Jednoduchý plán

• USA A Simple Plan (více)

Bratři Hank a Jacob Mitchellovi se s přítelem Louem vracejí ze hřbitova, a když jim vběhne do cesty liška, nabourají. Jacob s puškou v ruce pronásleduje lišku, ač ho Hank upozorňuje, že se nacházejí v chráněné oblasti. Hank a Lou jdou za ním do lesa a narazí na sněhem zapadané havarované letadlo, v němž najdou mumifikovaného pilota a tašku plnou stodolarovek v celkové hodnotě 4 miliony 400 tisíc dolarů. Hank trvá na tom, že nález musí ohlásit na policii, ale Lou ho přesvědčuje, že za daných okolností peníze vlastně nejsou ničí, a pokud si je nechají, není to vlastně krádež, navíc, že pravděpodobně pocházejí ze špinavých obchodů s drogami. Za několik dní bude Hankova žena Sarah rodit a mladá rodina financemi neoplývá, Hank se proto  nakonec nechá umluvit, aby si peníze nechali, ale s podmínkou, že je schová a jestli se do jara po nich nikdo nebude shánět, až pak si je rozdělí. Sáře se nelíbí, co udělali, a navrhne, aby Hank část peněz vrátil do letadla, pak to bude vypadat, že se nic nestalo. Hankovi se nápad zalíbí a ráno se vydá s Jacobem na místo činu. Když se kolemjdoucí soused Dwight Stevenson zastaví u psychicky labilního Jacoba, v obavě z prozrazení Jacob na něho vystřelí a zdá se, že Dwight je mrtvý. Hank chce zachránit bratra a souseda odváží na jeho sněžném skútru k potoku s úmyslem naaranžovat vše tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda... (TV Prima)

slord

Coenovsky film ala Sam Raimi. Veľmi fajn krimi, ktorá má výbornú atmosféru a skvelé herecké výkony (najmä Billy Bob Thornton podáva jeden z najlepších). Príbeh sa vyvíja veľmi intenzívne a hlavný hrdina sa topí stále vo väčších a väčších problémoch a celý ten záver je dosť nervy drásajúci, happy end v pravom slova zmysle nečakajte. 8/10 ()

topi

Co se všechno může přihodit, když vám přes cestu přeběhne liška. Vynikající thriller s perfektními hereckými výkony, hlavně Billy Bob Thorntorn v roli Hankova bratra. Cekovou atmosféru dokresluje zasněžená krajina a poletující sníh a havrani, kteří čekají.....Danny Elfman jako hudební skladatel dopracoval tento film k dokonalému vrcholu. Sam Raimi, tvůrce série Evil dead předvedl, že dokáže zfilmovat jakýkoliv žánr. ()

Maq

Nedávno jsem negativně komentoval korejský Sympathy for Mr. Vengeance. Tento film se nabízí jako protipól, jako vyzrálé psychologické drama s kriminální zápletkou. Nepotřebujeme to mít explicitně krvavé. Zbytečné jsou rádoby symbolické záběry siluet stoupajících do schodů. Tyhle věci drama neudělají. Tady máme naopak výborný scénář a perfektně přirozené dialogy podpořené vynikajícími hereckými výkony a senzitivní režií. Situace je to mimořádná, ale jednání je bezezbytku uvěřitelné, přímo vyzývá ke vcítění se do postav protagonistů. Jak bych to řešil já? A co bych si počal s Karlem a Jardou, když oni jsou takoví jelimani? A moje stará už se vidí jak přestane makat... Jsou to mírní troubové, obyčejní lidé, a jejich charaktery se hroutí pod tíhou obrovského pokušení. Emoční prožitek z tohoto filmu je v úplně jiné lize než ona zmiňovaná korejská sračka. Vynikající! ()

slunicko2

Oslava buranství. 1)  Sonda do myslí určitého typu lidí, které nechci znát, které nechci ani vídat, o kterých pokud možno nechci ani slyšet._____ 2)  Jeden nepříliš sympatický maník společně se stejně nesympatickým bratrem a ještě daleko hnusněji vyhlížejícím kámošem naleznou peníze._____ 3)  Zajímavé, i když neoriginální téma hodně kazí skutečnost, že ve filmu nenajdete sympatickou postavu._____ 4)  Účinkují: 43letý Bill Paxton (Hank, ten co pracuje), 43letý Billy Bob Thorton (Hankův bratr mentál Jacob), 37letý Brent Briscoe (tlustý kamarád Lou). ()

