Cyborg

• Česko Kyborg (více)

Amerikou 21. století zmítají sociální nepokoje. Zuří smrtící epidemie a život se pro obyvatele stává děsivou a krutou noční můrou. Jen Pearl Prophet (Dayle Haddon) - kráska, která je napůl člověk a napůl robot - zná způsob, jak proti nákaze vyvinout účinnou vakcínu. Ale během její zoufalé cesty pro látky potřebné k výrobě léku je Pearl zajata kanibalským gangem Pirátů, který si chce protilátku nechat pro sebe a ovládnout s její svět! Jen schopnosti statečného bojovníka s mečem Gibsona Rickenbackera (Van Damme) mohou zachránit ji i zbytky civilizace! (Bontonfilm)

Haymar

Vlastně ani pořádně nedokážu říct proč, ale mě se tenhle kus vždycky celkem líbil. Snad je to tou atmosférou (která se fakt celkem povedla)? Snad tou všudypřítomnou "špínou"? Možná tím záporákem? A nebo možná - na svou dobu - nebývale odvážným pojetím... Na druhou stranu faktem je, že ty dialogy i "herecký výkony" byly vážně příšerný!... Velkou roli v mém hodnocení hraje samosebou nostalgie ()

TERRORDROME

O tomto filme som snáď nikdy nečítal jediné pozitývne slovo ( aspoň tu sa to pár luďom páči ), ale pre mňa to bol vždy perfektný béčkový sci-fi akčný zážitok. Aj keď je to samozrejme lacná záležitosť, postapokalyptická atmosféra ( v podstate tvorená tým, že sa dej odohráva v opustených schátraných budovách ) je jedna z najlepších aké som videl. Tá banda brutálnych hovád je fakt ultimátna a ich vodca s nezábudkovými očami je jeden z najhnusnejších zloduchov vôbec. Akčné scény sú nápadité ( samé obrovské nože ) a ani po x-tom pozretí im nemám čo vyčítať. Čo ma na tom vždy sralo, boli tie naťahované flashbacky ktoré to celé tak akurát brzdia. Ale inak je to paráda. ()

Prochy38

Klasická b-čková reakce na úspěch Mad Maxe. Jako mladý jsem byl Van Damma velký fanda, teď už jsem střízlivější, ale taky objektivní k době tvorby. Hodně drsné, krvavé, ale choreo soubojů je trochu slabší. Bohužel to u mě topí i katastrofální dabing. Filmek jinak na pohodu, nějak musel JCVM začít. A myslím, že jeho pověstný rozštěp si o to, že bude jednou pojmem řekl brzo. ()

Wiluna

Postapokalyptická fantasy, v ktorej nám autori v prevažnej miere ponúkajú Žánov kickboxerský kumšt, keď sa púšťa do boja proti skupine nemilosrdných pirátov futuristického sveta, zničeného morom.  Celý výtvor je síce ovenčený ubiedenými hereckými výkonmi, plytkými dialógmi, nezáživnými flashbackmi, zlým zvukom i kamerou, ale ukrýva v sebe aj vzácne klenoty. Paradoxne, aj napriek „hluchote“, je to atmosfericky hutné práve vďaka spomínanej tlupe pirátov, ktorí sú bez výnimky unikátni a nenapodobiteľní. Ich slow motion, sprevádzaný syntetizátorovu hudobnou skladbou, zanechal vo mne, v nostalgičke, silnejší dojem, ako trápna chôdza Willisa a jeho fellas v Armagedone. 😁 Kategoricky ale vyhlasujem, že ak by bola hudba tvorená gitarovým triom Fender, Gibson, Rickenbacker (mená hlavných  postáv vo filme) a prehnali to cez gitarový lampový zosilňovač Marshall (vo filme herec Alex Daniel), tak by to bol asi iný nářez. Každopádne - Pre ľudstvo stále existuje nádej..... ()

Eldoth

Další postapokalyptický, béčkový snímek, tentokrát s JCVD. Nejlepší záporák jakého jsem zatím u Van Dammových filmů viděl a hodně slušivá vize budoucna ...nic víc ...a nic míň. ()

Dallas

Včera markíza odvysielala dva z mojich vhs klenotov z čias dávno minulých. Toto je druhý z nich. Ako harant na 1. stupni základnej školy som to žral jak pepek špenát a to aj cez príšerný simultánny dabing, ktorý prekladal každé piate slovo. Takže čo sa týka príbehu nech by bol seba slabší bolo to celkom jedno lebo som tomu aj tak nerozumel. Išlo len o atmosféru dokonale skurveného sveta, Van Damma vo výbornej forme s botou s vystrelovacím špicom a puškou čo vyzerala ako malý rotačák a záporákom s koeficientom zápornosti hlboko pod bodom topenia hélia. Po rokoch sa stále jedná o slušné béčko skrz naskrz béčkové. A to ja rád, ale oproti takému Maxovi Rockatanskemu či Snakovi Plisskenovi je Gibson Rickenbacker harant ako ja kedysi na tom 1. stupni. 60% ()

Blazin

Bohužel klasický béčko v podstatě bez děje (naprosto nevyužitý příběh), hudba hrozná, herci špatní až snad na toho hlavní šmejda, aspoň, že to má jen asi 80 minut :-). ()

Sancoo

Klasika z dětství, proto tak vysoké hodnocení, které by nejspíš bylo jiné, kdybych film viděl až teď (počítám tak 3*). Pamatuju si, že VHSka s tímhle filmem byla tak ohraná, že už pomalu ani nešla přehrát ve videu. Ponurá postapokalyptická atmosféra, výborný záporák a JCVD v jeho nejlepší roli (když nepočítám Rusáka v Karate Tiger). Hodně se mi líbila taky hudba ve filmu, která dokázala naprosto dokonale navodit atmosféru filmu. Pro někoho nepochopitelné, pro mě 5*, jelikož to byl jeden z mých oblíbených filmů v dětství. ()

Jožin

Ja osobne si myslím, že tento film je asi tak na 5 mieste Van Dammových najlepších filmov. hodnotenie má trocha zarazilo myslel som že bude mať o čosi viac. Vo filme je veľa dobrých bitiek. Koniec bol fakt namakaný, finálna bitka bola fakt super a to si myslím, že by povedal každý kto ten film videl !!! ()

Ad4mson

Nevídané guilty-pleasure, které je tak debilní, až se u něj strašně bavím. Že je Pyun celuloidový patlal, to víme všichni, ale co se děje v tomto snímku vážení, to je opravdu "unbelieveable". Jean Claude Van Damme odkazující na umučení Ježíše Krista... A Vincent Klyn v roli hlavního záporáka, který je naprosto odporný, když si sundá zaprášené brýle? No z něj jsem míval hodně zlé sny, když mi bylo nějakých 7 let. Film je dnes už naprosto k smíchu, ale když mozek přepnete do režimu off, budete se jen pobaveně uchechtávat. ()

tomisaburo

nevím co tomu vytknout ani po letech. záporáci jsou typově naprosto skvělí, bojové scény velmi efektní. nejvíc mi k cyborgovi sedí VHS verze s rychlodabingem. oblíbené scény: bitka na x-tém patře opuštěného betonového skeletu, a dále scéna kdy JC na útěku vyleze z poklopu v poli ()

memoman

Co můžeme chtít od nízkorozpočtového akčního sci-fi ze sklonku osmdesátých let,kde JCVD v nejlepších letech putuje krajinou a městy zpustošenými globálním konfliktem,doprovází krásnou androidku a bojuje s násilníky vedenými psychopatickým obrem? Pouze odpočinkovou,nenáročnou zábavu s primitivním scénářem,občas slušnou akcí a nulovou myšlenkou. Film,který dnes ocení pouze ti,co vyrůstali na videoboomu počátku 90. let. ()

crozet

Film je to samozřejmě úplně tupý a špatný. Ale z hlediska historie se jedná o typický žánr, který prostě v dějinách filmu své místo a roli, bez ohledu na jeho dnešní hodnocení, sehrává. Sporadické dialogy o holých větách, explicitní dobro a zlo, akční scénky... - ano, i tohle období "šmouh" z videa (toho fetiše z doby těsně před pádem komunismu) se simultánním pseudopřekladem, nás potkalo a už ho neodpářeme, protože i tohle jsme prostě my. ()

no2

5/10 - Pamatuju si ho jako jeden z těch lepších filmů s JCVD - post-apokalyptická "snová" atmosféra, minimum dialogů (a když už, tak žádná sláva), nezapomenutelný záporák... V době, kdy filmy s Jean-Claudem byly chrleny jak na běžícím pásu, Kyborg byl docela změna - po těch Kickboxerech, Krvavých sportech, atd. Přesto - vidět to dnes, asi to bude možná o hvězdičku méně... ()

doddo2012

Pozeral som to a rozmýšľaľ....pozeral a smial sa. Jean - Claude Van Damme ešte ušiel..ale ten jeho protivník..fúúha. ()

Antaeus

Van-dal ako hlavný hrdina v postapo filme s názvom "kyborg"? No nedokážem si predstaviť lepší terč na miestnu obľúbenú športovú disciplínu: hod fekáliami. Tiež som mal pripravený slušný balíček, z ktorého som plánoval za sprievodu hurónskeho rehotu hádzať svoje pravidelné produkty naprieč obývačkou. Lenže buď ako buď, nemal som ten správny cieľ. Atmosféra vôbec nebola zlá, záber na zdevastovanú Atlantu vyslovene výborný. Príbeh sa nesnažil ohúriť, ale stavil na klasiku o pomste. Potešilo ma, že príčina nebola odhalena hneď, ale postupne. Aj keď faktom tiež je, že pokiaľ divák netrpi silnou demenciou, oná pointa je mu jasná prakticky hneď. Skôr ide o technickú stránku prevedenia (vtedy na zapade "apgrejdnuté" o ďalších členov). Fest som si užíval, že kedykoľvek sa Van-dal pustil do svojho "idolu", zakaždým dostal na držku. A nebyť typicky osemdesiatkového finále, nedbal by som tomu prišraubovať ďalšiu hviezdu. ()

xxxvodnikxxx

Počátky J.C. Van Damma, klasickej "béčkověj trhák". Něco jako žánrová kombinace Book of Eli s nádechem prvního Terminátora, jeden z počátku lehce post-apokalyptických filmů, který se stávají in (spolu s anti utopií) - Elysium, Na hraně zítřka, ...... ()

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun