Jednoduchý plán

• USA A Simple Plan (více)

Bratři Hank a Jacob Mitchellovi se s přítelem Louem vracejí ze hřbitova, a když jim vběhne do cesty liška, nabourají. Jacob s puškou v ruce pronásleduje lišku, ač ho Hank upozorňuje, že se nacházejí v chráněné oblasti. Hank a Lou jdou za ním do lesa a narazí na sněhem zapadané havarované letadlo, v němž najdou mumifikovaného pilota a tašku plnou stodolarovek v celkové hodnotě 4 miliony 400 tisíc dolarů. Hank trvá na tom, že nález musí ohlásit na policii, ale Lou ho přesvědčuje, že za daných okolností peníze vlastně nejsou ničí, a pokud si je nechají, není to vlastně krádež, navíc, že pravděpodobně pocházejí ze špinavých obchodů s drogami. Za několik dní bude Hankova žena Sarah rodit a mladá rodina financemi neoplývá, Hank se proto  nakonec nechá umluvit, aby si peníze nechali, ale s podmínkou, že je schová a jestli se do jara po nich nikdo nebude shánět, až pak si je rozdělí. Sáře se nelíbí, co udělali, a navrhne, aby Hank část peněz vrátil do letadla, pak to bude vypadat, že se nic nestalo. Hankovi se nápad zalíbí a ráno se vydá s Jacobem na místo činu. Když se kolemjdoucí soused Dwight Stevenson zastaví u psychicky labilního Jacoba, v obavě z prozrazení Jacob na něho vystřelí a zdá se, že Dwight je mrtvý. Hank chce zachránit bratra a souseda odváží na jeho sněžném skútru k potoku s úmyslem naaranžovat vše tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda... (TV Prima)

jafuska

film, který je něčím výjimečný, ano, je to obehraný příběh, které jsem viděla obdobné, ale tady tohle mělo city, empatie, co dokáže udělat velké množství peněz s člověkem, který byl ze začátku v pohodě a pak se všechno může zvrtnout, kdy to člověk nejmín čeká, ale rozhodně to stojí za zhlédnutí za okamžiky něčeho co člověk si může svým způsobem oblíbit ()

Forsetino

Velmi kvalitní thriller s propracovaným scénářem. Není to žádná béčková přehlídka nezničitelných záporáků, kteří donekonečna vstávají, aby někoho zabili a vždy jsou odraženi. V tomhle filmu je napětí udržováno neustálým zamotáváním "jednoduchého plánu". 2 hodiny utečou jako voda a celou dobu vás v nich provází vynikající (nejen) B. B. Thornton! A jaké z toho vyplývá ponaučení? Asi takové, že honba za penězi, které vám nepatří, vám může dost zkomplikovat život. Takže když někdo najdete 4 miliony dolarů v lese, tak je tam nechte ležet ;). 80 % ()

Něrpa

To zpracování je příšerné. Pan režisér asi nikdy nepřekročí vlastní stín. Armáda temnot stále vede. ()

dzberry

Trotlík, tupík a trdlín najdou hoooodně peněz. Kujou pikle. Trdlínova manželka radí. Vždycky úplně blbě. Z čehož plyne, že bychom nikdy neměli věřit ženě na mateřské. Tři a půl. ()

bohhous22

Parádní atmosféra!Souhlasím s golfistou,že se tento snímek,svým cynismem a působivým odkrývaním stinných stránek lidské povahy,podobá vynikajicímu Fargu od bratří Coenů!Skutečně podmanivé.Kdo má rád Fargo,není nač čekat. ()

subic

Před 20i lety bych tomu dal 4 frčky bez váhání. Ve srovnání třeba s Coenovic Fargo to tak dobré není. Jde o to, že prvních 20 minut nabudí, pak by u toho člověk skoro usnul a děj pak nabere spád až posledních 20 minut. A to všechno pro pytel plný dolarů, kde je každá 10. bankovka označená. A proto to musel odnést brácha, kámoš, šerif a další. Billy jako ten opožděný bratr, který je jak neřízená střela, protože člověk neví, co před kým řekne a co udělá, byl fakt hodně dobrý. 70% ()