YURAyura

7/10 Kua, co to tu furt melete o Fargu? Vyjma snehu a tehotne baby to s tim nema nic spolecneho... Fargo je film, u ktereho se da smat nad gangsterskymi typany od zacatku do konce a toto je regulerni komorni sonda do zivota obycenych lidi, co meli to "stesti" ze nasli pytel s 4.4 mega$. Skoda, ze si Riami nevybral k tem dvema loozerskym typum nekoho lepsiho nez Paxtona a Fondu, protoze ti se svym hranim dost vzdaluji realite bezneho zivota a predpokladam, ze o tom byla cela ta knizka, co musi byt fakt dobra, tedy rozhodne lepsi nez ten film. Ten neni spatn, ba bych rekl, ze je dobry ;]] ale mohl - mel byt jeste lepsi. Byt tam vic pojitkek mezi postavavmi a prostredim a kratsi stopaze v uvodni hluche casti mohlo to byt klidne za 10 ()

stration

Raimi dokázal, že opravdu UMÍ! U tohoto filmu vás ovane chlad hned na začátku a buďte si jistí, že bude přituhovat. Zpočátku poklidné tempo vystřídá atmosféra tak hutná, že jsem měl chuť křičet a radit postavám, co mají a co nemají dělat. Všechno podepřeno výbornou hudbou a hlavně hereckými výkony v čele s Billy Bob Thortonem a velmi příjemně překvapujícím Paxtonem. Jednoduchý plán, ale dokonalý film. ()

PogoJoe

Co byste dělali, kdybyste v lese našli 4 miliony? I ten, kdo se tváří jako nejčestnější poctivec a na tuto hypotetickou otázku by odpověděl "samozřejmě bych je odevzdal policii", se tváří v tvář reálným penězům zachová patrně jinak. Jednoduchý plán je film s jednoduchou zápletkou a skvělými hereckými výkony, z nichž bych vyzdvihl zejména Billy Bob Thorntona v roli duševně jednoduššího venkovského ztroskotance, který však charakterově ze všech zúčastněných u diváků vyhrává na celé čáře... Celé to podbarvuje padnoucí hudba s falešně znějícím motivem od Dannyho Elfmana a přesné reálie. Sam Raimi jednoduše umí... ()

MATADOR

Peníze dokáží s lidmi cokoliv, hlavně pokud se jedná o čtyři miliony dolarů. Náhodou nalezených milionů spustí lavinu, která za sebou nechá mnoho mrtvých svědků, zničené kamarádství a především bolest. Jednoduchý plán je vynikající thriller, při kterém nevíte, co se zrovna stane. A že se toho stává hodně, jelikož Sam Raimi Vás nenechává vydechnout. Výteční Bill Paxton a retardovaný Billy Bob Thornton jsou třešinkou na pomyslném, ledovém nebezpečí. Mrazivý příběh, při kterém se budete těšit na další minuty. ()

Remedy

Jakožto benjamínek z té mladší generace jsem měl Raimiho spojeného především se Spidermanem (že existuje jekési The Evil Dead jsem samozřejmě věděl, ale že to byl jeden z Raimiho prvních kousků, jsem netušil:)). A Simple Plan je skvělý po všech stránkách - dokonalá atmosféra ještě umocňená Elfmanovou nádhernou hudbou, propracovaný scénář a Billy Bob Thornton jako lehce zpomalený Jacob byl výborný, stejně jako ostatní herci. Raimiho úžasné pojetí, pár mrazivých chvilek a opravdu "peckovní" (musel jsem použít to slovo:)) závěr zajistí opravdu mimořádný zážitek. ()

Derek

od raimiho by som očákaval niečo adrenalínovejšie, ale to vôbec neznižuje kvalitu tohto filmu. skvelý scénar podporený vynikajúcimi hercami. príjemné prekvapenie, ktoré stojí za zhliadnutie. ()

FilmFan24

Mrazivý thriller z mrazivého prostředí s mrazivou atmosférou se čtyřmi miliony dolarů a s pár mrtvolami mimo jednoduchý plán! Vše sečteno a podtrženo výbornou hudbou Dannyho Elfmana. ()

corona

Film by mali povinne premietať v nápravných ústavoch pre mladistvých, aby si búdci delikventi uvedomili, že aj ten najdokolalejší plán zločinu má takmer vždy nejakú chybičku krásy. Na margo tu toľko ospevovaného Thorntona, len toľko že vyzeral ako rodný brat Mikeho Myersa. ()

Ediebalboa

Příběh o jednom chytřejším a dvou hloupějších maloměšťácích, co neodolají pokušení rychle zbohatnout v krásné zimní krajině jak vystřižené z Farga. Tím ale jakákoliv další návaznost na slavnou značku končí. Místo cynického humoru se zde dostavuje příběh ze života o nenaplněných snech, starých křivdách a víře v lepší zítřky, doprovázený oklepanými moudry typu - méně je někdy více, které jsou však podávány s takovou nenuceností a vkusem, že mu je i s klidem odpustíte. Z počátku plochých charakterů se proto vyvinou plnohodnotné postavy, na jejichž osudu vám pak bude ve finále ještě hodně záležet. A Billy Bob Thornton přitom exceluje. ()

kajas

Nenápadný filmík, který bych si asi víc užila v originálním znění (hlavně kvůli Thorntonovi), ale co už. Jak tady napsalo už mnoho lidí přede mnou, trochu pomalejší rozjezd vynahradí druhá polovina a závěr. Raimi zabodoval. ()

Chrysopras

Prostě žeru jak se BBT na ty svý role vždycky vymódí :-), asi mu to pomáhá v hereckym výkonu ( viz třeba Sling Blade ). A tohle neni výjimka. Jinak je to hodně dobře napsanej a zrežírovanej příběh se zajímavě stylizovanými figurami. Člověk si chtě nechtě klade tu otázku, co by udělal na jejich místě. Příjemnej objev pro mě byl i Paxton. Jednoduše: GOOD JOB! ()

kagemush

Co dodat,-trojka mých oblíbených herců (hlavně Bridget-ta její vychytralá nešťastná vypočítavá studená mrcha!!!!) a Raimi, který jestli tohle někdy překoná, tak půjde do mé topky.--Na rozdíl od tolik zmiňovaného Farga je zde mnohem míň nadsázky a když černý humor, tak takový co vede spíše ke šklebu než úsměvu. Ledově mrazivý film se strhujícím závěrem a ani to moralizování na konci mě nenakakalo zas tak moc. ()

easaque

chytrý psychologický thriller. Všechno do sebe zapadá a vlastně ani jinak to dopadnout nemohlo. Jak se říká: lež a zlo plodí totéž a už to nejde zastavit a od nejslabších povah postupně odpadají. Moc hezký film, ale srdcová záležitost to nemůže být, takže lepší 4* ()

ilemas

Jednoduchý plán-jednoduchý thriller, ale dívat se na to dá. Vše předvídatelné, nic originálního, hodnocení na čsfd opět přehnané. ()

Joe321

Velmi slušné díky prvotřídnímu scénáři. Občas je to ale trošku natáhlé a seděla by tomu spíš hodinka a půl místo dvou. Všechno ostatní je ale na jedničku. Hudba skvělá, prostředí taky. Paxton a Thornton (hlavně ten) předvádí svoje nejlepší hraní. Navíc jako bratři jsou si i celkem podobní a hlavně mají skoro totožné hlasy. Záporáka filmu u mě vyhrála Bridget Fonda za její skvělé nápady. Za ten neskutečný finiš a hlášku na pana Mitchella by si to těch pět asi i zasloužilo. -"But you're not the cold-blooded type, are you Mr. Mitchell?" ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců