která v některých momentech vypadá opravdu odporně)....shrnuto podtrženo se jedná o "hodně woe cool" filmíq pro "hodně woe cool" teenagery a nebo "hodně woe cool" rappery. Pro nás ostatní to bude kokotina u které, když vypnete mozek a nebudete sledovat děj, tak se aspoň trošku mírně pobavíte...jo a taky jsou tam pěkné motorky. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $21,215,059Tržby Celosvetovo $46,546,197║ Chlapci čo robili prv na reklamných či klipových spotoch to vizuálne vedia ale príbehovo takmer vôbec, tu ide skôr o príbehové vákuum, film sa stáva len prehliadkou celkom pekných obrázkov bez väčších ambícii. Inšpirácia filmom M:I:2 či Rýchlo a zbesilo sa nezaprie. /20%/ ()

Boogeyman odpad!

Asi nejvíc mě dostala scéna na dětském hřišti, kde ten hlavní kladný megadrsoň (ovšem nekonečně oduševnělý) svý holce vypráví o tajných přáních usadit se, postavit si dům někde v nedotčené přírodě a přitom kolem sebe děsně frajersky rozbíjí flašky od piva, chudáci děti až si budou vyndávat střepy z kolenou. Torque prostě překonaly veškerá očekávání a směle se vyhouply do vrchních příček žebříčku největších hovadin jaké jsem kdy viděl. A když pomyslím na hyper drsný výraz Kostky ledu, motokarate ženských hrdinek, nebo závěrečnou honičku, kdo ví, jestli Torque nejsou nakonec úplně největší „mainstreamová“ sračka dusud viděná. ()

• Motorka Y2K, na které se Ford (Martin Henderson) snaží chytit Henryho (Matt Schulze), skutečně existuje. Je to MTT Superbike, hnaný Rolls-Royce allison 250, který se běžně používá ve vrtulnících. (KucC)
  • Cisterna Peterbilt, která se objevuje na začátku filmu a způsobí pád jednoho z jezdců, pochází z filmu Duel (1971). (ondrach)
  • O roli Chiny se ucházela Paris Hilton, postavu nakonec ztvárnila Jaime Pressly. (KucC)

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

Z daleké Galaxie skokem do virtuálního světa

10.01.2008

Hayden Christensen zůstává věrný žánru sci-fi. Brzy jej uvidíme v akčním thrilleru Douga Limana Jumper, v němž ztvárňuje mladíka se schopností v sekundě se přesouvat na velké vzdálenosti bez toho,… (více)

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)