Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Heroine

Uf, je to trapný až na půdu. Ale jinak je tu pár dobrých melodií, Queen Latifah je super, a taky miluju tango v ženské věznici. Jinak je to takový líbivý průměr. ()

Fawkes

Může mi někdo říct, jak něco takového mohlo dostat oskara? Vyloženě propadák to podle mě není, ale vrcholný film oceněný oskarem, to už je moc. Spojení krimi s muzikálem není špatný nápad, pro mě osobně tedy originální, protože jsem žánrově podobný film ještě neviděl. Najde se tam i pár scén, u kterých jsem si myslel" jo, to je ono", ale bohužel ta ostatní většina byla až trapná. Zachraňuje to Catherine Zeta- Jones, protože když byla na scéně ona, říkal jsem si, že to alespoň za něco stojí se koukat dál, její výstupy byly fenomenální. René Zellweger je pro mě málo známá herečka. Celkově měl film dobrý rytmus, podkreslený jazzovou hudbou, která zaručovala jeho rychlé plynutí, což bylo dobře, protože bych se jinak unudil. Závěrečné představení bylo teda z mého pohledu asi nejlepší scénou filmu. Přes průměr ale hodnocení prostě nedostanu, a podruhé už bych se na to určitě nepodíval. (50%) ()

lemonova

Nech je to akokoľvek dobre odohrané, odspievané a vypravené, tento film nemal žiadnu myšlienku, čo by stála za to.. ()

Person

Pro mě nejlepší muzikál jaký jsem měl zatím možnost vidět. Parádní tempo, výborná hudba a nezapomenutelné choreografie, které nepostrádaly vtip. Prostě svižná jazzová jízda Chicagem. ()

BOURQUE

Film respektíve príbeh „Chicago“ patrí do divadla. Keď neberiem do úvahy samotný príbeh (ktorý mimochodom celkom dobre reflektuje určité obdobie v Chicagu), tak samotná choreografia boduje na plnej čiare. Fantastická hudba, farebné tóny a dobre vypracované pohyby. Veľmi príjemný a pozitívny výkon od trojici R. Zellweger, R. Gere a C. Zeta-Jones. Poslednej menovanej gratulujem ku získaniu Oscara! Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

Kulda24

Mám moc rád muzikály, a proto jsem se na tento kousek opravdu těšil. Po rozkliknutí ikony ocenění jsem se nemohl divit. Film má 6 Oscarů, tak to musí být opravdu výjimečný. Ovšem nesuďme knihu dle obalu. Film se mi opravdu líbí ve scénách, kde se zpívá a tančí. Tam opravdu hýří energie a barvy a blíží se i filmu jako Moulin Rouge. Kde bych viděl zásadní problém je, že mě nebavilo vše okolo. Dialogy byly nudné a příběh, který řešil neemancipované ženy, kteří zabijí svoje muže a následně je soud sprostí viny? Meh... Tento film potřeboval rozhodně kousek modernějšího stylu a po shlédnutí se opravdu divím, že tomuto filmu dala porota Oscara za nejlepší snímek a přehlédla filmy jako Pán prstenů:dvě věže nebo Gangy New Yorku. 65 % ()

Rathalos

Muzikaly mam velmi rad,ale tento bol uplne mimo mna,dejova linka nic moc,hudba vobec nezaujala,herci podali slabe vykony,absolutne nechapem,ze za co dostala Oscara Catherine Zeta-Jones,nepredviedla nic ohromujuce,este aj jej tancovanie bolo tazkopadne,takze jednu hviezdu udelim Renee Zellweger,inak by to bol odpad...:-) ()

Redbee

Film, který se Vám dostane pod kůži, ale uvědomíte si to až po jeho skončení, budete si broukat písničky a stále budete mít před očima výborné zpracování "vězeňského tanga", takže na to pravděpodobně (stejně jako já) vyrazíte minimálně ještě jednou. ()

Besyn

Pokud bych to měl k něčemu přirovnat,tak to bude jednoznačně k filmu Gigi (1958).Film,který ač sice na konkurenci v žádném případě neměl,posbíral hafo oskarů a za pár let po něm ani pes neštěkl.To samé je Chicago.Film,který za chvíli zmizí v propadlišti dějin,odkud už ho nikdy nikdo nevytáhne.Jen houšť páni akademici,jen houšť !! P:S- Ano,s Moulin Rouge to opravdu nesnese srovnání. ()

Xatrix

Obrazove uchvatny film, ve kterem kraluji Catherine Zeta-Jones,Renée Zellweger a Richard Gere. Vsichne songy, ktere zazneji ve filmu jsou tim nejlepsi co snimek muze nabidnout. Pribeh je tak jedinou pihou na krase tohoto skvostu. Ac muzikaly nikterak nemusim, tenhle si me svou barevnosti, nekterymi zabery a hlavne perfektni skladbou pisni dostal... ()

Miki68

Velmi nadprůměrné ve všech směrech. Můj osobní muzikálový evergreen, který si můžu pustit kdykoliv a stejně mě znovu potěší... Skvělý příběh, výtečné herecké taneční i hudební výkony. Tady není co řešit. 5* ()

yossarian-

Hmmm.... muzikáli moc nemusím. Poslední co se mi libil byl pekařův císař a císařův pekař ( jeho lehce komunistické popjevky "já umim to a on zas tohle" jsou celkem fajn)... no prostě dá se to přežít ale pokud nejste fanda tak nic moc... ( jo teď jsem si vzpoměl, že sem viděl Moulin rouge a to se mi libilo :-) ()

Jajar

Pod pozlátkem kvalitních tanečních i pěveckých výkonů, nádherné muziky, špičkové výpravy, kostýmů, kamery, střihu a brilatně zvládnuté choreografie hudebních čísel se bohužel ukrývá jen přeceňované, chladné řemeslo, neoriginální, prázdná, scénáristicky chatrná, nabubřelá nuda. Chicago mě nepobavilo, ani se nedokázalo nijak emocionálně dotknout. P. S. Catherine Zeta-Jones je neuvěřitelně sexy, Richard Gere předvádí nadstandart a Renée Zellweger otravuje jako obvykle. 5/10 ()

Blaogranas

Pro svoje jubilejní 1500. hodnocení jsem si teda mohl zvolit lepší kousek. Ne že by se na to špatně koukalo, ale když to srovnám třeba s Moulin Rogue, tak Chicago nemá vůbec šanci. Chicagu by klidně slušel post normálního filmu, není důvod k muzikálovému zpracování. Navíc když zpívá Gere a Zellwegerová. Nic proti nim, zpívali hezky, ale že by oslnivě ... to ne! Malé plus za Catherine Z-J. Čisté 3*. ()

Gabretta

Absolutně dokonalá hudba a taneční vystoupení. Skvělé herecké výkony. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů! ()

Stíba

Mnoho muzikálových filmů jsem neviděl, ale tenhle mě hodně zaujal. Zajímavá zápletka, po celou dobu to má štˇávu a člověk se nestíhá ani na vteřinku nudit. Víc takových filmů! ()

the_bitch

Mňa osobne totálne oslovil a dostal muzikál Moulin Rouge, a toto mi pripadá ako menší brat. Nič v zlom,ale na Moulin sa to neťahá,preto aj menšie hodnotenie. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)