Kortexo

Klasický snímek s hvězdným obsazením, postavený na myšlence, jak chudý člověk s průměrnou inteligenci k bohatství přišel a samozřejmě to nezvládl. ()

Tominni

Vynikající thriller, kde si s námi Sam Raimi pohrál. Tak to někdy je, když uděláte jedno špatné rozhodnutí u nálezu peněz, kdy to vypadá, že jednoduchý plán bude stačit, ale pak už to je jedna komplikace za druhou. Trochu to připomíná Fargo, ale Sam Raimi neopisoval, je to skvěle natočený thriller, kdy netrpělivě čekáte, jaký další zvrat přijde, říkáte si proč......Závěr je na jedničku. ()

maoc

SPOILERY! Smůla se může maskovat ze začátku jako štěstí. Střípky: Bratrovo odevzdání se mi nepřišlo zase tak přesvědčivě předznamenané. Čekal jsem, že se z postavy Bridget Fondy vyklube větší mrcha. Výslech dvěma agenty FBI, to bylo něco!  Opsaná čísla mi nepřijdou jako nepřekonatelný problém. Jasně, asi není dobré donést do banky několik paklíků, ale zaplatit sem tam stodolarovkou hotově někde v restauraci, na benzínce nebo v hračkářství v zapadákově mi nepřijde jako velké riziko. Jako přilepšení dobrý. Result: Zdaleka mne to nezasáhlo tolik, jak bych chtěl. Asi jsem okoral. Ale i tak musím hodnotit vysoko, protože je to dobře a logicky vystavěné, zahrané i nasnímané. A bezvýchodné. Až na noticku výše. ()

mac000

Napínavé, mrazivé, nic pro slabé nervy... Ale pro silné nervy lahůdka, která není ke shlédnutí každý den! ()

Johny_MH

Pole mého názoru nejlepší režijní počin Raimiho. Obzvlášť vyzdvihuji Billiho Boba Thorntona, která je jeho životní rolí - pokud nepočítám Smrtící bumerang. Prostě skvost. Hitchock by měl radost. ()

Jonatthan

O tomhle filmu jsem věděl, že by měl stát za to. A nezklamal jsem se. B.B. Thornton je opravdu skvělý herec a opět úplně jiný. ()

milanko8

Vynikající psychologické drama, které nabízí kromě intrik též citovou stránku příběhu hlavních hrdinů. I přes některé trošku nesmyslné scény (nabíjení bubínku v letadle, kdy na plechovou podlahu padají náboje, což vážně nemůže venku čekající grázl přeslechnout... ale světe div se - přeslechne) a přes fakt, že hned měl hlavní hrdina řešení, jak nečekané situace brilantně logicky vyřešit (a to ve stresu), resp. vymyslet "náhradní" průběh vraždy, tak i přesto dávám za 5*. Billy Bob Thornton mě opět nezklamal, ba naopak. ()

biletarka

Skvěle napsané, skvěle zrežírované, výborné herecké výkony. U'žasný, k nepoznání převtělený (maska!) Billy Bob Thornton! A ještě jsem snad neviděla takhle "rozehraného" Billa Paxtona, tady ovšem měl co hrát. ()

Dextwer

Dobrý film s velmi dobře promyšlenou zápletkou a excelentním Billy Bobem Thorntonem. Do průběhu děje jsem se vžil a měl jsem pocit, že to asi není úplný med, najít 4 mil. USD, když to tak pěkně kluci uměli zkomplikovat. Zajímavosti: * jedna scéna z filmu se ztratila během leteckého transportu materiálu z Minnesoty do L.A. Film byl naštěstí pojištěn a scéna se natočila znovu * Ve filmu si měli zahrát Brad Pitt a Juliette Lewis, ale odstoupili * Otec Billa Paxtona si ve filmu zahrál pana Schmitta. Je to ten, co se ptá, zda má měsíc pět týdnů Hodnocení: 60 % ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců